Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltem a férjemet. Nem tudom,...

Féltem a férjemet. Nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hét múlva utazna Egyiptomba búvárkodni. Elvileg Kairót nem érintik, hanem a tenger közelében leszállnak, felülnek egy buszra, kiviszi őket a kikötőbe, majd kihajóznak a tengerre és egy hétig vissza se jönnek.


Amitől félek: ha annyira anarchia-közeli állapot alakulna ki addigra, mi a garancia, hogy a helyi bűnözők nem kezdenek fosztogatásba (turistákat érdemes). Mi történik, ha mire visszatérnek a kikötőbe, annyira veszélyes lesz a helyzet, hogy esetleg nem tud eljönni az országból?


Úgy hallottam, hogy az internetet és a mobilhálózatokat is lekapcsolták. Naponta egyszer legalább egy sms-t szeretnék kapni tőle, hogy jól van. (Maga a búvárkodás se annyira biztonságos üzem.)


Amikor befizettem az útra, még nem volt balhé az országban.

Nem szoktam és nem is szeretem korlátozni, de most aggódom a testi épségéért és ha annyira elfajul a helyzet, lehet, hogy életemben először, de "nem engedném", hogy elutazzon. Inkább egy mérges, de élő férj itthon, mint egy halott vagy sebesült külföldön...


A Külügyminisztérium egyelőre csak a nagyobb városok látogatását nem javasolja, de fene tudja merre fog kanyarodni a történet 2-3 hét múlva.


2011. jan. 28. 21:57
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Igen, az internet kilövése is aggaszt, mert úgy beszéltük meg, hogy lesz műholdas net (azt tudják korlátozni??) a hajón, így legalább naponta egyszer tud életjelet adni. (Nem darálta be a hajócsavar, nem ette meg cápa, stb.)

Vagy a műholdas netet a tengeren nem tudják befolyásolni?

Az nagyon para lenne, ha egy ilyen helyzetben egy hétig nem hallanék róla :(

2011. jan. 28. 22:26
 12/27 anonim ***** válasza:
84%

Múholdasat nem egyszerű, komoly eszközi feltétele van, nem hiszem képessek rá.


Szuez:

Igen, amikor azt írtam, hogy Szuezig terjednek a tünteések akkor arra gondoltam, hogy ott még van, de tőle keletre még nincs. :)

2011. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
46%
Muszáj pont ezt a helyet erőltetni és pont most? Mint már írtam,búvárkodni máshol is tud,ha valóban az a lényeg a dologban.Hősködni nem most kell és főleg nem az araboknál.Lehet,hogy elbuknátok a pénzt,de inkább vesszen az,mint a férjed,nem?
2011. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

jujj 2-3 hete nem Te írtál ki egy kérdést, hogy párod kezd rabszolga sorba állni? :)))

akkor írtad, hogy ajándékba vettél neki egy búvár utat.

ugye, jól emlékszem???


jó ajándék :S sajnálom! Nem tudjátok elcserélni? Baráti társasággal megy/menne?

2011. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

En mar olvastam a kerdesedet, de ma tudtam megkerdezni, hogy mi a helyzet Egyiptomban.

En itt elek mellettuk, s azt mondjak az egyiptomiak, hogy most a miniszter elnokot levaltottak, tehat minden a feje tetejen all!

Most nem szabad odautazni turistanak, mivel veszelyes lehet, s ezt olyanok mondtak, Akik nagyon jol ismerik a hazajukat.

Tobb embert megkerdeztem, de mindenki ezt valaszolta.

Meg az itteni vendegmunkasok sem tudnak a csaladjukkal kommunikalni pl.

2011. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
"Vicces",mert pont ma hallottam,hogy a Neo Fm rádión Egyiptomi utat lehet nyerni.A műsorvezetők úgy konferálták ezt fel,mintha ők nem olvasnának újságot.Komolyan megfordult a fejemben,hogy normálisak-e a szerkesztők,hogy pont oda küldik a hallgatóikat.
2011. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%

23:07

En az itt elo egyiptomi orvosokat kerdeztem meg, tehat nem a magyar mediatol.

Az obol-haborurol is irtak annak idejen olyakat, hogy Mi nem ertettuk, hogy honnan szerzik a hireket, ugyanis itt akkor eppen nyugalom volt.

Az otthoni hirekben azt irtak, hogy vonjak ki az amerikai katonakat Irakbol, s itt pedig akkor is vonltak a "konvojok" pl. mivel ujabb tankokat szallitottak oda eppen, tehat nem azt lehetett latni, hogy kifele vonulnak!

Jelenleg Egyiptomban nincs megfelelo vezetes, mivel hasonlo a helyzet, mint Romaniaban volt annak idejen, amikor a diktatort az emberek kivegeztek!

Ilyenkor nem jellemzo az, hogy az orszagban nyugalom lenne, hiszen ezt a jelenlegi minisztert mar nem fogadjak el, mivel eleguk volt a 30 alatt, s allitolag mar tegnap a nep levaltotta!?

2011. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Ezt értem.De miért nekem írod?
2011. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Na átsorolták az ország veszélyességét.

Ha jól tudom ilyenkor az utazási irodánál veszteség nélkül vissza téríthető az út.

2011. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Szerződés nélkül, "privát" intézték, a hajó tulajdonosa gyűjtötte be a pénzt. Szerintem arra keresztet lehet vetni, bár futok majd pár kört, hátha.

Azért még drukkolunk, hogy két héten belül hátha rendeződik a helyzet odakint...

Naponta nézi a híreket, ahogy látom ő se akarja seggbe lövetni magát, de nagyon menne.

Sajnálom szegényt, már nagyon készült rá :(

2011. jan. 30. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!