Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltem a férjemet. Nem tudom,...

Féltem a férjemet. Nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hét múlva utazna Egyiptomba búvárkodni. Elvileg Kairót nem érintik, hanem a tenger közelében leszállnak, felülnek egy buszra, kiviszi őket a kikötőbe, majd kihajóznak a tengerre és egy hétig vissza se jönnek.


Amitől félek: ha annyira anarchia-közeli állapot alakulna ki addigra, mi a garancia, hogy a helyi bűnözők nem kezdenek fosztogatásba (turistákat érdemes). Mi történik, ha mire visszatérnek a kikötőbe, annyira veszélyes lesz a helyzet, hogy esetleg nem tud eljönni az országból?


Úgy hallottam, hogy az internetet és a mobilhálózatokat is lekapcsolták. Naponta egyszer legalább egy sms-t szeretnék kapni tőle, hogy jól van. (Maga a búvárkodás se annyira biztonságos üzem.)


Amikor befizettem az útra, még nem volt balhé az országban.

Nem szoktam és nem is szeretem korlátozni, de most aggódom a testi épségéért és ha annyira elfajul a helyzet, lehet, hogy életemben először, de "nem engedném", hogy elutazzon. Inkább egy mérges, de élő férj itthon, mint egy halott vagy sebesült külföldön...


A Külügyminisztérium egyelőre csak a nagyobb városok látogatását nem javasolja, de fene tudja merre fog kanyarodni a történet 2-3 hét múlva.


2011. jan. 28. 21:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ahogy csak bírnám, lebeszélném róla minden erőmmel!
2011. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én lebeszélném róla!! Majd megy máskor búvárkodni!!
2011. febr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
50%

Kérdés, hova megy a repülő, mennyi ideig ülnek majd a buszon? Mert a buszút lenne egyedül veszélyes, ha már a hajón vannak minden rendben lesz.

Attól függ mennyire elvetemült búvár a férjed! Mert anyukám pl nagyon is az, évek óta jár Szudánba is, hát én is aggódom érte rendszeresen..

2011. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
75%

Úgy láttam nem írta még senki, itt külföldön minden nap bemondja a rádió. Ha le akarod mondani, vagy átfoglani az utat (mondjuk egy másik országba), akkor elvileg megteheted költségmentesen. Menj be az utazási irodába, kérdezd meg mit tudnak ajánlani.

Elvileg az üdülőhelyeken nincs vész, de én is félteném a férjem.Ha át tudod foglalni másik országba, vagy időpontra, akkor a férjed se lesz bekorlátozva, meg te is megnyugszol.

2011. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Németországban hivatalosan bejelentették, hogy az utázási irodák nem inditanak utakat Egyiptomba, amig nem rendeszödik a helyzet, és senkinek sem javasolják, hogy oda utazzon a veszélyhelyzet miatt.
2011. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Most már ő is letett róla, ha addig nem rendeződik a helyzet.

Papírt sajnos nem írt, meg nem is utazási iroda (hasonló szakon végeztem, tudom, hogy mik a vonatkozó rendeletek), hanem egy ember kibérelt egy hajót és ő szervezte az utat szájhagyomány útján.

Tavaly már voltak, de idén, a fizetésnél még teljes nyugalom volt, rá egy héttel robbantak ki a zavargások.


A híreket figyeljük (én az Al Jazeera-t is), meggyőzte az, hogy bár nem lesz veszélyben a hajón, ha nincs üzemanyag, élelmiszer, vagy egyszerűen repülő (oda vagy vissza is), akkor tényleg nincs sok értelme menni, hiszen lehet, hogy a kikötőből se tudnak elindulni a fentiek miatt. Vagy ott ragadna, ami szintén nem vicces.

2011. febr. 3. 08:23
 27/27 anonim ***** válasza:

ne parázz rá én itt lakom, és nincs semmi egyelőre. persze nem tudom garantálni, csak a jelen tényállást mondom... a nagykövetség is megnyugtatott. a boltok tele vannak, az alap élelmiszerek kivételével (olaj, liszt, hús) , de sorkadoznak a polcok (chips, kóla, tészta, konzerv stb), a városban minden zavartalanul zajlik


volt két tüntetés, az egyikbe behajtottunk kocsival, mutatták, hogy mehetünk, utat engedtek és integettek

a másik tegnap volt a párom lement pénzt váltani, le se tojták hogy ott van, csak úgy átsétált köztük. senkinél nem volt se tábla, se bot.


különben meg párod szafarira megy...nem is lesz a városban. ha vészhelyzet van, küldenek gépet evakuálásra EU állampolgároknak (azaz ha van ehly, akkor más EUs ország gépére is felszállhat elvileg).


megértem, hogy aggódsz én is azt tenném, de itt élünk sokan magarok és európaiak, minden zavartalan, az internetet visszakapcsolták, a bankok elvileg vasárnap nyitnak ( a pénzváltók nyitva vannak, de az automaták

üresek).


szerintem ha veszélyhelyzet van amúgy is törlik a járatot.

2011. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!