Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki otthon marad a gyerkőc 3...

Aki otthon marad a gyerkőc 3 éves koráig mennyi pénzből gazdálkodik?

Figyelt kérdés

Nem zsebben turkálás, csak érdekel, hogy mi a minimum amiből még ki lehet jönni, mert lehet, hogy én csinálom rosszul a beosztást, és ha más is ennyiből van el, átgondolom mit hogy csináljak. Jövőre ha betölti a gyerkőc a 2 évet, és GYES lesz, a havi összbevételünk 160.000 lesz, ha nem megyek vissza dolgozni.

A mi helyzetünk (most még GYED-en vagyok)

Apa: 120.000, GYED+csp: 95.000=215.000

Kiadások:Hitel+rezsi+mobilok=120.000, havi tankolás: 10.000, Apa kajára elhord: 40.000 (fizikai munkás, nem tud melegíteni, ha olyat főzök előző este, ami hidegen nem jó, vennie kell kaját)

Pelus, tápszer, stb: kb. 15.000

Havi egy nagy bevásárlás tartós dolgok, tisztítószerek, húsok: 20.000.

Marad 10.000 kennyérre, joghurtra, felvágottra, kikapcsolódásra.


2009. okt. 9. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a párom keres kb 900 eurot. az én gyesem 180 euro család pótlékkal.

kiadások: hitelek, számlák: 680-700 euro.

itthon maradok a babával 3 éves koráig, bár nem könnyű így. de mikor terhes lettem így beszéltük meg a párommal és ahogy látom a fiam is ezt igényli.

2009. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a fő kérdésedre válaszolok, de felesleges, mert nem engem szólítottál meg, mint a hozzáírt szövegből kiderül, mi 500.000 Ft-ból gazdálkodunk.

De: nekem a párod által elvitt 40.000 Ft nagyon soknak tűnik. Az ha 20 munkanappal számolok, akkor 2000 Ft/nap! Kajára! Ez nagyon sok, ezen bőven kellene tudnotok fogni 10-20.000 Ft-ot. Ha kell, akkor csomagolj neki szendvicseket, ne vegye meg valahol nagyon drágán. Ha kell, süss le neki húst (bepácolva tarthatsz a hűtőben s kisütöd este neki), vagy hasonló, valamit találj ki mindig. Vigyen csak szendvicseket és otthon egyen este főtt kaját. Nem tudom pontosan a körülményeiteket, de én itt látok spórolható pénzt, csak ezért írtam.

2009. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kajatippeket. A baj ott van, hogy a 40000-ből 15000 cigire megy el neki...ezen meg nem tudok vitázni mert ő meg eljár ha tud maszekolni, abból fizetjük a kocsibiztosítást (18000/negyedév) meg abból ruházkodunk, ha kell.
2009. okt. 9. 14:05
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem senkinek semmi bele szólása a másik pénztárcájába,főleg nem abba,hogy hol gazdálkodjon.


Kedves 14:00 válaszoló,őrülj neki,hogy havonta 500.000 ft.-ból éltek!

2009. okt. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves 06.29, te abnormális vagy. Én örülök neki, hogy ennyiből élek, te is ennyiből élnél, ha olyan tudásra tennél szert, ami sokat ér. Hajrá, mert sosem késő.

A kérdező meg segítséget kért, hol tudna spórolni.

Kérdező, ha a párod maszekja csak a kocsit fedezi, akkor inkább maradjon otthon és ne cigizzen :-)) mert ő havi 15.000-et költ cigire, ami a ti körülményeitekhez képest nagyon sok, pláne, ha maszekkel csak negyedévente kb. 20.000-et keres.

No, mindegy, egyértelműen ott megy el a legtöbb felesleges pénz...

2009. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarr leszokni töltse a cigit.

olcsóbb

2010. nov. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!