Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Sógornőm"évek óta eltartott,...

"Sógornőm"évek óta eltartott, öcsémet ezért sajnálom. Alig tudom magam visszafogni, ha találkozunk. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Öcsém 31 éves,és 3 éve a mennyasszonya a kiscsaj aki 23 éves.Akkor el is költözött öcsém lakásába,és azóta nem talál munkát.Tudom ezt öcsémnek kellene lekezelnie,de kényszeríteni nem tudja.Válaszut elé állitotta többször,ha közös jövőt szeretnének(esküvő,gyerek)hogy lépnie kell.Bántott a dolog korábbról,de csaj családja megtudta a szakitás lehetőségét,és jöttek azzal,hogy milyen bélyeg lesz a kislányukon,ha menyasszonyként szakitanak.Számomra ez burkolt zsarolás.Sokat vitázik öcsémmel,ő ezerrel tulórázik hogy eltartsák magukat,lakást,autót.Karácsonykor a csaj nem jött el amikor leutaztunk a családi összeröffenésre,anyumnak mondta hog tart tőlem,mert megint megkérdezem sikerült e munkát találnia?Volt rá példa hogy vigyáznia kellet volna a lányomra(7éves)és nemet mondott,és felment a szobába az emeletre.Pofátlan,eltartatja magát,sunnyog.Nekem ez jön le.Ha esküvőről kérdezem,ő fiatalnakj tartja magát még erre,főleg a gyerekhez,fél a szüléstől is.Öcsém már szeretne,lakás ,autó,mindene megvan.Hogy tudnék úgy segíteni,hog az öcsémmel való kapcsolatom se romoljon meg,és valóban megbizonyosodjak róla hogy nem csak kihasználja a kiscsaj.?Holnap találkozunk,jönnek köszönteni,bár lehet hogy nem fog ő jönni mert fél hogy kérdezgetem ujra...
2011. febr. 4. 13:22
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Tudod az emberek csak panaszkodni szoktak általáblan. Azt senki nem mondja el, hogy mi a jó, meg mi a szép, mert az természetes, de ha összevesznek, vagy valamikor nem takarított ki, vagy valami, azt biztos elmesélik egyből. Ettől te még nem tudhatod, hogy milyen nekik otthon.


Amúgy most néztem, hogy te is otthon vagy? És még így is nagy a szád? Ejnye-bejnye.


Semmi közöd hozzá. És ez a saját érdeked is.


Nálunk bár mindketten keresünk, egyszer tett szóvá anyós egy ajándékomat és a férjem olyan dührohamot kapott, hogy mi a k.urva istenit szólnak bele az ő életébe és ahhoz sincs semmi közük, ha fizetés napon kiveszi az összes pénzét és befűt a kazánba vele, mert az ő pénze és az ő élete és senki ne pofázzon neki bele. Még én is csodálkoztam, nem hogy ők.

2011. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Most látom még sok komment érkezett!

Itthon vagyok valóban 1,5éves picivel még 3 éves koráig.Van tán valakinek ez ellen kifogása?Úgy gondolom ez normális.Mellette alkalomszerűen besegítek barátnak a könyvelésbe itthon,apró pénzért meg hogy ki ne essek a gyakorlatból.Nem hivatalosan.

A másik dolog ,azóta eltelt az az ominózus hétvége,nem jött a kedves sógornő jelölt,lelépett öcsémtől elvitt a cuccain kivül még ezt-azt alakásból,míg öcsém dolgozott.

Ennyit a megérzésről.Csak nagyon sajnálom tesómat.

Én ami a családi életünket illeti,ahogy azt páran kommentelték,szóval tökéletes,fel is lélegezhetek,mert egy gonddal kevesebb,lelépett ez a vérszopó vámpír nő.És ezentúl mégjobban kivagyok az ilyen eltartott ingyenélő nőcskéktől mint ez a fajta,messziről érzem a szagukat.Olan kifinomult a zsaglásom ez irányban,hog még gép előtt is érzem,fél mondatokból.:-))Szánalmas hogy arra képtelenek hogy dolgozzanak.Persze más aki nemtalál munkát,de Ő nem is keresett.Öltözködött,evett,nyaralt,nem főzött-hízott,hízott...lelépett

Az ilyeneket elitélik szembe(mint én is),és a háta mögött is a családtagok.Csak a békesség kedvéért,és a szerettükkel való összeveszés elkerülése végett nem szólnak.Ciki felnőttként ilyennek lenni.Nos,lássuk csak ,mi az amit tudnak adni cserébe az eltartásukért?Takarítanak,főznek?Nem ,az a nő,feleség kötelessége,ez természetes,mint ahogy a nő marad otthon a picivel gyeden.Szóval akkor mi marad amit cserébe ad?...hogy is hívják ezeket a nőket?....

2011. febr. 10. 19:13
 33/33 anonim ***** válasza:
rég volt már ez a kérdés,de unatkozom:D csak annyi hogy nekem se volt sokáig munkám és férjem tartott el, emiatt szégyelltem magam, plusz főzni sem tudok(van akinek nincs meg erre a képessége) mégis imádtam a páromat és soha nem követelte, hogy szüljek neki(23 évesen lelkileg úgyis túl fiatal volt hozzá és ki szülne egy milyen családba) miért kéne a te kölyködre vigyáznia, amikor otthon lógatod te is a lábad, mert szép hogy minden házimunkát elvégzel a kicsi mellett,de te is munkába állhattál volna ,mert a házimunka csak álltatás. Ki akar egy folyton szurkálódó családdal együtt élni és egy idegen gyerek ingyen bébiszittere lenni? amikor munkanélküli voltam folyton önéletrajzokat küldtem és munkaügyre jártam mégis 3 évig nem találtam munkát. és őszintén az ilyen én igazi nő vagyok mert én főzök takarítok és gyereket nevelek- hárpiáktól áll fel a legjobban a szőr a hátamon, tanuljatok meg élni unatkozó ősanyák:)
2015. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!