Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a fiammal?

Mit tegyek a fiammal?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy túlhajtja magát.Nagyon nehéz körülmények között neveltem fel,ezért sokminden nem adatott meg neki,már egy normál családhoz képest.A szakmunkás iskolába járt,amikor azzal jött haza,hogy ő gépészmérnök akar lenni.Én nem támogattam az ötletét,hiszen nem tudom anyagilag segíteni,egyedül meg nem tudom,képes lesz-e fenntartani magát.Rengeteget dolgozik,sokszor hulla fáradtan esik be az ajtón,néz egy kicsit maga elé,aztán elindul tanulni.Másnap reggel meg úgy kell kivernem az ágyból,mert 4 órákat alszik naponta.Amúgy nagyon jófejű gyerek.Nagyon könnyen tanul.Az általános iskolát úgy kezdte,hogy már harmadikas szinten tudott olvasni,számolni.Óvodás korában már hírlapot bújta és sokszor engem kérdezgetett,hogy mit jelentenek ezek a szavak...Csak elkallódott kamszkoróban és most,mintha utol szeretné érni magát.És semmi más nem érdekli,csak,hogy egyetemre járhasson.Azt mondogatja,hogyha 30 évesen végzi el,akkor 30 évesen végzi el,de elvégzi.És tisztelem a kitartását,de félek,hogy rámegy az egész élete és nem lesz boldogabb utána.Bár azt is szokta mondani,hogy inkább lenne mérnök 80 000 forintért,mint betanított munkás.

Ti hogy kezelnétek ezt szülőként?

Köszönöm.


2011. júl. 2. 09:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért néha jobb lenne, ha heti egy-két napot pihenne. Nem akarlak megijeszteni, de az én egyik osztálytársam is ugyanezt csinálta. Színjeles tanuló volt, éjjel dolgozott, nappal dolgozott, délután tanult, hazament, aludt 3-4 órát (egyedül lakott), majd újra meló-gyakszi-suli-meló. Volt olyan hogy 2 naponta 1 órát aludt. Utána egy reggel gyakszira menet, elbóbiskolt a biciklin, és elütötték, majdnem egy éve kómában van:S:S:S. Mindenképp kéne neki egy-két szabi, amikor alhat
2011. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom az Osztálytársadat.Beleőrölnék,ha ilyen történne velünk is.Remélem,magához tér és felépül.Hasonló esetet mondott néhány hete a fiam is.Éjszaka jött haza autóval,persze nem kipihenten és mesélte,hogy annyira fáradt volt,hogy már kettőt látott.Mondta,hogy nem mert félreállni a főúton,ezért lelassított 40-50-re és csak akkor gyorsított egy kicsit,amikor feltűnt mögötte valaki,nehogy beleütközzön,de csak annyira gyorított,hogy meg is előzzék,utána meg megint visszalassult.Volt egy-két keresetlen szavam hozzá,de megígérte,hogy nem csinál ilyet többet.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat.Jó volt ilyeneket olvasni,mert a mindennapos problémákba feledkezve nem jutnak eszembe ilyenek.Remélem meg is lesz a gyümölcse,mert tényleg sokmindent feltett erre és én nem fogom tudni kárpótolni azért,ha belebukik,főleg olyanért nem,amiről nem ő tehetett.

Minden jót mindenkinek!

2011. júl. 2. 12:01
 13/14 anonim ***** válasza:

Én már második mérnöki diplomámat csinálom úgy ahogy a fiad.Most a második gépész:)

Volt hogy 16 óráztam,de a 8 mindig megvolt.Nem könnyű,de megéri.

ÉS de, a gépészeket megfizetik.Még Észak-Magyarországon is nagyjából.

Csak ne kedvtelenitsd el,hanem biztasd (volt szerencsém hasonló károgó szülőkhöz,el is költöztem...mégtöbbet kellett dolgozni igy,de megérte)

2011. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Emlegette már ő is,hogy elmenne.Régebben nem bíztam az egészben és nagyon ellene voltam a dolognak.De mostanában már elfogadtam,nem tehetek mást,ha évek óta szembeszegül velem.
2011. júl. 6. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!