Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltem a férjemet. Nem tudom,...

Féltem a férjemet. Nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hét múlva utazna Egyiptomba búvárkodni. Elvileg Kairót nem érintik, hanem a tenger közelében leszállnak, felülnek egy buszra, kiviszi őket a kikötőbe, majd kihajóznak a tengerre és egy hétig vissza se jönnek.


Amitől félek: ha annyira anarchia-közeli állapot alakulna ki addigra, mi a garancia, hogy a helyi bűnözők nem kezdenek fosztogatásba (turistákat érdemes). Mi történik, ha mire visszatérnek a kikötőbe, annyira veszélyes lesz a helyzet, hogy esetleg nem tud eljönni az országból?


Úgy hallottam, hogy az internetet és a mobilhálózatokat is lekapcsolták. Naponta egyszer legalább egy sms-t szeretnék kapni tőle, hogy jól van. (Maga a búvárkodás se annyira biztonságos üzem.)


Amikor befizettem az útra, még nem volt balhé az országban.

Nem szoktam és nem is szeretem korlátozni, de most aggódom a testi épségéért és ha annyira elfajul a helyzet, lehet, hogy életemben először, de "nem engedném", hogy elutazzon. Inkább egy mérges, de élő férj itthon, mint egy halott vagy sebesült külföldön...


A Külügyminisztérium egyelőre csak a nagyobb városok látogatását nem javasolja, de fene tudja merre fog kanyarodni a történet 2-3 hét múlva.


2011. jan. 28. 21:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Azt mondták az rtlklub ma esti híradójába, hogy akinek fontos a fővárosba mennie, csak kerülje el a tüntetéseket, és akkor minden o.k.
2011. jan. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Ő nem fél? Búvárkodni máshol is tud,ahol esélyes,hogy nem lövik szitává.Inkább ne menjen,keressetek másik országot.
2011. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Józan ésszel nem megy ilyen helyre most az ember. Értesd meg vele, hogy még utazhat később is bárhova bármikor, ne kockáztassa az életét egy nyaralás miatt!
2011. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
25%
Két hét még hosszú idő. Lehet, hogy addigra megoldódik a helyzet.
2011. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
fú hát én most nagyon sokat olvastam erről meg kb 1 órán keresztül néztem a CNN-t meg az Al Jazeerat, és annyit mondok, hogy én 100%, hogy lemondanám az egész hóbelebancot!
2011. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%

Kairó és az üdülő-Búvárkodó részek egy külön világ.

A Tüntetések szuezig terjedtek, de onnan is még arrébb vannak, szóval jó esélyel nem lesz semmi gond ha nem Kairóba megy a gép.

Persze jogos az aggódás, de nem akkora a baj, mint aminek tünik.


Egy tanács.

Ha mégis baj lenne (de nem hiszem), akkor fogjon egy taxit és irány Tagba/Eilat és ott be tud lépni Izraelbe.

Amúgy is van rendszeres járat oda, de egy közösségi taxi bérlése is megáll 10ezer forintból.

2011. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Mi várható, merre fog kanyarodni a történet?

Abból indulok ki, hogy nálunk is anno néhány hónapig kergetőztek a rendőrökkel a tüntetők. Azért itt nem lőttek éles lőszerrel és talán az indulatok se voltak akkorák. (Nem szeretnék politizálni, nem azért írtam!!)

Ott viszont komolynak tűnik, főleg, ha már a hadsereget is kivezényelték, hivatalosan betiltották a tüntetést, illetve éles lőszerrel lőnek rájuk. Tüntetőknél várható, hogy előkerül szintén éles fegyver és azzal támadnak a katonákra?

Mert attól nem tartok, hogy egy katona heccből seggbe lőne egy külföldit, de a civilek között bárki megkattanhat...

2011. jan. 28. 22:14
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszi, Izrael jó ötlet! Tel-Aviv környékén élnek is barátaink, ha nagyon nagy gáz van, ők biztos el is mennének érte és segítenének neki - akár vendégül látják, vagy segítenek repjegyet foglalni.

Lehet, hogy szólok nekik, hogy ha gáz van, akkor számítsanak rá esetleg...

2011. jan. 28. 22:15
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

de amikor itt volt ilyen tüntetés meg zavargás, akkor nem kapcsolták le az egész internetet az egész országban. Figyelj, lehet, hogy nincs ott pont zavargás, ahova ő megy, de megéri? Aggódsz, bármikor történhet valami, és ha most még nincs is, bármikor kitörhet ott is valami zavargás...

Előző: Szuezben is vannak tüntetések.

2011. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Írtam is egy e-mailt az izraeli barátoknak, hogy mit gondolnak a helyzetről, remélem holnap válaszolnak és okosabb leszek.
2011. jan. 28. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!