Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elítélendő, vagy szégyen az,...

Elítélendő, vagy szégyen az, ha egy 23 éves lányt még a szülei tartanak el?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs munkám, a szüleim kapcsolatai ellenére sincs semmi.

Annak ellenére, hogy ez az otthonom, a gyermekkorom otthona, kezdem magam kellemetlenül érezni, hogy itt vagyok 23évesen, és még mindig hetente kapok zsebpénzt.

Mikor ezt mondtam a szüleimnek lepirítottak, hogy hogy mondhatok ilyet, felejtsem el gyorsan, ők örülnek, hogy itthon vagyok, és a szívük mélyén ők nagyon szeretnék, ha soha nem mennék el itthonról, és velük maradnék. Bár tudják, hogy ez az élet rendje, de aznap fognak belehalni a fájdalomba, mikor elmegyek. Bátyámnál is ez volt.

Na most lenne hová mennem, mert még régen vettek egy lakást, úgymond kiinduló, útra indító pontként. Bátyám beköltözött, (most jövök majd én, aztán húgom) de azóta a feleségével sikerült kertes házat venniük, most ki van adva a lakás. De oda sem mehetek, hisz miből tartanám fent magam?

Nem arról van szó, szeretek itthon lenni, csak úgy gondolom semmit sem érek. Természetesen nem ülök egész nap a babérjaimon. Rengeteget segítek nekik, nagyon sokat. A vállalkozásban, akkor mosok, főzök, takarítok, vasalok.

Kicsit hosszúra sikeredett, de szeretném, ha leírnátok a véleményeteket, mert nem érzem így jól magam.:(


2011. febr. 22. 19:05
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
83%

Örülhetsz. Engem soha nem támogattak semmiben a szülők.

Apám alkoholista, anyám minimálbéres. :(

2011. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
74%
Ha ilyen megértőek a szüleid, akkor én megpróbálnám megbeszélni velük h 1 évig 5*4 órában ingyen dolgozol a szakirányodnak megfelelő cégnél. Egy év húzós, de legalább meg lesz a tapasztalatod, marad időt otthonra és talán felvesznek állandóra.
2011. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
te jó isten, inkább végig sem olvasom, mert 3-4oldal után felidegesítettem magam. Azt a mindenit, én meg lesütött szemel veszem el anyuéktól, azt a pár ezer forintot, amit hetente adnak! Hogy lehet valaki ilyen?:S
2011. febr. 22. 20:12
 34/48 anonim ***** válasza:
74%

Semmi okod szegyenkezni! Eleve mindenki elete mas. Van, aki meg 28 evesen is a szuleivel el es ez nem biztos, hogy azt jelenti, hogy egy lusta diszno es nem csinal semmit.


Tudom, hogy mindenki mas korokben mozog, de nekem szinte egyetlen olyan volt osztalytarsam sincs (23-24-25 eves korosztaly), aki ne otthon lakna meg. A legtobbeknek (kb. 70%-nak) meg munkaja sincs vagy most kezdett dolgozni par honapja. Hova menjenek? Jobb, ha fizetik az alberletet es arra megy a penzuk? Persze akinek nincs valasztasa, az megint mas tema. Az en tesom 26 volt, mikor elkoltozott otthonrol, a szuleink vettek neki egy lakast, o 24 eves koratol dolgozik es takaritja meg a penzet. En 21 evesen koltoztem el a szuleimtol, de nem vagyok onfenntarto, babaval vagyok itthon. Abszolut ne erezd magad kellemetlenul, amig mindent megteszel, amit lehet, hogy epitsd a jovodet.

2011. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
74%
Es egyebkent buszke lehetsz a szuleidre, mert nagyon jo szulok. Az en szuleim is ilyenek es en is ezt szeretnem a gyerekeimnek atadni, mert nincs is annal jobb, mint egy segito csalad. Ez annyi problemat meg tud oldani. A ferjem csaladja zuros volt, most jon rendbe az en csaladom hatasara. Eg es fold a kulonbseg, ha jo a csaladi elet es tamogatnak.
2011. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
34%

"környezetvédelmi technikus vagyok"


Az ilyen büfé szakokra nem értem mi értelme járni.

Cseszheted a diplomát, egy kanyit nem ér.

2011. febr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell szégyenkezned! Akkor kellene, ha elvárnád a szüleidtől, hogy pénzeljenek, amikor elmehetnél dolgozni is!
2011. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim válasza:
74%

Nagyon jó fej szüleid vannak!!! és szeretnek :) gratulálok, hogy ilyen lányuk van :)


nem elítélendő, hogy ott laksz, örülj neki. Egy ismerősömtől albérleti díjat kértek a fizetéséből a szülők... (2 gyerekük van, a lány 21 éves volt akkor, a fiú 7 körül). Na EZ elítélendő, mikor alig keresett vmit a csaj...


Másik: Férjemnek egy cent pénzt nem adtak,míg egyetemista volt (albérletben, koleszba nem vették fel). ÉHEZETT!!!! pedig nem herdálta el a pénzt... a lakótársai meghagyott száraz kenyerét ette, ha maradt... amikor megismerkedtünk, titokban összedobtuk az ösztöndíjainkat, és szétosztottuk, kinek mire kell (nekem bérlet, neki albis díj, rezsi, kaja). Ha találkoztunk, vittem neki kalácsot, vizsgaidőszak elején küldtem postán csokit neki. Nem értette, hogy valaki gondoskodik róla..Pedig van anyja és testvérei is...

Amikor gyakorlata következett (fél év), előtte összeházasodtunk, így együtt vészeltük át, de volt mit ennie, pedig nem vet fel minket a pénz. Azóta is próbálom elfelejteni, hogy anyósom mit (nem) tett a fiáért, holott otthon ők dőzsöltek...


Szóval örülök a szüleidnek, szeretnék én is ilyen lenni :)

2011. febr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

azért jártam erre a szakra, mert imádom a természetet, és a bicska kinyílik a zsebemben, ha meglátok valakit, hogy eldobja a cigi csikket, vagy a csoki papírt, gyűlölöm azt látni, hogy engedik a mocskot a tavakba, a szennyvizet, a halak meg sorra pusztulnak el!

Azt ültetném bele a szennyvíz közepébe, aki képes vele megrontani egy életközösséget, kíváncsi lennék tetszene-e neki a sz@rban létezni! Hát röviden és tömören ezért..

2011. febr. 22. 20:25
 40/48 A kérdező kommentje:

20:25 igazán megható, és szomorú a férjed története.:( Kívánok nektek nagyon nagyon sok boldogságot, és minden jót!:)

Én is szeretnék majd olyan jó szülő lenni, mint amilyenek a szüleim, és azt hiszem leszek is, mert nagyon jó példát mutatnak nekem/nekünk! És hálás vagyok nekik mindenért!

2011. febr. 22. 20:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!