Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, vagy szégyen az,...

Elítélendő, vagy szégyen az, ha egy 23 éves lányt még a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs munkám, a szüleim kapcsolatai ellenére sincs semmi.

Annak ellenére, hogy ez az otthonom, a gyermekkorom otthona, kezdem magam kellemetlenül érezni, hogy itt vagyok 23évesen, és még mindig hetente kapok zsebpénzt.

Mikor ezt mondtam a szüleimnek lepirítottak, hogy hogy mondhatok ilyet, felejtsem el gyorsan, ők örülnek, hogy itthon vagyok, és a szívük mélyén ők nagyon szeretnék, ha soha nem mennék el itthonról, és velük maradnék. Bár tudják, hogy ez az élet rendje, de aznap fognak belehalni a fájdalomba, mikor elmegyek. Bátyámnál is ez volt.

Na most lenne hová mennem, mert még régen vettek egy lakást, úgymond kiinduló, útra indító pontként. Bátyám beköltözött, (most jövök majd én, aztán húgom) de azóta a feleségével sikerült kertes házat venniük, most ki van adva a lakás. De oda sem mehetek, hisz miből tartanám fent magam?

Nem arról van szó, szeretek itthon lenni, csak úgy gondolom semmit sem érek. Természetesen nem ülök egész nap a babérjaimon. Rengeteget segítek nekik, nagyon sokat. A vállalkozásban, akkor mosok, főzök, takarítok, vasalok.

Kicsit hosszúra sikeredett, de szeretném, ha leírnátok a véleményeteket, mert nem érzem így jól magam.:(


2011. febr. 22. 19:05
1 2 3 4 5
 41/48 anonim válasza:
74%

Szia!

Én teljesen egyetértek veled, engem is felháborít, hogy ennyire nem törődnek az emberek a saját környezetükkel. Amúgy nagyon hasonló helyzetben vagyunk. Én környezetgazdálkodási agrármérnökként végeztem 2009 decemberben, és azóta nem jött össze semmilyen állás sem. Én is 23 éves vagyok és a szüleimmel élek. De már nagyon várom, hogy összejöjjön végre egy állás, mert szeretnék már a vőlegényemmel élni.

Nem tudom én sem megérteni, hogy egy pályakezdőnek honnan legyen több éves gyakorlata.

2011. febr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
18%

"Amúgy nagyon hasonló helyzetben vagyunk. Én környezetgazdálkodási agrármérnökként végeztem 2009 decemberben, és azóta nem jött össze semmilyen állás sem."


Mivel ilyen gagyi, nulla diplomával rendelkezel ezért nem is lesz állásod.

Én mérnök-informatikus diplomával rögtön találtam állást.

Természetvédelemből nem lehet megélni, esetleg Amerikában.

2011. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

örülj neki, hogy ilyen szerencsés voltál!

Egyébként meg állandóan azt hangoztatták, hogy a környezetvédelemnek nagy jövője lesz!

2011. febr. 22. 21:05
 44/48 anonim ***** válasza:
61%

"Egyébként meg állandóan azt hangoztatták, hogy a környezetvédelemnek nagy jövője lesz!"


A devizahitel is milyen jó.

Mondom Amerikában esetleg van valami jövője de Magyarországon mindenki lesz*rja. Egyébként védeni kell az állatokat de abból nem lehet megélni.

2011. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

azért kicsit többet takar, mint az állatok védelmét.

Pl. el lehetne helyezkedni különféle gyáraknál, vizsgálni a füst/mérges gáz termelődést, szennyezettségi határértékeket megállapítani, stb sb stb

de nem a szakmámon szeretnék vitázni:)

2011. febr. 22. 21:19
 46/48 anonim ***** válasza:
84%

nekem is hasonlóan jó arc az anyukám, mint a te szüleid. bár én külön élek, van némi passzív jövedelmem, az épp elég a lakásfenntartáshoz, a barátom veszi a kaját, én pedig kapok anyutól egy szerényebb összeget a felmerülő költségekre.

keresek melót, igen, kedved 55%os, nekem is egy fos diplomám van, de sajnos nem vagyok olyan okos, h gazdinfós papírom legyen, a párom viszont nagyon okos, és neki pont olyan van :D


nézz körül a szakmán kívüli melókban is , de a szülők cégénél is kitalálhattok valami fiktív melót, ami jól mutathat majd az önéletrajzodban.

vagy menj el valami minimális pénzért gyakornoknak, az is sokat számít.

ne aggódj, nem vagy szégyen, hisz nem követelőzöl, és megteszed, amit csak tudsz.

nem a hozzád hasonló emberek miatt nyílik ki a bicska az ember zsebében, hanem a lenyúlós, pénzéhes emberek miatt, akik minden vacakra herdálják a pénzt, és semmi sem elég nekik.

2011. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Semmi elítélendő vagy szégyellnivaló nincs ebben.

A szüleid pedig példaértékűek, akár az én szüleim. Ők sem kérnének tőlem soha egyetlen fillért sem! És én sem fogok soha kérni a gyerekemtől.

2011. febr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:
kicsit megnyugtattak a válaszaitok. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy ezentúl húú de jó nem keresek munkát, erről szó nincs. Attól még kellemetlen ez így nekem, csak talán mégis könnyebb!
2011. febr. 22. 21:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!