Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok irigykedni az...

Szoktatok irigykedni az ilyenekre?

Figyelt kérdés

Az olyan fiatalokra akiknek mindent a fenekük alá tolnak.

Én ismerek egy csomó ilyet.Pl. exem volt barátnőjét.Egyből a legdrágább egyetemre küldik az amúgy iszonyat buta csajt,fizetik a tandiját,Pesten az albérletet,a jogsit,az autót.Persze eközbe a legmenőbb bulikba jár amiken agyon issza magát,meg 100ezer Ft-os mühaja van,a legklasszabb cuccai,kozmetikus,szoli,portfolió,drága modelltanfolyam,sportok...inkább nem is sorolom tovább.

És annyi ilyet ismerek a volt osztálytársaim között is,akik ilyenek és ott dicsekszenek facebookon,hogy ezt kapták meg azt apucitól,meg a legjobb bulikról rakják fel a partyfotókat,tiszta gondtalan az életük.Persze tök beképzeltek,felszinesek és lenézik azt akik nem igy élnek.

Fennhorják az orrukat milyen klassz egyetemre járnak,persze tanulni alig tanulnak,az egyetemista életük csak bulikból meg piálásból áll,néha tévednek be órára.

Én egyszerüen nem tudok mit tenni,csomószor úgy elkedvtelenedek emiatt.Mármint irigylem őket,hogy én meg olyan kilátástalannak érzem az életem,az se tudom mi lesz velem(hol,miből élek majd),nem hogy még mindenféle luxus,ilyen eszembe se jut...

Persze ahogy kifejtették,nekik apuci cégénél is mindig lesz jó meló,meg a szüleinek olyan jó protekciói vannak,hogy ha elvégzik az egyetemet tök jó meló vár rájuk.

Egyszerüen nem tudok mit kezdeni az érzéssel,hogy ez igazságtalan.:S Mások,hogy tudnak?Tudom nem csak én vagyok ilyen cipőbe.Őszintén Ti szoktatok az ilyenekre irigykedni?

Amúgy 20éves vagyok.


2011. febr. 4. 19:06
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
89%
Irigykedni? Azt nem mondanám, esetleg ellenérzéseim lennének. Ez van, mindenkinek megvannak a saját problémái. Szerintem jobban jársz, ha a sajátaiddal foglalkozol és nem ilyen dolgokon őrlődsz.
2011. febr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
76%
Úgy szét van nyalva a seggük az ilyen lányoknak hogy a Scania nyerges vontatóm meg tudd benne fordulni. de ezt most komolyan mondom.
2011. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
79%
És tudod ha apuci cége tönkre megy,a haverok gyorsan elfelejtik,szépen megindul a vissza csúszás.
2011. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
77%

Jó, kérdés, mi a nevetséges. Szerintem egyetemen 300 pont alatt már nevetségesnek számít.

Ehhez képest most megnéztem a Corvinus élelmiszermérnöki karát: 272, 260, 293.

Nyilván van, ahol magasabbak, de ez most tényleg egy találomra megnézett kar volt. És biztos van, ahol alacsonyabbak.

2011. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Ne is idegeljük magunkat ezeken, tök más a helyzet. Szart se érdemelnek, nemhogy figyelmet.
2011. febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
100%

Irigyelni nem irigylem, mert baromi nehéz lesz nekik, ha egyszer anyuci-apuci nem lesz többé, gyakorlatilag semmit nem tanulnak meg önállóan elintézni, és bárki bármikor a padlóra kerülhet, az ilyeneket éri a legfelkészületlenebbül egy váratlan esemény.

Ugyanakkor bosszant, hogy ilyenek papolnak leglelkesebben, hogy milyen könnyű az élet, és milyen könnyű jó munkához és lakáshoz jutni, és felesleges a hitel... stb... De miután lecsillapodok, vigasztal az, hogy engem semmi nem ér felkészületlenül, mert az élet megtanít küzdeni még a nehézségekben is.

Az én szüleim és nagyszüleim nem engedhették meg maguknak, hogy a gyerekek feneke alá toljanak ezt-azt. Én nem tudom, mit engedhetek majd meg magamnak, ha gyerekem lesz, ha tehetem, biztos könnyítek némileg az ő nehézségein, ugyanakkor megtanítom arra is, hogy nehézségekben is megállja a helyét.

2011. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
11%
Aj istenem, kit érdekelsz, de komolyan. Úgy bírom, mikor a csórók idejönnek panaszkodni meg oltani másokat, közben meg ők a tisztességes, jólelkű emberek, akik nem ártanának másoknak, mert szegények, de legalább vannak értékeik. Könyörgöm..árad belőled a rosszindulat, ha olyan jó ember lennél, nem ítélkeznél mások felett. Kezdj magaddal valamit és ne másokra irigykedj, mert felemészt a keserűség, de úgy kell neked.
2011. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
nem szoktam irigykedni az ilyenekre.
2011. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
31%
Jobban jársz -ha te is szeretnél gondtalanul élni-, ha irigykedés helyett összeállítod, hogy neked mi kell ehhez! Fogadd el, hogy amit a gazdag szülők gyerekei könnyedén megkapnak, azért neked keményen meg kell dolgoznod. Viszont lesz egy hatalmas előnyöd. Pontosan tudni fogod, hogy mi mit ér, és nem leszel kétségbeesve, ha változik körülötted a világ, mert a magad erejében, tudásában mindig bízhatsz. A mama, papa, meg nem fog mindig a gyerek mögött állni, és nem fogja örök életében a segge alá tolni a széket...
2011. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

Nem szoktam irigykedni.

Olvasd csak el a kérdésedet. Valóban EZT akarod?

2011. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!