Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan váljak gyakorlatiasabbá...

Hogyan váljak gyakorlatiasabbá, ügyesebbé?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, és eléggé ügyetlen... Mindig is az voltam, például fűrészelésnél minden extra erőfeszítés nélkül zsigerből levágom az ujjaimat amilyen esetlen vagyok...

De nem akarok ilyen lenni, mert egyrészt tudom, hogy így soha nem lesz barátnőm, másrészt elvégre 5-10 éven belül felnőtt férfi leszek, és nem akarok olyan dolgokon fennakadni, hogy szerelőt kelljen hívni ha elcsesződik a TV/mosógép, ha rossz a kocsi, szóval ezeket magam is meg tudjam csinálni, vagy legalább javítani rajtuk valamit.


Hogyan legyek ügyesebb? Társaságban ezt igyekszem titkolni, mindig figyelek a mozdulataimra hogy mit hogyan csinálok, hogy ne tűnjek annyira szerencsétlennek, és minden másodpercben azt figyelem, hogy ezért most valaki elkönyvelhet-e akkora baromnak hogy ilyen alapvető dolgokat nem tud megcsinálni... És tudom, hogy így esélyem sincs barátnőre, aminek a gondolata is elborzaszt!!!


Hogyan legyek hát férfiasabb?


//Bocs ha nem a legmegfelelőbb kategória, de itt legalább értelmes válaszokat kapok...//


2011. jan. 23. 11:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szeretek tanulni, jó tanuló is vagyok, de jó lenne ha a jövőbeli párom tudna úgy nézni rám, mint egy normális férfira...

Nem arról van szó, hogy nem próbálnám meg megjavítani az adott dolgokat. Például megpróbálnám megjavítani a csöpögő csapot vagy a kilincset, de eleinte tuti nem tudnám hogyan kezdjek hozzá, meg aztán nem hiszem, hogy ha meg is próbálnám, az sikerülne egyáltalán...


Gondolkodtam hogy tényleg olyan középsuliba megyek ahol a gyakorlaton nagy hangsúly van, de félek, hogy ott folyamatosan felsülnék, hogy ennyire szerencsétlen vagyok és nem tudok semmit sem...

2011. jan. 24. 10:13
 12/12 anonim ***** válasza:

Mindenki elkezdi valahogy. Egyszerűen gyakorlat kérdése nyugi. Ha már a huszadik rönköt fűrészelnéd, nem vágnád el az ujjad, mert pontosan benne lenne az izmaidban, a tudatodban minden mozdulat. Minden mással is így van ez, egyszerűen merni kell csinálni. Először bénázik az ember, de aztán rutinná válnak a fogások.

Egy a lényeg, nem kell félni a kudarctól, mert az jönni fog mindenképp, de felállsz belőle, több leszel általa és előbb-utóbb belejössz.

Kicsit olyan ez, mint amikor egy kezdő nem mer lemenni az edzőterembe, mert ott már mindenki izmos és majd biztos rajta fog nevetni mindenki mikor az üres rúddal bohóckodik. Na ezek az emberek szoktak meglepődni, mikor a legnagyobb darab izomkolosszus lép oda hozzájuk segíteni és barátságosan ellátni jótanácsokkal. Mert MINDENKI VOLT KEZDŐ.

2011. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!