Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a fiammal?

Mit tegyek a fiammal?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy túlhajtja magát.Nagyon nehéz körülmények között neveltem fel,ezért sokminden nem adatott meg neki,már egy normál családhoz képest.A szakmunkás iskolába járt,amikor azzal jött haza,hogy ő gépészmérnök akar lenni.Én nem támogattam az ötletét,hiszen nem tudom anyagilag segíteni,egyedül meg nem tudom,képes lesz-e fenntartani magát.Rengeteget dolgozik,sokszor hulla fáradtan esik be az ajtón,néz egy kicsit maga elé,aztán elindul tanulni.Másnap reggel meg úgy kell kivernem az ágyból,mert 4 órákat alszik naponta.Amúgy nagyon jófejű gyerek.Nagyon könnyen tanul.Az általános iskolát úgy kezdte,hogy már harmadikas szinten tudott olvasni,számolni.Óvodás korában már hírlapot bújta és sokszor engem kérdezgetett,hogy mit jelentenek ezek a szavak...Csak elkallódott kamszkoróban és most,mintha utol szeretné érni magát.És semmi más nem érdekli,csak,hogy egyetemre járhasson.Azt mondogatja,hogyha 30 évesen végzi el,akkor 30 évesen végzi el,de elvégzi.És tisztelem a kitartását,de félek,hogy rámegy az egész élete és nem lesz boldogabb utána.Bár azt is szokta mondani,hogy inkább lenne mérnök 80 000 forintért,mint betanított munkás.

Ti hogy kezelnétek ezt szülőként?

Köszönöm.


2011. júl. 2. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

elfogadnám a döntését és segíteném ahogy tudom.

Felnőtt ember, neki kell tudnia mit csinál.

2011. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
ő választotta ezt a hajszát és leglább vannak váljai amit el szeretne érni szerintem rá kell hagyni :) majd alakul
2011. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd,hogy csinálja azt amit szeretne és segítsd benne,ahogy tudod.Kitartást és erőt,egészséget kívánok hozzá.
2011. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tudod, támogasd, de vállald, ha korlátaid is vannak. Az ő döntése.
2011. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

"Bár azt is szokta mondani,hogy inkább lenne mérnök 80 000 forintért,mint betanított munkás".

Először is meg kéne magyarázni neki, hogy tisztelni kell a betanított munkát is, mert ha csak mérnökök lennének, ki csinálná meg a feladatokat? Egyik sincs a másik nélkül.

Az akaratát tisztelném, de felhívnám a figyelmét az egészségre. Ha az meggyengül, mit ér a diploma? Rendszeressé kell tenni az életét és eleget aludni. De ezt csak ő teheti meg.

2011. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Büszke lennék rá, hogy ilyen fiam van, főleg ebben a mai világban. És 10 karommal azon lennék, hogy támogassam döntésében és segítsek neki amiben tudok. Ha jó fejű gyerek simán kaphat ösztöndíjat és akkor simán elvégzi az egyetemet. sok sikert hozzá.
2011. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Legyél büszke a fiadra!

Én sajnálom, hogy nem voltam / vagyok ennyire elhivatott. Tudom, ha nekem is ilyen ambícióim lennének, akkor nem ott tartanék, ahol jelenleg tartok!


Az egészsége miatt ne aggódj. A szervezete úgyis megköveteli ami jár neki és előbb utóbb le fog állni azzal a pörgéssel amiben most benne van. De lehet hogy éppen ezért addigra már megteheti hogy leáll és kényelmesen elfekszik abban amit összegürizett magának!


Sok sikert neki!

2011. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt szólnám ehhez, hogy ritka jól sikerült gyereked van.

A könnyebbség kedvéért, ha megengeded letegezlek, bár felteszem, a fiaddal lehetek egyidős.Amikor az egyetemet végeztem voltak 50éves csoporttársaim is.Ez nem arról szól, hogy azt hiszi, hogy jobb lesz neki 80-ért mérnnöknek lenni, hanem arról hogy akarja és kész.Ez kell neki, úgy, mint másnak egy autó, vagy egy ház.Neki ez kell.Annyit mondanék neki, hogy ne 5 évre tervezze az egyetemet, hiszen a kredit rendszernek köszönhetően nem kell minden tárgyat egyszerre felvenni ha nem akarja.Ezenkívül, ha pl. a Bp-i műszakira megy, ami a legjobb hírű egyetem ezen a téren, lehet hogy már egyetem közben "viszik" pl. Nyugat-Európába, lehet hogy olyan állásokat tud vállani, amivel csak akkor jön haza ha vizsgázni kell, közben kint jól keres.Ezek a műszakik a legrugalmasabb képzések, mint jól keresne vele.Neki ez lehet a kiút a szegénységből.Én azt mondanám, hogy hajrá.Csak azt fogadja el, hogy lehet hogy 8 évig végzi, nem 5 és akkor kevésbé szakad bele.Gratulálok a fiadhoz őszintén!!!!

2011. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"kint jól keresne"
2011. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Bár azt is szokta mondani,hogy inkább lenne mérnök 80 000 forintért,mint betanított munkás".

Ezt azért mondta nekem,mert megpróbáltam "kiábrándítani",hogy a diplomások sincsenek jó helyzetben,tehát nem sok az esélye arra,hogy 500000-ért fog ő mérnökként tevékenykedni.Amúgy nagyon tisztelettudó gyerek.Nem nézi le a kétkezi munkát sem,mert már 11 éves kora óta dolgozott nyaranta(az én volt munkahelyemen csinálgatott apró-cseprő dolgokat).Később meg már év közben is vállalt diákmunkát.

2011. júl. 2. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!