Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok irigykedni az...

Szoktatok irigykedni az ilyenekre?

Figyelt kérdés

Az olyan fiatalokra akiknek mindent a fenekük alá tolnak.

Én ismerek egy csomó ilyet.Pl. exem volt barátnőjét.Egyből a legdrágább egyetemre küldik az amúgy iszonyat buta csajt,fizetik a tandiját,Pesten az albérletet,a jogsit,az autót.Persze eközbe a legmenőbb bulikba jár amiken agyon issza magát,meg 100ezer Ft-os mühaja van,a legklasszabb cuccai,kozmetikus,szoli,portfolió,drága modelltanfolyam,sportok...inkább nem is sorolom tovább.

És annyi ilyet ismerek a volt osztálytársaim között is,akik ilyenek és ott dicsekszenek facebookon,hogy ezt kapták meg azt apucitól,meg a legjobb bulikról rakják fel a partyfotókat,tiszta gondtalan az életük.Persze tök beképzeltek,felszinesek és lenézik azt akik nem igy élnek.

Fennhorják az orrukat milyen klassz egyetemre járnak,persze tanulni alig tanulnak,az egyetemista életük csak bulikból meg piálásból áll,néha tévednek be órára.

Én egyszerüen nem tudok mit tenni,csomószor úgy elkedvtelenedek emiatt.Mármint irigylem őket,hogy én meg olyan kilátástalannak érzem az életem,az se tudom mi lesz velem(hol,miből élek majd),nem hogy még mindenféle luxus,ilyen eszembe se jut...

Persze ahogy kifejtették,nekik apuci cégénél is mindig lesz jó meló,meg a szüleinek olyan jó protekciói vannak,hogy ha elvégzik az egyetemet tök jó meló vár rájuk.

Egyszerüen nem tudok mit kezdeni az érzéssel,hogy ez igazságtalan.:S Mások,hogy tudnak?Tudom nem csak én vagyok ilyen cipőbe.Őszintén Ti szoktatok az ilyenekre irigykedni?

Amúgy 20éves vagyok.


2011. febr. 4. 19:06
1 2 3 4
 21/38 anonim válasza:
79%
19:22 - Ennyire változott a pontszámítás? Jóságos ég... 2003-ban (amikor én érettségiztem) még 120 volt a max. (esetleg néhány pluszpont, ha valaki színjeles mellé még bedobott pár extrát, nyelvek, szakképzés, verseny... stb.), még 10 év se telt el.
2011. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
76%

Alapjáraton nem ismerem az irigységet.Az ostoba emberek tulajdonságának tartom.Minek fektessek energiát abba,hogy másra irigykedek,főleg ha nem saját erőből szerezte valaki meg mindazt ami van neki.Ezek életképtelen emberek.Mind az irigy mind pedig papa kicsi kedvence.

Szánalmas...

2011. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:
100%
19:35 - Hát, elnézve néhány protekciós általános iskolást, lassan nem az irigykedés lesz a legmegfelelőbb szó, inkább a félelem... Egy ilyen diákja volt anyukámnak életveszélyes önmagára és a társaira egyaránt, végül kiderült, hogy pszichiátriai eset szerencsétlen, és azért viselkedik veszélyesen, de mire ezt a szülő megértette (és amióta a gyereket szakember kezeli, kevesebb a probléma), egy pert kellett a sulinak végigszenvednie.
2011. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
71%

23 vagyok, és igen, én is felhúzódok ilyenen, mert az egyetemen nekem is volt ilyen osztálytársam. Nekem minden fillérért törtetnem kellett, és mikor hallotta, hogy egy sorstársnak azt mondom- most nem tudom megvenni- akkor odajött, ugyan, mi az hogy most nem tudom megvenni, ő azt el sem tudja képzelni, fogjam a bankkártyát, és vegyem meg. Nem fogta fel a valót. Inkább hagytam.

A férjem is is ilyen családból van, de ő mindig is utálta ezt a közeget, így kilépett, és most ketten törtetünk, hogy saját kezünk munkájából legyen valamink. A tesója persze folyton beszól, hogy neki milyen jó, az új ruhák, kencék, szép meg jó minden... Én erre mindig azt mondom, egyszer fent, egyszer lent.

A másik az, hogy inkább legyek kis lakásban használt cuccok közt boldog, meghitt családban, és tudjam, hogy számíthatok a barátaimra, mert igaziak, és nem érdekből- minthogy palotában, bulihegyek, de szeretet és barátok nélkül... Láttam már apuci kedvencét urambocsá- taknyanyála folyt, úgy bőgött, hogy nincs egy barátja, és őt nem szereti senki...hát megéri?

2011. febr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok féltékeny mert én is tudnék szert tenni drága holmikra meg sok pénzre. De 1enlőre nem kell illegális dologhoz folyamodni.


Az meg h hova jár "tanulni" azért macskakörmöztem mert csak mutogatni jár magát a suliba.

Néha érzek arra késztetést h a kezem közé kerüljön 1 ien r*banc és jól megagyaljam.

Az ien ott r*hadjon meg ahol van. Semmi nem lesz belőle.


Volt erről 1 film is h 2 lány alá tolta mindig az apjuk a ruhákat pénzt. és a kiderült h az apjuk gyársa veszteséges ezért elbukta a vállalkozását. jött az h a 2csajnak indulnia kellett a tejüzembe dolgozni. Hajnali kelések sora várta őket nap mint nap.


Én amondója vagyok csak 1ideig kéne ezeket a sz*rháziakat bezárni 1gyárba napi 12órába és ott vesszenek meg ahol vannak.

18/F

2011. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
63%
Irígy vagy! Ne az ilyeneket nézd,akiknek mindenük megvan,hanem örülj,h nem Afrikába születtél,és nem kell éhezned...
2011. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
48%
pont most vagyok ilyen helyzetben..hogy beszólnak ha nincs már kedvem/erőm gürizni, mert hogy mindenki más is küzd...a f*szt..másoknak alapból megvan a 100millió és nem küzdenek érte..nekem meg a tököm kivan hogy mi a f*szért...mi a "lónak a re*kes büdös f*száért" küzdjek én ugyanazért 100szor anyit?
2011. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

19:35

Épp ez az,hogy nem akarok irigykedni.Nagyon jól tudom,hogy felemészt és megkeseredetté tesz.

Csak néha tényleg nem tudok vele mit csinálni.

Amúgy érték...igenis értékesebbnek gondolom magamnál pl.annál a lánynál akit felhoztam példának,mivel ismerem.

Azt,hogy szó szerint mindenkivel összefekszik,a bulikból meg volt,hogy hányva meztelül dobták ki,mert annyit ivott,hogy levetközött és mindent összeokádott.Meg mindenkit kiröhög aki nem olyan,mint ő,meg nem úgy néz ki,iszonyat beképzelt.

Amúgy meg nem úgy kell elképzelni,hogy egy nagyon csóró,csúnya,szerencsétlen csaj vagyok,aki egész álló nap féltékenykedik a nála jobbakra,mert nem.Pl. ano az exem is engem választott a csaj helyett.

Csak tényleg úgy feljön bennem néha ez a hülye érzés amit hidd el utálok.

2011. febr. 4. 19:56
 29/38 anonim ***** válasza:
26%
Ne Lopj!
2011. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
85%
Én inkább születnék szegény családba, de olyan képességekkel, hogy a saját erőmből juthassak luxuskörülmények közé.
2011. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!