Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok havonta spóroln...

Mennyit tudtok havonta spórolni és mennyiből?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék más hogyan, min és miből spórol, mert nekünk egyáltalán nem megy. Spórolunk rezsin, kaján, nem járunk szórakozni és mégsem. Nektek, hogy sikerül?
2011. febr. 4. 17:09
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Eddig kb. 300 000 volt kettőnkre, ebből a fele ment hitelekre, rezsire. Némileg tudtunk sorsolni. Most fele ennyi a bevételünk, szóval épp hogy a hitel-rezsi-étkezés megvan. Szórakozni nem járunk, nem iszunk, cigizünk. Mindketten diplomásak vagyunk, mérnökként.
2011. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom miért ilyen irigyek az emberek - tisztelet a kivételnek. Egyetemet végzett az egyik válaszadó, azt is leírta, hogy mellette hogy éltek. Én nem sajnálom tőle - pedig én közmunkás vagyok 28.500.- ért...- tanultak érte és nyilván meg is dolgoznak a pénzükért.
2011. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 60%-os!


Hidd el nagyon örülök neki, nem véletlen rakok félre. Mi van, ha ne adj isten nem tud később ennyit adni? Éppen ezért teszek félre, vagy ha megcsúszok a félévekkel és költségtérítésesen fogom befejezni az utolsó féléveket. Nyilván akkor nem kérnék tőlük erre pénzt.


Egyébként nem teljesen értem ugrasz neki az embereknek. Miért mondod nekik, hogy tudjanak róla, hogy nem átlagos a helyzetük. Mintha maguktól nem tudnák... Én csak válaszoltam a kérdésre, hogy mennyit tudok mennyiből félretenni. Olyan érzéseket keltesz mintha már szégyellni kellene magát az embernek.

Ezt most nem bántásból mondtam, félre ne értsd.

2011. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk most lett szemléletváltás.

Én nem spóroltam eddig, vagy nagyon keveset.

Mivel szinte mindig kártyával fizetek, átmentem a Raiffeisen bankhoz, ahol kártyahasználós spórolással változóan 1-2-3 000 ft-ot tettem félre havonta. Előfordult, hogy utaltam még hozzá, ha maradt hó végén (bár ez ritka)


Mindketten 90 000 keresünk. (Mindezt diplomával, amiért évekig tanultunk. Felháborító.)A párom Pesten kapott csak munkát, itthon én tartom fenn a házat, ő Pesten fizeti az albérletet+az utazás, így alig marad belőle. 30-40 000 ft a rezsi itthon, a többit viszont elköltöttem, első soroban ruhára, és egyéb szükséges dolgokra, lakberendezési tárgyakra, mert tudom, és egyet is értettünk benne, ha lesz baba nem fogunk tudni már semmire se költeni. Szóval igyekeztem előre megteremteni mindent.


Most viszont elegünk lett mindenből, és tervezzük, hogy külföldre megyünk dolgozni. Csak azt vesszük, ami nagyon szükséges, és az utolsó fillérig teszünk félre mindent.

Nincs kábel tv, csak net van, ott nézünk tv-t is.

Reggelire vajas kenyér párizsival, néha sajtkrém, ebéd valami olcsó, és vacsira gyümölcs, joghurt. És 600 boltba járok vásárolni, mert mindent ott veszek meg, ahol a legolcsóbb.

2011. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
94%
Ez nagyon durva gyerekek komolyan amiket itt olvasok!!! Diplomával 90 ezer, meg nem kap munkát... Félelmetes!!! Elég végigmenni az utcán és megnézni az emberek arckifejezését. Tök olyan mintha Ukrajnában sétálgatnék, brutális!!!
2011. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos mi is beállunk ketten azok közé, akik örülnek, ha az albi és a csekkek mellett a legfontosabbakat meg tudják venni (élelmiszer). Így is főtt ételnek nincs két fogás, csak egy, ami lehetőleg olcsó és laktató is egyben. A családtól kapott pl. szülinapi pénzek elmennek vagy csekk befizetésre, vagy élelmiszer vásárlásra. Ami sajnos nem fog változni, amig egy minimálbéres fizuból kell megélnünk.

Azt meg ugye nem támogatja az állam, aki csak szeretne kisbabát, de az anyagiak miatt nem tudja bevállalni. Nem mintha sajnálnám a gyerekesektől, de azért húznék, egy határt. Mondjuk 5 és több gyerekre sem kapna többet, mint 4 gyerekre.

2011. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
92%

A 17:37-es hozzászólásra szeretnék reagálni, mivel engem kérdeztek.

Tudod, nem értem, miért vagy felháborodva. Elismerem, hogy nekem nem nehéz félretennem, de úgy érzem, hogy én azért megdolgoztam! Ugyanúgy megdolgozok azért a pénzért, mint a postás, a bolti eladó, és nem nézem le őt. Tudod miért? Mert tudom, hogy mit jelent napról napra élni.

Valószínűleg az általad felsoroltak nem tudnak félretenni. Viszont, ez szerencsémre nem az én problémám.


Elnézést kérek az offért.

2011. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
91%
Szüleim fejenként kb 75-öt kapnak kézhez,az ugye 150 + családi,de ott a kocsi,a számlák stb,szóval nem tudunk félretenni egyáltalán.
2011. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
89%
Mi ketten a barátnőmmel élünk 400.000.ből, kb. 120.000-et rakunk félre.Hitelünk nincs.
2011. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
91%
Ja és négyen vagyunk.2 felnőtt , 2 gyerek.
2011. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!