Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Sógornőm"évek óta eltartott,...

"Sógornőm"évek óta eltartott, öcsémet ezért sajnálom. Alig tudom magam visszafogni, ha találkozunk. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Öcsém 31 éves,és 3 éve a mennyasszonya a kiscsaj aki 23 éves.Akkor el is költözött öcsém lakásába,és azóta nem talál munkát.Tudom ezt öcsémnek kellene lekezelnie,de kényszeríteni nem tudja.Válaszut elé állitotta többször,ha közös jövőt szeretnének(esküvő,gyerek)hogy lépnie kell.Bántott a dolog korábbról,de csaj családja megtudta a szakitás lehetőségét,és jöttek azzal,hogy milyen bélyeg lesz a kislányukon,ha menyasszonyként szakitanak.Számomra ez burkolt zsarolás.Sokat vitázik öcsémmel,ő ezerrel tulórázik hogy eltartsák magukat,lakást,autót.Karácsonykor a csaj nem jött el amikor leutaztunk a családi összeröffenésre,anyumnak mondta hog tart tőlem,mert megint megkérdezem sikerült e munkát találnia?Volt rá példa hogy vigyáznia kellet volna a lányomra(7éves)és nemet mondott,és felment a szobába az emeletre.Pofátlan,eltartatja magát,sunnyog.Nekem ez jön le.Ha esküvőről kérdezem,ő fiatalnakj tartja magát még erre,főleg a gyerekhez,fél a szüléstől is.Öcsém már szeretne,lakás ,autó,mindene megvan.Hogy tudnék úgy segíteni,hog az öcsémmel való kapcsolatom se romoljon meg,és valóban megbizonyosodjak róla hogy nem csak kihasználja a kiscsaj.?Holnap találkozunk,jönnek köszönteni,bár lehet hogy nem fog ő jönni mert fél hogy kérdezgetem ujra...
2011. febr. 4. 13:22
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel nem tudsz mit tenni, ha neki jó akkor hagyad. elbeszélgethetsz vele 4 szemközt, már mint az öcséddel és megkérdezheted ez tényleg jó-e neki, de valószínü jó neki.


Nálunk a sógornöm ugráltatja a tesómat, habár ott mindegyik dolgozik és vannak gyerekek is, de a tesóm reggeltöl estig dolgozik aztán ö takarít és ö kel fekszik a gyerekekkel. a sógornöm csak is föz, még mosogatni is a tesóm mosogat. DE anyukámnak is mindig azt mondom, ha az öcsém ennyire hülye és hagyja akkor nincs mit tenni, neki gondolom ez megfelel, ha meg nem akkor tegyen ellene valamit. szoktam néha átmenni és segíteni, az sem hatja meg a sógoronömet, habár a gyerekekkel sokat foglalkozik, de házimnukát semmit nem csinál, és maga a gyerekek gondozása is tesómra marad. de a gyerekek mind sportban mind tanulásban kiválóka és ezt a sógornömnek köszönhetik, mert állandóan foglalkozik velük.

2011. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

13:39

Ilyen rokon (nem testvér) tette majdnem tönkre az amúgy jól működő, boldog kapcsolatomat. Mert ő jobban tudta, hogy nekem szar. A párom biztos kihasznál, bánt, nem bánik velem jól. Alig tudtam leállítani.

Nehezen bocsátom meg neki.

2011. febr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
87%

13:39

Jesszus! Nem veszed észre, hogy úgy beszélsz, mintha az öcséd 12 éves lenne, te meg nem a nővére, hanem az anyja lennél?

Nincs neked gyereked, hogy az anyai ösztöneidet rajta éld ki?

Ha így állsz az öcsédhez, esetleg mások is a családodban, örök életére tutyimutyi marad és ez nagyban a ti hibátok lesz.

2011. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem segítesz a lánynak munkát találni? ha találnál neki, és elmenne dolgozni, akkor (szerinted) minden megoldódna. Akkor csináld :)

mondjuk az számomra is érdekes, hogy 3 év után nem akar hozzámenni a tesódhoz. nem gond ez huszonévesen, csak akkor nem kell eljegyezni egymást (eljegyzés a házasság előszobája). igy ez valóban hitegetés a tesód felé, ha ő tényleg családot és gyereket akar. a szüléstől meg minden nő fél. lehet, h ő még fiatal hozzá. tesódnak el kell dönteni, hogy ŐT akarja, vagy CSALÁDot akar rövid időn belül. mert lehet, h ez a kettő összeegyeztethetetlen. ebbe viszont te nem tudsz mit tenni.

2011. febr. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Na ja,nem szivesen vesz részt a családi összejöveteleken...Mert restelli hogy nem dolgozik ,de könyörgöm,éve?!Öltözködni van esze,főzni nem,kaját rendelni igen!Öcsémet piszkálni ez kell az kell.Ha farmert kap,felső is kéne hozzá.Ha kabátot,cipő kéne hozzá...Ha ilyen párom lenne,én főznék rá,apának akarnám stb..nagyon jó dolga van,és dolgoznia se kell érte,de ő nem akar férjet,se családot!!!!A kisérő gyűrűt is kikövetelte a karikához,mert falun igy szokás.
2011. febr. 4. 13:46
 16/33 anonim ***** válasza:
74%
És ez mi a f.aszt zavar téged? Talán jobb lenne, ha te kapnál dolgokat vagy mi? Az ő dolguk. Ha megveszi neki, megveszi. Egy férfi sem olyan hülye, hogy úgy költse a pénzét egy nőre, hogy az ne érje meg neki. Akárhogy. Gazdálkodj a saját pénzeddel, menedzseld a saját életed és foglald el magad. Én utálnám, ha ilyen testvérem lenne, aki lesajnál meg hülyének néz és szellemi fogyatékosnak, meg bele akar avatkozni az életembe.
2011. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

Én eddig mindig dolgoztam és én sem találok munkát több, mint egy éve.

Szerencsére az én sógornőm nem avatkozik az életünkbe. A párom fenéken is billentené.


Az előző kommentedre: nem, nincs fiatalabb testvérem, én vagyok a legfiatalabb a családban. Ezért is rühellem az ilyen fontoskodó rokonokat, akiknek nincs jobb dolguk, mint a másik életében áskálódni.

Gratulálok!

2011. febr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
14%
Ezért mondom, hogy akkor, ha biztos. Vannak azok, akik nem látnak bele, de okoskodnak, de vannak azok, akik tényleg észreveszik, hogy kihasználják, akit szeretnek és szerintem ezt,aki szereti a családját nem tudja szó nélkül nézni. Akárhány éves emberről is van szó. Egyik barátnőmnek az apja járt így 70 évesen! Még jó,hogy a gyerekei figyeltek rá.
2011. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
89%

*és nézzem hogy szívja a vérét


Igen. A kialakult helyzet nemcsak a lányka hibája, nyakig benne van az öcséd is. Ha nem lép ki belőle, semmit nem tehetsz, nincs is közöd hozzá. A véleményedet elmondhatod, de az öcséd nem köteles megfogadni. Az ő élete. Ha elrontja, a sajátját rontja el, joga van hozzá.

Én nem sajnálom az öcsédet, ő VÁLASZTOTTA a lányt is, meg azt is, hogy nem szakít vele. Ha az ő döntése volt, akkor meg mindek sajnálni, valamiért biztosan jó így neki.

Egy kapcsolat két emberen múlik - így az öcséden is. Ha ő nem akarná, nincs az a zsarolás, ami fenn tudná tartani a kapcsolatot. Felesleges másra hárítani a felelősséget.

2011. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%

*Ha ilyen párom lenne,én főznék rá,apának akarnám stb..nagyon jó dolga van,és dolgoznia se kell érte,


Jah, így már értem. Nem vagy egy kicsit irigy?

Elgondolkozhatnál, hogy neked miért nincs ilyen párod...

2011. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!