Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit tudtok havonta spóroln...

Mennyit tudtok havonta spórolni és mennyiből?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék más hogyan, min és miből spórol, mert nekünk egyáltalán nem megy. Spórolunk rezsin, kaján, nem járunk szórakozni és mégsem. Nektek, hogy sikerül?
2011. febr. 4. 17:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
77%

Én inkább nem írom le [lepontoznának a fenébe, ahelyett, hogy gondolkoznának...], hogy mennyiből, de bizony két minimálbérnyi összeget lazán összespórolunk férjemmel, és két gyerekemmel.


Viszont, egyetemi éveink alatt (mindketten gépészmérnöknek tanultunk, azok is vagyunk) gyakran volt olyan, hogy éjjel dolgoztunk egy bárban, nappal az órákon ültünk, és így is csak szendvicset, vagy tésztát ettünk, ásványvizet ittunk (ünnepnapokon volt gyümölcslé az asztalon). A cigiről leszokott a párom, én a kávéról. A szórakozás abban kimerült, hogy lementünk a parkba futni. A rezsi nem volt magas (persze, télen 16 fokokban lézengtünk), de nagyon odafigyeltünk mindenre.


Utólag azt mondom, hogy inkább akkor szenvedtünk, mint most szenvednénk, két gyerekkel.

Kitartást kívánok!

2011. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Átlag:170ezerből élünk 3-an.43 a hitel + rezsi.Kaja a gyereknek ruha és ennyi :(
2011. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
92%
nem költök kajára. fotoszintetizálok.
2011. febr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
73%

Aki pl nem járt egyetemre, és nem is gépészmérnök, hanem mondjuk postás, sofőr, bolti eladó, stb. , mert ilyenek is vannak, ha meglepő is.Azok miként spórolhatnának össze két minimálbérnyi összeget két gyerek mellett, plusz a többi!

Kedves legfelső!Érdekelne!Komolyan!

2011. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
81%

Üzlet és pénzügyeknél kicsit jobb helye lenne a kérdésnek de mindegy.


Én (egyke) egyetemista vagyok, apától havi 100e-t kapok nagyjából. Ebből lejön az albérlet (33) és a rezsi (10-12 most télen). Az ennivalót megoldom étkezési utalványból (14), és sok otthoni fagyasztott kajából. Más kiadásom nem nagyon van, így havi szinten 45-50-et félre tudok rakni.

2011. febr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat!
2011. febr. 4. 17:40
 17/37 anonim ***** válasza:
77%

17.38as Egyáltalán nem átlagos a helyzeted.Nem mindenkinek ad papi ennyit, sőt általában nem tud.

Örülj neki, hogy a helyzetedben tudsz spórolni.Aszem ahhoz nem kell művészet nálad.

2011. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
57%
én emiatt nem merek gyereket vállalni de igy egyedül havi 160ból 100at félreteszek. rezsin spórolok pl fitnessbérletem van ott fürdök mosok hajat igy vizfogyasztas minimális. inkább jól felöltözök keveset fütök direkt nem vagyok otthon sokat hogy ne menjen az áram inkább sokat vagyok a pasimnál igy eleve az ő kajáját is eszem hétvégenként.tehát igy 60 ból kijövök 100 megy a bankba de gyerekkel nem menne
2011. febr. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%

90ezerből lejön az albi, rezsi, marad kb. 30ezer kajára, bérletre egyebekre, így semmit. :(

24 F

2011. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
95%
180-200 ezerből élünk ketten a férjemmel! 100ezerből kifizetjük a rezsit+ kaját+ bérletet...stb. a többit félrerakjuk mert házra gyűjtünk! (egyelőre szülőknél élünk de teljesen külön részlegben-külön kiadásokkal) Viszont nincs szórakozás, cigi, alkohol, felesleges vásárlás! Ruhát is nagyon ritkán veszünk!
2011. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!