Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem ezt az 5éves...

Hogyan közöljem ezt az 5éves fiammal?

Figyelt kérdés
Sokat böngészem az oldalt. Sajnos a feleségem igen fiatalon hagyott itt minket, 3évig küzdött a betegséggel. Most 27-én legyőzte a betegség. Hogyan adjam ezt tudtára az 5éves kisfiamnak?
2011. jan. 30. 09:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
73%

"Meddő vita: abszolút a gyerektől függ az egész.

Valakinek élete legrosszabb élménye, hogy részt vett egy temetésen, más meg azon hisztizik, hogy miért nem vitték el. Ami történt, megtörtént, ha 15-20 évesen ez lesz a legnagyobb problémája, akkor valami más a baj, és ez csak egy kifogás lesz."


Így igaz!

2011. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha nem tolakodás,sikerült hasznos válaszokat adnunk?!

Hogyan fogod vele közölni?!

2011. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Miujság?Elmondtad már neki?:(
2011. jan. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

"Ugye tudod, kicsim, hogy mi emberek nem élünk örökké? Az embereknek egyszer el kell menniük a fénybe, ha befejezték a dolgukat, és nem jöhetnek vissza. Most anyának is el kellett mennie, mert ő már kész van, és nem maradhatott itt tovább.

De ez nem azt jelenti, hogy már nincs is veled. Ha te nem is hiszed el, anya mindig látni fog téged valahonnan, mindig vigyázni fog rád, és azt akarja, hogy boldog kisfiú legyél, és ne szomorkodj miatta sokáig. Nekem is nagyon hiányozni fog, de mi ketten majd sokszor beszélünk hozzá, és mindig emlékezni fogunk rá, rendben?"

2011. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Én sem támogatom az angyalkás történetet.. legalábbis én a saját gyerekemet sohasem szédíteném vallásos elemekkel, tekintve, hogy ateista vagyok.

Valószínűleg valami olyasmit mondanék neki, hogy az anyukája teste nagyon beteg volt, és ezért a lelke hátrahagyta és elutazott messzire. Nem kelteném benne azt a hitet, hogy ha meghal, találkozhat vele, mert 5 évesen is képes butaságokat csinálni a gyerek..

Nem tartom jó ötletnek azt, hogy beavasd ilyen fiatalon a halál "rejtelmeibe", ha ezen azt értjük, hogy a test elbomlik, az élet megszűnik, stb. Bennem 7 évesen tudatosult, hogy én is meg fogok halni, és elég sokáig álmodtam éjjelente bomló hullákkal.. Hozzátenném, mindezt nálam az okozta, hogy elkezdtem hittanra járni, és ott így adták elő a túlvilági élet csodáit..:S

Én azért nem javaslom, hogy ott legyen az anyja temetésén, mert ő bizonyára valahogyan feldolgozza magában az eseményt, de ha látja, hogy egy rakás felnőtt zokog, gyászol, akkor az ő lába alól is kiszaladhat a talaj, és kétségbeesik. Hiszen ha a felnőttek szerint ilyen rossz dolog történt..

Az pedig, hogy lássa az anyját - koporsós temetés esetén - szerintem nagyon rossz ötlet! 5 évesen még nem szabad ekkora traumát okozni egy gyereknek.. Még nem tudja feldolgozni szerintem!

Egyszóval nem kell semmiféle mesével hitegetni, de nem is kell még úgy belevonni a dologba, mintha felnőtt lenne..


Részvétem amúgy:( Nagyon nehéz időszak állhat mögötted..

2011. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne vele szemben is a legkorrektebb,ha elmesélnéd neki,hogy most pl.:nagyival már eggyüt van,de még tényleg találkoznak és mindig figyelni-óvni fogja az édesanyja.De mindenképp vidd el a temetésre!Könyebb feldolgoznia.Ha úgy ítéled meg(morbidon hangzik és elnézésedet kérem -ha rendben van a feleséged a temetésen) akkor mutasd meg a fiatoknak mindenképp,had búcsuzzon el tőle.Az én családomban dédnagyanyám temetésén is voltam és akkor 4 éves,késöbb meghalt a nagynéném akinek az unokáit nem vitték ki a temetésre,címszó kicsik,de a mai napig nemértik,hogy volt nagyi nincs?!. . .


Szerintem gondold át. . .


Részvétem.

2011. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a hozzászólásokat. Én is az angyalkás verziora gondoltam, és éppen az elmult pár percben közöltem vele ezt. Hogy anya beteg volt és most angyal lett és figyel rá. És tényleg gyereke válogatja mert nem reagált igazán sehogy. Szerintem, gondolom nemsokára elkezdi hiányolni és keresni, és lassan tudatosul benne majd az egész. Remélem nem lesz drasztikussan nagy lelkitörés neki. Köszönöm a hozzászolásokat, ugy látom alapjában mindenki egyre gondolt. Köszönöm mégegyszer.
2011. jan. 30. 16:32
 28/31 anonim ***** válasza:
63%

Kitartást kívánok! És sok erőt!

Nekem amugy van egy most csoporttársam, akinek másfél éves korában hunyt el az anyja. Hát nem lett belőle egy egészséges lelkű ember. Bár részleteket nem tudok, hogy ott volt-e a temetésen vagy nem.

2011. jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
53%
Ezt most nagyon nem kellett volna!
2011. jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Egyet értek azzal, aki azt írta, hogy ne mellébeszélj, hanem az ő szintjén közöld a tényeket. Meg kell vele értetni, hogy aki meghalt, nem jön vissza már, visszafordíthatatlan. Nagyon kicsi volt a húgom, mikor nagyapánk meghalt, de megértette, hogy ő meghalt. Egyébként a helyedben mindenképp gyermekpszichológus véleményét kérném ki a halálhír közlésével illetve a gyermeki gyászfolyamat segítésével kapcsolatban.
2011. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!