Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mennyiből gazdálkodik egy...

Ki mennyiből gazdálkodik egy hónapban? Nekünk most nagyon rosszá vált az anyagi helyzetünk és érdekelne, hogy ki mennyiből tud kijönni egy hónapban. Esetleg, ha tudsz adni tanácsot, hogy min lehet még spórolni. Te hogy csinálod?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha valakit bánt a kérdésem, nem turkálni akarok a pénztárcátokban. Csak érdekelne, hogy ki mennyiből tud kijönni egy hónapban és min tud spórolni.
2009. okt. 9. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egyébként nem hiszem,hogy a gyerek miatt,de mostanában szinte alig jövünk ki a pénzünkből.A férjem fizetése 100 e,az én pénzem 70 e3 cs.pótl..nem tudom,valahogy minden drágább lett...pedig régebben még félre is tudtunk tenni.Már állandóan az jár a fejemben,hogy mi lesz 1-2 hónap múlva,ha a fiam 2 éves lesz.akkor még kevesebből kell kijönni.Hogyan tudunk spórolni?csak a legszükségesebb dolgokat veszem(élelmiszer).Ruhákat használtan.Mondjuk cipőt neki újat vettem.Olyan programokat találunk ki ami nem kerül olyan sokba(kirándulás,séták),ja és ha én főzök,akkor olcsóbb és egészségesebb is pl.főzelékek.stb.Hát segíteni nagyon nem tudtam,de mi is érezzük,hogy nehéz.Nektek mennyiből kell kijönni?
2009. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlagban 170.000-190.000 ft jön be egy hónapban.Ebből fizetjük a lakáshitelt(50000),fenntartjuk az autót és fizetjük a rezsit.Amennyi marad,ebben a hónapban pl:45000 ft az megy a kajára.Ruhákat nem veszünk csak a gyereknek,nem dohányzunk,nem iszunk,és csak a párom kávézik de nem minden nap.Úgyhogy igazából nekünk már nincs miből spórolni.Az autó az fontos,főleg most,hogy megint babát várunk:)Amin tudunk vagy legalábbis próbálunk spórolni az a villany és a víz.Pl:Nem mosogatok folyóvízben stb...Ja és még a benzin.Csak akkor használjuk az autót ha nagyon muszáj.Írd meg te is hogy álltok,hátha van valami amiből még le lehet faragni.Üdv.
2009. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
3-an 2 fizetésből épphogy kijövünk. A havi bevételünk kb. 220 ezer ft. (családi pótlékkal). A rezsi kiadások (ebben benne van az üzemanyag, mert a férjem messze dolgozik, lakáshitel) kb. havi 110 ezer forintba kerülnek. A fennmaradó összegből kajára kb. 85 ezer megy el, illetve a kislányomnak ha-s tápszert veszünk még, mert az apukája tejérzékeny és még nem mertük bevezetni a tejet. Ez pluszban havi szinten kb. 4-6 ezer forint. Úgyhogy alig marad meg 10-15 ezer forint egy hónapban. Nem írtad, hogy mire mennyit költötök, így nehéz tanácsot adni, min tudtok fogni. Talán a kaján (bár a sajátotokon, nem a gyerkőcén), illetve ruhákat én mindig teszveszről veszem fillérekért. Egyedül cipőt szoktam én is csak újat venni, abból nem engedek. 16,5 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szia,a párom 100000-110000 e keres én 70,ebből mi kijövünk,de csak azért mert semilyen tartozásunk sincs,igaz 4-en gazdálkoduk belőle.an hónap amikor tudunk félretenni is.nem iszunk,nem dohányzunk,és semilyen drága hobbink sincs.ruhát,cipőt csak olyankor veszünk ha nagyon muszály,akkor is olcsó helyen.mindig bevásárlóközpontban vásrlunk,de már nem csinálunk nagybevásárlást mert akár hiszed akár nem az viszi a pénzt.mi irjuk a kiadásainkat,igy pontosan tudjuk mire költöttünk,sose ellenörizzük egymást,de a nagyobb kiadásokat megbeszéljük.drága parfümök,pipere cuccok nálunk nincsenek.játékot használtan veszünk a neten,mindennap főzök,még a gyerekeknek is.de panaszkodni nem panaszkodom,mert ennél joval kevesebből megélnek emberek.
2009. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha levesszük a rezsit és a lakáshitelt, akkor kb 50ezer marad egy hónapra. Ebből kell venni a pelenkát és az ennivalót. Elég rossz helyzet, sokszor előfordul, hogy hó végén párizsis kenyeret ebédelek :(

Ruhát nem veszünk, autót alig használjuk (kb heti 1-szer), nézem az akciós újságokat, lekapcsolom a villanyt, nem folyatom a vizet, ilyesmi...

2009. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is hasonló a helyzet. A gyedem fele a lakáshitelre megy. A családi pótlékból megveszem a pelenkát egy hóra előre meg a tápszert a fiamnak. Ebből nem engedek.

Magamnak hónapok óta semmit se vettem, és hó végén mindig én vagyok aki zsíros kenyéren él, pedig babát várok.

A férjem éjt nappallá téve dolgozik igazán nem lehet rá panasz, mégse jutunk sehova.

A legtöbb pénzt a kocsi és a benzin viszi el, de anélkül meg nem tudna melózni járni, szóval ördögi kör, azon nem tudunk spórolni.

Én is mindent a teszről vagy vateráról szerzek be a gyereknek a ruhától kezdve a játékig.

Mindennap azon filózok, HOL tudnánk még meghúzni a nadrágszíjat?

2009. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.

Nekünk kb havi bevételeink a következők: 120ezer a férjem fizuja+12 a csp+24 az egyetemről. Ez kb 160-170 ezer.

Kiadások: 60 a törlesztő+ rezsi olyan 60 ebben, benne van minden. Tehát a férjem fizuja már el is ment a számlákra meg a lakástörlesztőre. Mi nagykerben vesszük meg előre egy hónapra pelust az így kb 6000 ezer forint. A picur még csak szopizik így neki kaja nem kell, ruhákat csak akkor veszünk, amikor nagyon muszáj. De általában kap is sokat a mamáktól, meg a rokonoktól. Tehát rá nem sokat költünk. A kaja kb 30 ezer, itthon főzök és ha kívánunk valami süti vagy édességet, akkor inkább megsütöm, mint megvegyük a cukrászdában. Mi sem kávézunk, cigizünk, iszunk, tehát ilyenekre nem megy el egy fillér se. Magunknak nem veszünk igazából semmit, csak ha nagyon muszáj. Hát kb ennyi. Már nagyon sokat gondolkoztam, de egyszerűen nem tudom, hogy min tudnánk még ennél is jobban spórolni. Félre nem tudunk tenni semmit, éppen kijövünk egy hónapban a kapott pénzből. De ha bejönne valami nagyobb váratlan kiadás, akkor nem tudom mit tennénk. Annyira szörnyű ez a helyzet. És nem tudok rájönni, hogy mit kellene másképpen csinálnunk. A férjem így is alig van itthon, annyit dolgozik. Amikor meg itthon van, akkor meg fáradt. Próbáltam valami állást találni, de nem lehet a 4 hónapos pici mellől elmennem itthonról, nincs aki vigyázzon rá, amíg dolgozok kb 4 órát valahol. Nem tudom, hogy mi lesz így velünk.

2009. okt. 9. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk így ezzel egy páran, ne aggódj!

A férjem fizuja 200000 én kapok 83000 ezret. A törlesztőnk 92 000 ezer (jelenleg a duplája az eredeti összegnek), a válság miatt nem fizetik a férjem céges kocsijába a benzint, így mi tankoljuk azt is, csak hogy dolgozni járhasson ez havi 40-45 ezer forint. A rezsink mindennel együtt 70 000 ezer (villany, víz, gáz, biztosítások, telefonszámla, internet, tv), a gyerekre minden hónapban min 20 000 ft (pelus tápszer stb), a maradék 40-50 ezer elmegy kajára, meg a minden hónapban jövő plusz számlákra (kommunális adó, szemétdíj, plusz van egy 18 éves kocsink, amit kizárólag arra használunk, ha megyünk dokihoz, védőnőhöz, mert messze vannak és no tömegközlekedés, és ez után is fizetjük a biztosítást, súlyadót stb)

Szóval egy fillért sem tudunk félre rakni, vagy eseteg 10-15 ezer forintot nagy ritkán. Én abban bízom, hogy decemberben vátozik a törlesztőnk összege, ami remélem most már lefele fog menni, nem fel, akkor kicsit könnyebb lesz.


Kitartás és fel a fejjel! Ha nagyon neki keseredek, mindig eszembe jutnak egy barátnőm szavai, aki azt mondta: amig fedél van a fejed fölött, tudod fizetni a számláidat és van mit tenni az asztalra, addig nagy baj nem lehet. És milyen igaza van!

2009. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sokan kevesebb pénzből élnek.


Nekem a gyedem 61.000.-Ft

Családi pótlék: 12.200.-Ft

A párom hol dolgozik, hol nem (kőműves)

Ha dolgozik, akkor havi 150.000.- hazahoz, ha nem dolgozik 1 hónapig, akkor zsíroskenyér van, meg idegesség.

A spórolás a következő:

-energiatakarékos izzók:-)

-heti egy hús étel, a többi krumpli, vagy főzelék

-nincs cigi

-nincs alkohol

-kávét pl. ha lefőzzük, akkor vízzel lehet hígitani (erős kávét kell venni)

-olcsó mosópor (nekem tisztán mos:-))

-olcsó ruhát veszek, bababizományiba járok

-nem járok fodrászhoz (hosszú hajam van)

-nincs kozmetikus se

-nem használok drága tusfürdőt, sampont, se drága (600Ft fogkrémet)

-nincs minden hónapban új cipő a lábamon (2 éve ugyan azt a cipőt hordom, télen is, nyáron is)

-ja és a wc-papír is újrahasznosított.

(Hirtelen ezek jutottak eszembe)


És mind emelett boldog vagyok, ja és ápolt. Olcsón is meg lehet oldani!!

Jöhet a lepontozás.


Így élünk mi 3-an, van egy 10 hónapos kislányunk.

2009. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mi összjövedelmünk jelenleg:

43.000+12.500+28.500


Számold ki ez mennyi.


Ebből élünk hárman, és nemsoká megszületik kistesó. Bár addigra a férjemnek lesz munkája.

Nekünk részletfizetés nincs, de azon kívül van a többi kiadásunk.

A gyereknek mindene megvan, igaz, hogy turiból öltözik, de divatosan!

Mi magunknak nem veszünk még turiban sem ruhát, cipőt.

Nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz és egyéb helyekre.

Hónap elején a Tescóban nagybevásárolunk.

Itthon sütöm a kenyeret.

Mi parizert és virslit eszünk főleg, a gyerek meg húst, gyümölcsöt, szóval ő mindent megkap. Mi magunkon spórolunk.

Nem járunk sehova.

Röviden ennyi:)

Ja, és minden használati cikkből a legolcsóbbat vesszük (wc papír, zsepi, mosogatószer, mosógél, stb.)

2009. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!