Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem ezt az 5éves...

Hogyan közöljem ezt az 5éves fiammal?

Figyelt kérdés
Sokat böngészem az oldalt. Sajnos a feleségem igen fiatalon hagyott itt minket, 3évig küzdött a betegséggel. Most 27-én legyőzte a betegség. Hogyan adjam ezt tudtára az 5éves kisfiamnak?
2011. jan. 30. 09:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
70%

utolsó előtti van egy kis igaza. tényleg ne foszd meg semmitől, mert ha nagyobb lesz úgy is tudni fogja mi volt. és ha most megfosztod, akkor lehet haragudni fog rád, hogy nem vitted el, holott 5 évesen nem nagy jelentőségű neki (még!!) de 10 év múlva az lesz.

de az hogy mondd el a színtiszta igazságot nem tenne jót. úgy sem tudja még felfogni, hogy meghalt, ha "mesébe illően" mondod neki, az teljesen elég lesz neki.


Részvétem!

2011. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.Részvétem.:(


Mond meg neki,hogy anya felment az angyalkákhoz,és fentről vigyáz rá,és mindig vele lesz.

Keresi az anyukáját?Tudja hogy beteg volt az anyukája?


Mégegyszer részvétem!


24/L

2011. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim válasza:
75%
A pszichológia területén dolgozom, és azt kell hogy mondjam, hogy a 10:08-as válaszolónak teljesen igaza van! Arra az egyre figyelj, hogy valóban az ő szintjén mondd el a dolgokat, de ez NEM azt jelenti, hogy meseszerű elemeket kéne beleszőnöd a történetbe. Egyszerűen fogalmazva egy 5 éves számára, de ne adj elő angyalkás történeteket! Egyik ismerősöm kislánya 7 évesen próbálta megölni magát, mert az anyja azt mondta neki, hogy ha majd egyszer meghal, akkor újra együtt lesz az apukájával. Szóval ez extrém esetben kimondottan káros lehet!
2011. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
23%

Én elmondanám neki, hogy nem jön vissza anyuci. De azt is elmondanám, hogy mennyire szerette, és ha fél vagy hiányzik nyugodtan mondja neked. Egyébként szeirntem a legkíméletesebb az angyalkás "mese", könnyebb neki megemészteni a hiányt, ha tudja valami mesébe illőhöz kötni.


Nagyon sajnálom, és sok kitarást!

2011. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Én is egyetértek azzal, aki azt mondja, hogy fölment az angyalkákhoz. Így is tudni fogja, hogy többé nem jön vissza, hogy elment örökre, de mégis csak könnyebb neki úgy földolgozni, hogy tudja, jobb helyre került. Értem én, ha azt mondjátok, az egyenes beszéd a legjobb, de még kicsi fiúcska. :(
2011. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
69%

Ha valaki a vallása miatt hisz a Mennyországban, akkor az nem "meseszerű elem" az ő számára. Ha a kérdező hisz benne, valamint abban, hogy a feleségét még viszontlátja, akkor miért ne mondhatná a kisfiúnak, hogy igenis hisz ebben?

A pszichológia is csak egyfajta tudomány ám a sok közül, másnak lehet más véleménye az általa tanultak, megtapasztaltak alapján!

2011. jan. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:42


Én a 10:08-as vagyok.

A vallás segítséget nyújthat a gyász feldolgozásában, de csak abban az esetben ha a gyerek végig vallásosan lett nevelve. Ha most csak azért mondja a kérdező, hogy a mennyországban van az anyu, mert így könnyebb neki elfogadtatni a kisgyerekkel, akkor az megint zsákutca és a gyerek nem is biztos hogy elhiszi, sőt felmerül egy csomó új kérdése is istennel, mennyországgal, halállal kapcsolatosan, amire a kérdezőnek jelen állapotában nem biztos hogy lesz elég türelme és kitartása megfelelően válaszolni. Szóval még egyszer azt mondanám, ha a kérdező vallásos, és a gyereknek már van egy "táptalaja" ahhoz hogy ilyen irányba vigye a gyászt, akkor jó. Ha viszont eddig nem lett vallásosan nevelve a gyerek akkor ne.

2011. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon kicsi még! Szerintem sehogyse kellene a temetésre vinni, nehogy lássa, borzalmas lenne neki, örökre nem felejtené el az igaz, de hogyann tudna megnyugodni? Sehogy. Jobb az Ég, meg az angyalkák, azt is mondhatod, hogy egy ideig még közel lesz, és néz minket, de aztán egyre távolabb és távolabba megy. (Az én felfogásom szerint pont ez az igazság.) És akkor meg tud nyugodni a "részleges" elvesztésben, és később a teljes elvesztésben. Tanítsd meg, hogy az ember nem a test, hanem a lélek! A test fekhet a sírban, de a lélek örök! Ha a temetőbe mentek, ne mondd, hogy itt fekszik, mert nem fekszik ott, az égben van. És legőszintébb részvétem.
2011. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%

"Nagyon kicsi még! Szerintem sehogyse kellene a temetésre vinni, nehogy lássa, borzalmas lenne neki, örökre nem felejtené el az igaz, de hogyann tudna megnyugodni? "


És szerinted mit fog szólni mondjuk 15-20 évesen, hogy a saját anyja temetésén nem vehetett részt? Felfogod te, hogy mit mondasz?

Egy 5 éves az gyerek, nem hülye. Nagyon is jól meg lehet vele értetni, hogy mi a helyzet és egy életre meg fogja jegyezni, hogy miként mondták meg neki és hidd el, hogy azt is, hogy nem vehetett végső búcsút az egyetlen édesanyjától. Ez egy olyan maradandó sebet is okozhat, hogy végül az apjától is örökre elfordul, mert ennyi tisztelet nem volt benne iránta.

Szerintem nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy meghalt az anyja. Leülni vele szemben és elmondani, hogy "tudod, hogy anyu sokat betegeskedett és az utóbbi időben már nagyon rosszul érezte magát. A betegség nagyon legyengítette és már nem tudott ellene harcolni, bármennyire is szeretett volna velünk maradni, de sajnos nem sikerült..." Valahogy így. Meg fogja érteni. Nem szabad neki hazudni.

2011. jan. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Meddő vita: abszolút a gyerektől függ az egész.

Valakinek élete legrosszabb élménye, hogy részt vett egy temetésen, más meg azon hisztizik, hogy miért nem vitték el. Ami történt, megtörtént, ha 15-20 évesen ez lesz a legnagyobb problémája, akkor valami más a baj, és ez csak egy kifogás lesz.

2011. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!