Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Sógornőm"évek óta eltartott,...

"Sógornőm"évek óta eltartott, öcsémet ezért sajnálom. Alig tudom magam visszafogni, ha találkozunk. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Öcsém 31 éves,és 3 éve a mennyasszonya a kiscsaj aki 23 éves.Akkor el is költözött öcsém lakásába,és azóta nem talál munkát.Tudom ezt öcsémnek kellene lekezelnie,de kényszeríteni nem tudja.Válaszut elé állitotta többször,ha közös jövőt szeretnének(esküvő,gyerek)hogy lépnie kell.Bántott a dolog korábbról,de csaj családja megtudta a szakitás lehetőségét,és jöttek azzal,hogy milyen bélyeg lesz a kislányukon,ha menyasszonyként szakitanak.Számomra ez burkolt zsarolás.Sokat vitázik öcsémmel,ő ezerrel tulórázik hogy eltartsák magukat,lakást,autót.Karácsonykor a csaj nem jött el amikor leutaztunk a családi összeröffenésre,anyumnak mondta hog tart tőlem,mert megint megkérdezem sikerült e munkát találnia?Volt rá példa hogy vigyáznia kellet volna a lányomra(7éves)és nemet mondott,és felment a szobába az emeletre.Pofátlan,eltartatja magát,sunnyog.Nekem ez jön le.Ha esküvőről kérdezem,ő fiatalnakj tartja magát még erre,főleg a gyerekhez,fél a szüléstől is.Öcsém már szeretne,lakás ,autó,mindene megvan.Hogy tudnék úgy segíteni,hog az öcsémmel való kapcsolatom se romoljon meg,és valóban megbizonyosodjak róla hogy nem csak kihasználja a kiscsaj.?Holnap találkozunk,jönnek köszönteni,bár lehet hogy nem fog ő jönni mert fél hogy kérdezgetem ujra...
2011. febr. 4. 13:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
30%

Öcséd enyhén pacsker.

Nekem mostanában ért véget egy hasonló kapcsolatom.Én 33,a lány 23 éves.5 évet voltunk együtt.

Nekem jól menő vállalkozásom van uh nem volt probléma,tanulgasson a lány,cserében legyen elém rakva a kaja,ragyogjon a lakás és tiszták legyenek a ruháim.Meg sportoljon,hogy jó alakja legyen.

4 évig ez nagyszerűen működött,persze neki is égett a képe a családom előtt,uh sunnyogott,főleg,hogy az unokahúgaim 16 éves koruktól suli után már diákmunkáztak.

Aztán abbahagyta az edzést megplöttyedt,elkezdett nem takarítani,az ételt meg gyakorlatilag összeb@szta,sokszor el is rontotta,uh mehetett a kukába.A pocsékolást meg nem bírom.Pluszba még az utolsó fél évben fészbúk függő is lett.Én meg nem fogom nézni,hogy semmit nem csinál,ha meg szólok,hogy emelje fel seg-gét a számítógép elől akkor dührohamot kap.

Uh szépen ment vissza lett paterolva a családjához.Az biztosan jobb lesz neki,ha 4 nm-en él az öccsével,csóróságban.

A családom reakciója is érdekes volt.A szakítás után mondták csak el a véleményüket,mennyire örülnek,hogy megszabadultam ettől a mihasznától.

2011. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Annak a hozzászólónak aki 1 éve nem dolgozik:Majd ha már nem leszel a párodnak,a párod családtagjai köztük a sógornőd is biztos fel fog lélegezni,mert a testvérek,családtagok tudod nem nézik jó szemmel ha szerettük gürcöl a mai vlágban,míg a párjuk otthon csak netezget...

Annak a hozzászólónak aki irigynek talál:az én férjem a sejhajom is kinyalja,cserébe imádom,minden nap főtt kajával várom,kivéve amikor sörözni megy akkor csajos este,pizza a lányommal,illetve mivel gyeden vagyok a kisebbel,van időm arra,hogy csili vili itthon a ház,fű lenyírva,hó ellapátolva.Tehát oda vissza minden oké.Tehetném a picit bölcsibe és dolgozhatnék,de mivel a férjem az anyagiakat biztositja,nincs rá szükség.Ezért IS hálás vagyok érte.

Utolsó pasi hozzászólónak:egy olyan hozzászólás,amit a fikázások után jólesik.Na,erről beszélek,a mi családunkban az én szemem előtt is ez zajlik.Csak az én öcsém sajna nem ennyire "tökös",már bocs.

2011. febr. 4. 14:16
 23/33 anonim ***** válasza:
88%
Azért nem mindegy az, ha valaki munkanélküli és munkát keres, rosszul érzi magát, mert nem talál munkát, vagy egyáltalán nem keres munkát. Rengeteg olyan embert ismerek, akik munkanélküliek és komolyan még a WC takarítást is elvállalnák, hogy legyen munkájuk, de ismerek olyat is, aki egyáltalán nem is akar dolgozni.
2011. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
86%

14:16

Leszek neki. A felesége vagyok, a családja sok tagjával meg én jobb viszonyban vagyok mint ő. A sógornőmmel jó barátságban vagyunk, egyébként sajnos egy ideje neki sincs munkája, pedig bármit elvállalnánk, ahova be tudnánk járni.

A férjem nem engedi, hogy külföldön keressek munkát, velem akar lenni. Esetleg ha együtt sikerülne kimennünk pár hónapra.

Amikor nekem volt állásom, én segítettem a páromnak, ahogy tudtam (ugyanis én amióta befejeztem a sulit dolgozok, csak most egy éve kerültem nehéz helyzetbe, mint a környékünkön a legtöbb ember).

Most itthon végzek el mindent, hogy a páromnak semmit ne kelljen csinálnia, ha már ilyen helyzetben vagyunk.

Mert nálunk erről szól a kapcsolat és a család. Egymás kölcsönös segítéséről, megértéséről, a szeretetről és a kitartásról egymás mellett.

Mi akkor lélegeztünk fel, mikor megtaláltuk egymást.

Te viszont soha nem fogsz fellélegezni, mert egy rosszindulatú, mindenki dolgába beleavatkozó, öntörvényű ember vagy.

Ettől függetlenül őszintén remélem, hogy jól alakulnak a családodban a dolgok, az öcséd (bárhogy is) megtalálja a boldogságot és te is megnyugszol.

2011. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem foglalkozzál a saját dolgoddal, mindenki leginkább a saját hibájából tanul!

Mellesleg engem is eltert a párom, jobb dolgom van, mint amikor a szüleimmel éltem.Mindent megad nekem,s zinte feletétel nélkül.Imádom és kitartanék vele az idők végezetéig,mert egy igazán helyes, jóságos, szeretetreméltó, gondoskodó ember:-)))

A szüleinek persze nem nagyont eszik, h nem dolgozom, de hát istenem, leszrom!!:-DDDJa és 4 hét mulva esküvő:-))

2011. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
60%
Előző elötti vagyok, és nevemre íratta az egyik budai lakását a 3-ból:-)5 éve vagyunk együtt
2011. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
upsz elozo vltam
2011. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
89%

no én most már semmit nem értek.

Te is otthon vagy, mert megteheted. Akkor ő miért ne tehetné ugyanezt? Viták minden kapcsolatban vannak, tehát az, hogy vitatkoznak és az öcséd ezt elmeséli nektek,a z nem jelent semmit. A lány csak úgy akar élni, ahogy te. Megértem, én is felmondanék, ha párom úgy keresne, és max pár hónap után olyasmibe fognék, ami engem érdekel, lehet még pénzt se kérnék érte (önkéntesség, jótékonykodás, akármi). Ne kifogásold benne azt, amit te is csinálsz. És az sem ment fel, hogy gyereked van, mert te magad irod, hogy visszamehetnél már, csak nem akarsz.

Innentől én is azt mondom, hogy hagyd kettejükre, ezekután végképp nincs jogod a csajt kritizálni.

2011. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
63%

15:44

A fenébe! Pedig már reménykedtem, hogy én kaptam lakást valakitől! (14.34) :D

2011. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 tetris ***** válasza:
82%

Akkor teszed a legjobbat, ha nem teszel semmit. Foglalkozz a saját dolgaiddal.

Arra még nem gondoltál, hogy az öcséd vszeg szereti ezt a lányt? Minden hibájával együtt? Hogy az öcsédnek ez a helyzet úgy van jól, ahogy van?

Miért akarod mindenáron szétzilálni őket, ha nekik ez így megfelel?

Ilyen sógornőtől, mint te, a Jóisten óvjon!

2011. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!