Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan váljak gyakorlatiasabbá...

Hogyan váljak gyakorlatiasabbá, ügyesebbé?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, és eléggé ügyetlen... Mindig is az voltam, például fűrészelésnél minden extra erőfeszítés nélkül zsigerből levágom az ujjaimat amilyen esetlen vagyok...

De nem akarok ilyen lenni, mert egyrészt tudom, hogy így soha nem lesz barátnőm, másrészt elvégre 5-10 éven belül felnőtt férfi leszek, és nem akarok olyan dolgokon fennakadni, hogy szerelőt kelljen hívni ha elcsesződik a TV/mosógép, ha rossz a kocsi, szóval ezeket magam is meg tudjam csinálni, vagy legalább javítani rajtuk valamit.


Hogyan legyek ügyesebb? Társaságban ezt igyekszem titkolni, mindig figyelek a mozdulataimra hogy mit hogyan csinálok, hogy ne tűnjek annyira szerencsétlennek, és minden másodpercben azt figyelem, hogy ezért most valaki elkönyvelhet-e akkora baromnak hogy ilyen alapvető dolgokat nem tud megcsinálni... És tudom, hogy így esélyem sincs barátnőre, aminek a gondolata is elborzaszt!!!


Hogyan legyek hát férfiasabb?


//Bocs ha nem a legmegfelelőbb kategória, de itt legalább értelmes válaszokat kapok...//


2011. jan. 23. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Változtass a gondolkodás módodon, ugyanis a sok negatív érzés, gondolat sokat ront mindenen. Tudom, mert én is szoktam így érezni, és akkor biztos is, hogy nem sikerül semmi. :)

Amiket felsoroltál, abban legyél tájékozott, nézz honlapokat, olvasgass, tanulj és akkora magabiztosabb leszel, ha a tudás a tiéd.

Hajrá, ne add fel, kitartás, tanulás, gyakorlás, kis életfelfogás változtatás és kész is! :)

2011. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem ezen nem tudsz változtatni. max úgy hogy utánnaolvasol a tv javításának, vagy kocsi javításhoz. :)

de amúgy a magabiztos lányok szeretik az ügyetleneket ;)

2011. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gyakorlatias, nem baj, csak pénzed legyen, hogy egy csöpögő csaphoz is szerelőt tudj hívni. . Az én fiam sem ért semmihez, egyedül neveltem őt 2 éves kora óta. Tőlem semmi szerelést nem tudott ellesni, így hát nem is ért semmihez, de van pénze szerelőt hívni, és egy cseppet sem férfiatlan! Egyébként ha érdekelnek ezek a dolgok, sertepertélj férfiak mellett, akik ehhez értenek, és lesd el a tudományukat.
2011. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kreativitást, kézügyességet fejlesztő gyakorlatokat csinálj.Akkor nem lesznek esetlenek a mozdulataid. Pl papírmakett, lego, barkácsolás, puzzle, szereléshez meg az ért, aki ilyesmit tanul, vagy szakkörre jár. Íratkozz be valamilyen szakkörre ahol szerelgetéssel is foglalkoznak, vagy válassz olyan szakmát.
2011. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát mindenképp nézzél ilyesmi videókat, olvass róla, hogy mit hogy lehet szerelni, és aztán próbáld magad is megcsinálni, ha már kellő tudásod van hozzá (persze egyedül, hogy ne égj be).

Mondjuk szerintem azért egy mosógéphez tvhez célszerű szakembert hívni, de ha egy kilincset nem tudsz megszerelni, egy zárat, villanyt bekötni, az azért gáz. Szóval ilyen hétköznapibb dologgal próbálkozz, ne máris kocsit akarj szerelni.

2011. jan. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hasonló korszakon én is átestem, megértelek (én ugyan lány vagyok, de a munkahelyemen vannak hasonló feladatok, amik ügyességet kívánnak). A legfontosabb, hogy ne tartsd magad szerencsétlennek, mert ha elhiszed, hogy az vagy, akkor úgy is fogsz viselkedni akaratodon kívül is. Szóval a legfontosabb az egészséges önbizalom. A következő lépés az lehetne, ha pl. otthon megfigyelnéd, a szüleid hogyan oldják meg a felmerülő problémákat, miket gondolnak végig ilyenkor. Próbálj bekapcsolódni ebbe (pl. ha elromlik a mosógép, és nem az "otthon megjavítom" kategória, akkor a szüleiddel megbeszélve szerintem nyugodtan kihívhatnád te is a szerelőt). Ha meg otthon van valami bütykölés (pl. apukád polcot szerel, stb.), abban is tevékenyen részt vehetnél. Sok ilyen apró lépés után talán ügyessbbnek és erősebbnek éreznéd magad.
2011. jan. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az a baj, hogy apám kb. semmit sem csinál és ő sem ért semmihez, meg egy 150 kilós alkoholista, szóval tőle aztán nem leshetek el semmit azon kívül, hogyan hajtsunk le 1 húzásra fél liter pálinkát...


Bátyám az, aki gyakorlatiasabb, 22 éves, és asztalos. De soha nem akar segíteni nekem, magyarázni/megmutatni sem, mert ha nézem mit csinál akkor azt mondja tünés mert zavarom... Szóval ezért nem tudom kitől kéne segítséget kérnem, tényleg nem akarok olyan ember lenni, aki férfi létére nem tud semmilyen férfimunkát végezni a ház körül... :|

2011. jan. 23. 12:30
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak ha meg olyasmi típusú középsuliba mennék, ahol főleg a dolgok gyakorlati részére fektetik a hangsúlyt, biztos beégnék, hogy én nem tudok semmit, kb. én lennék az osztály szégyene. Mert ilyen helyekre azért inkább olyan emberek mennek akik sokkal ügyesebbek nálam, mert otthon természetes volt, hogy az apjuk szerel, barkácsol... Csak egy olyan ember aki születésem előtt is alkoholista volt ilyet nem fog csinálni, hanem inkább döglik a TV előtt és iszik egész nap...
2011. jan. 23. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Sportolj!

Viccen kívül mondom. Fejleszd a mozgáskoordinációdat, az sokat hat a finommozgásokra is. Ne focira gondolj, de pl. testépítés, futás, valamilyen tánc. Látásod rendben?

2011. jan. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tanulni szeretsz?

tanulj olyat akkor amihez nem kell ügyesség,keress jól és majd megjavitja más azt a csöpögő csapot:)

(lány léttemre megtudok javitani szinte mindent,de legtöbbször inkűább hivok valakit,csinálja meg,keresek olyan jól hogy megtehessem...)


kocsit meg ami 10 évesnél fiatalabb,már ugyis csak szakszervizben lehet javitani...

2011. jan. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!