Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, vagy szégyen az,...

Elítélendő, vagy szégyen az, ha egy 23 éves lányt még a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs munkám, a szüleim kapcsolatai ellenére sincs semmi.

Annak ellenére, hogy ez az otthonom, a gyermekkorom otthona, kezdem magam kellemetlenül érezni, hogy itt vagyok 23évesen, és még mindig hetente kapok zsebpénzt.

Mikor ezt mondtam a szüleimnek lepirítottak, hogy hogy mondhatok ilyet, felejtsem el gyorsan, ők örülnek, hogy itthon vagyok, és a szívük mélyén ők nagyon szeretnék, ha soha nem mennék el itthonról, és velük maradnék. Bár tudják, hogy ez az élet rendje, de aznap fognak belehalni a fájdalomba, mikor elmegyek. Bátyámnál is ez volt.

Na most lenne hová mennem, mert még régen vettek egy lakást, úgymond kiinduló, útra indító pontként. Bátyám beköltözött, (most jövök majd én, aztán húgom) de azóta a feleségével sikerült kertes házat venniük, most ki van adva a lakás. De oda sem mehetek, hisz miből tartanám fent magam?

Nem arról van szó, szeretek itthon lenni, csak úgy gondolom semmit sem érek. Természetesen nem ülök egész nap a babérjaimon. Rengeteget segítek nekik, nagyon sokat. A vállalkozásban, akkor mosok, főzök, takarítok, vasalok.

Kicsit hosszúra sikeredett, de szeretném, ha leírnátok a véleményeteket, mert nem érzem így jól magam.:(


2011. febr. 22. 19:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
73%
Leszögezem: nem olvastam végig, mert sietek, de előre szólok, olyan válaszok fognak jönni, amik nem biztos, hogy tetszenek. :(
2011. febr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:

hát jöjjenek, azt nem írtam oda, hogy csak pozitív "kritikát" fogadok el. Nyilván, ha igazságtalan az a válasz, akkor én is megválaszolom:)


Még kiegészítésként: az megint más lenne, ha dolgoznék, de itthon lakom, akkor tudnék haza adni pénzt. de arra meg azt mondták, hogy soha nem vennének el tőlem abból a pénzből egy forintot sem:S

2011. febr. 22. 19:13
 3/48 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem szégyen, Magyarországon többen vannak így mint gondolnád.. De összeteheted a kezed, hogy ilyen szüleid vannak. Ahelyett, hogy csesztetnének, én ennyi idős koromban már...aki akar az talál munkát...döntsd el mit akarsz végre... És hasonló szépségek, amikor amúgy is stresszelsz a munkanélküliség miatt.
2011. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
hidd el, hogy próbálkozom, de semmi lehetőség:( Mindenhova 3év gyakorlat kell, de hogyan szerezzek tapasztalatot, ha nem kapok rá lehetőséget?
2011. febr. 22. 19:14
 5/48 anonim ***** válasza:
89%

Jajj :)

Szerintem nem kell elköltöznöd :)

Csak keress magadnak pénzt, hogy ne keljen zsebpénzt kérned.

Ennyi :)

Ezen kívül kifizetheted a telefon számlád, és egy számlában is besegíthetsz, ha a fizetésed engedi :)

Sok Sikert!

2011. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nincs ezzel baj. Nem vagy ingyenélő, ha sajnálod a helyzetedet, ha egész nap talpon vagy és segítesz:) Mellesleg magyarországon rengeteg embernek nincs munkája ilyen időkben..
2011. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
85%
Én 24 éves koromig laktam otthon, de főiskola után már dolgoztam. Tőlem se nem kértek, se nem fogadtak el pénzt, tehát ugyanúgy eltartottak, a saját szükségleteimet fedeztem a fizumból. És még a másoddiplomám költségeinek nagy részét is fizették :)
2011. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezzel nincs semmi baj. Még csak 23 éves vagy, és majd lesz munkád!

Még ha lesz munkád, akkor sem kell elköltöznöd. Minek? Felesleges pénzkidobás, a szüleid meg örülne neked!

akkor költözz ha lesz munkád+egy stabil férjjelölt, előtte elég ha segítesz a szüleidnek és pénzt gyűjtesz a jövődhöz!

Ja én 26 éves vagyok és én is a szüleimnél lakok, nem tudnék egy albit fizetni és ők is örülnek hogy itt vagyok!

2011. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem te vagy az egyetlen ebben a helyzetben. Az biztos, hogy sokan majd elmondják, hogy milyen szemét vagy, meg stb. De tudom, hogy az én szüleim is ilyenek és ki más segíthetne, ha ők nem. Én ha ilyen gondolataim és érzéseim támadnak mindig eszembe jut, amit a tesóm mondott, hogy majd valakinek ápolni és gondozni is kell őket, ha öregek lesznek és akkor mindent visszaadhatsz nekik. Tényleg tegyél meg mindent, hogy segíts nekik mindenben és légy hasznos tagja a családodnak.

Sajnos sok olyan embert ismerek, aki szintén munkanélküli, de nincs családja, aki segíthetne rajta, hidd el neki sokkal rosszabb.

2011. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
84%

Ne aggódj, az élet szép lassan meghozza neked a munkát és a külön életet is. :) Nagyon aranyosak a szüleid és az írásod alapján nagyon szerethetnek!

Én 22 vagyok még suliba járok úgy hogy én is itthon lakok még és kapok néha zsebpénzt is. Igyekszem én is elkezdeni a saját életem. Úgy hogy szerintem ez nem szégyen és semmiképp sem ítéllek el!

Üdv :)

2011. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!