Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem ezt az 5éves...

Hogyan közöljem ezt az 5éves fiammal?

Figyelt kérdés
Sokat böngészem az oldalt. Sajnos a feleségem igen fiatalon hagyott itt minket, 3évig küzdött a betegséggel. Most 27-én legyőzte a betegség. Hogyan adjam ezt tudtára az 5éves kisfiamnak?
2011. jan. 30. 09:43
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon sajnálom:(Részvétem.

Ülj le vele,mond meg neki hogy anya felment az angyalkákhoz.Ha van még ilyen közeli rokon esetleg aki már nem él mond neki hogy anya most vele van.Onnan mindig figyelni fogja őt és vele lesz.Már most valamennyire biztosan megfogja érteni.Még egyszer sajnálom:(Sok kitartást.

2011. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Először is részvétem nektek. Talán mond azt neki, hogy anyukája felment angyalkának a mennybe, ott ül a felhő szélén, és minden pillanatban figyel, és vigyáz rátok, és ha hiányzik neki, csak csukja le a szemét, és gondoljon rá jó erősen, mert anyuci is ezt teszi odafönn.
2011. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%

Rettentően sajnálom, sok erőt kívánok.


Hogy mit mondasz, az világnézettől is függ. Te miben hiszel?

Én azt mondanám neki, hogy most nagyon szomorú a helyzet, mert anyát SOKÁIG nem látjuk (nem "soha többé", mert ez nem igaz - szerintem). A beteg test helyett kapott egy másikat, egy egészségeset, most abban él, és ha újra találkozunk, akkor is egészségesen, vidáman fogjuk látni.

Biztasd arra, hogy rajzoljon neki valamit. A gyerekek így dolgozzák fel a gyászt.

2011. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%
Részvétem!Tudod nehéz olyan dologhoz hozzá szólni amin az ember nem ment keresztül.De talán nem írok butaságot azzal,hogy elment az angyalkákhoz.És már nem fog vissza jönni.Sajnálom
2011. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sajnálom. :( Ez olyan szomorú, részvétem. :((

Ahogy az első írta, mondd neki, hogy anyu felment az angyalkákhoz, de szereti őt, és mindig figyeli őt föntről, nem hagyja magára.

Kitartást! :(

2011. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
87%
Fogadd részvétemet! Szerintem az egyenes és őszinte beszéd az, amivel a legtöbbet el tudod érni. Sőt, már akkor azonnal el kellett volna magyaráznod a gyereknek. És semmiképpen ne fosszad meg őt attól, hogy mind a gyászban mind a temetésen részt vegyen! Ha nagyobb lesz, haragudni fog, ha most megfosztod.
2011. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok.Nagyon keresi az anyukáját?:(
2011. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Az igazság az, hogy az előző válaszolók akik azt mondták, hogy mondj ilyeneket "SOKÁIG nem látod anyát", a "mennyországban van" stb. tévedtek. Fontos a gyereknek már ilyen kiskorában is tudnia hogy mi a VALÓS helyzet. Komoly lélektani elakadásokat eredményez, ha azt hiszi hogy láthatja még valaha az édesanyját, mert ilyenkor olyan dolgok alakulnak ki egy gyerekben, hogy vár és önmagát hibáztatja amiért az édesanyja elment. Ez hosszú távon sokkal-sokkal rosszabb lesz neki, mintha megtudná a kegyetlen igazságot. Nem kell a gyereket hülyének nézni és nem kell hamis illúziókat táplálni belé, mert ezzel csak az Ő életét teszed nehezebbé. Megértem, hogy ezáltal a te életed viszont könnyebb lesz, mert a saját gyászod mellett a gyermek gyásza kisebb ha azt mondod neki hogy "anya nem ment el örökre". De még egyszer mondom, a legfontosabb hogy ŐSZINTÉN mindent mondj el ahogy van, és ne akard egy 5 éves szemével látni a világot, mert úgysem fogod tudni. Magyarázz el neki mindent és támogasd. Ettől a kapcsolatotok csak szorosabb lehet! És részvétem!
2011. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%

10:08-al nagyon egyetértek!

Fontos tudnia hogy már nem láthatja az anyukáját,így nem fogja élete végéig várni,viszont én is azt mondanám neki hogy felment az angyalokhoz és ő már ott marad!

Őszinte részvétem!!!!!

2011. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
36%

Jobb elmondani neki, hogy anyu meghalt, ezzel kapcsolatban beavatni a halál misztériumába, esetleg beruházhatnátok egy Halál könyvre ( [link] - neten megtaláltam valahol már -egész korrekt, leírja, hogy milyen elméletek, hitek vannak a halállal kapcsolatban, a gyerek választhat, hogy mit akar hinni - és ja az is benne van, hogy a felnőttek sem tudják, mi következik)

Ha ügyes, okos kis kölök, megérti, először esetleg tagad, de biztos kíváncsi lesz, ha pedig patológiás a helyzet, akkor nem rajtad múlik, mindenképp gyerekpszichológus...

2011. jan. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!