Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tinik! Nektek soha nem nézik...

Tinik! Nektek soha nem nézik meg a szüleitek a gépeteket?

Figyelt kérdés

Az eszem megáll, mennyi felelőtlen, szemtelen gyerek használja az oldalt. Olyanokban kérnek néha "segítséget", hogy csak na. Egészen elképesztő dolgokkal találkozni néha.

Mivel magam is szülő vagyok, és tisztában vagyok vele, mivel találkozhat a gyerek a neten, így rendszeresen átnézem az előzményeket, a lementett dolgokat, milyen oldalakat dob ki a böngésző, ha beírok egy-egy betűt.

A kitörölt előzmények-- hát az eleve bukta, akkor már ott olyasmi volt nézve, amiről nem kéne tudnunk.

Férjem is átnézi, ha épp este ő ül a gépnél.

Leszögezem, hogy két "átlagos dolgozó" szülő vagyunk, nem rendszergazda, meg hasonlók. :D


Kedves Tinik! Főleg, akik kevésbé kedvesek, és itt kérnek tippeket szökéshez, lógáshoz, puskázáshoz, ármánykodnak és kibeszélik a nemi életük.

A ti szüleitek soha nem nézik meg, mit műveltetek a számítógépen?


2011. jan. 21. 16:09
 51/102 anonim ***** válasza:
67%

25 éves vagyok, mikor én voltam 12-14, még éppcsak gépünk volt, a netről nem is tudtuk mi, tehát nyilán nem ellenőriztek a szüleim. És mivel még nincs gyerekem, nem tudom, megnézném-e, mit csinált.

Ezt a hangnemet viszont nem értem. 15 évesek hülyézik és bunkózzák le a kérdezőt, akik az anyjuk lehetnének. Ha közös a gép, szerintem semmi rossz nincs benne, ha megnézi, mit néztek előtte.

2011. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 anonim ***** válasza:
39%
78% lehet hogy sötét,bár szerintem inkább te vagy sötét meg sajnos paranoiás vagy...Fordulj pszichiáterhez mielőtt tönkretennéd a gyerekedet is ,és még egyel több lelkisérült lenne a világban...
2011. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/102 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:36


Tehát akkor le se sz..jam, és ha nem vagyok itthon, ne érdekeljen mit csinál, de akkor ne csodálkozzak, ha lelki nyomorék lesz, ahogy akkor se, ha féltem, és igyekszem felkészíteni arra, amit nagyvilág néven ismernek?

Akkor most melyik?


Miből gondolod, hogy CSAK onnan lehet tudni, mi érdekel egy gyereket, hogy látod az előzményt, vagy hogy milyen oldalakra tévedt?

TE... nem lehet, hogy normális gyerek nem a gépen keresztül érintkezik a külvilággal, és a számítógép csak egy eszköz?

2011. jan. 21. 16:59
 54/102 anonim ***** válasza:
60%
Hálát adok Istennek hogy nem ilyenek a szüleim 15/L
2011. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/102 anonim ***** válasza:
78%

Bizalom, meg a többi marhaság.

Mondom MARHASÁG.


Aki szerint a bizalom ami alapja a jó emberi kapcsolatoknak marhaság abba soha senki nem fog megbízni!!!!!!!!!!

28N

2011. jan. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/102 anonim ***** válasza:
63%

De áruld már el miért nem kérdezed meg inkább tőle mi érdekli?

Mint mondtam én felfogom az aggodalmad, de attól ez olyan bizalmatlanságot szül, hogy soha nem mernek majd elmondani neked semmit.

Nem egyszerűbb lenne megkérdezni néha, hogy kisfiam mi érdekel, mit szoktál nézni a neten? Én nem hazudtam volna anyukámnak, feltételezem a te fiad sem hazudna neked.

2011. jan. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/102 anonim ***** válasza:
58%

70 % vagyok végeztem veled,mert nem vagyunk egyszinten...De ne sírj mikor a gyereked a szomszédba önti ki a lelkét mert benned nem bizik meg,mert szerinted a bizalom marhaság...Hát gratulálok...Kövezz(etek) meg de számomra a bizalom a legfontosabb akár pár akár szülő kapcsolatról van szó,ha elveszik veszett fejsze nyele...

28N

2011. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:55


Nem tudom téged milyen környezetben neveltek, de nálunk alap, hogy a szülő-gyerek kapcsolat nem emelhető egy szintre párkapcsolattal, és nem sok közük van egymáshoz. Valami hasonlóság akad, de sem alapjaiban, sem okaiban, sem végkimenetelében nem azonos a kettő.


Mármint ""egészséges"" esetben nem az.

2011. jan. 21. 17:07
 59/102 anonim ***** válasza:
74%

A bizalomról beszélek ami minden emberi kapcsolat alapja...De sajnos mondom hogy nem vagyunk egyszinten sajnos...Képzeld jó környezetben neveltek,pedagógus szüleim és sose nyomozgattak utánam,mert BESZÉLGETTÜNK,ÉRDEKLŐDTEK FELŐLEM,TANÁCSOT ADTAK,ELMONDTÁK MI A JÓ ÉS MI A ROSSZ.NEVELTEK ÉS NEM AZ ELŐZMÉNYEKBŐL DERÜLT KI SZÁMUKRA AZ ÉRDEKLŐDÉSI KÖRÖM,ÉS MÉGSE CSINÁLTATTAM FEL MAGAM 16 ÉVESEN,ÉLETKÉPES LETTEM,TÖBB DIPLOMÁS DOLGOZÓ EMBER,ELENŐRIZGETÉS NÉLKÜL IS...

28N

2011. jan. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/102 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:01


Már írtam, miszerint nem kell jönni a feltétlen bizalommal.

Egy tini azért csak tisztában van azzal, hogy (nem véletlen hoztam fel, keresse meg a GYK-n, akit érdekel), hogy egy tinilány itt fogja megkérdezni, ha anorexiás AKAR lenni, mit tegyen, és nem az anyjától. Mivel azért érzi, hogy oltári marhaságra készül, amit úgysem fognak támogatni. Ebből következik, hogy ha tényleg feltett szándéka, hogy úgy nézzen ki, mint egy auschwitzi szökevény, nem fog vele otthon eldicsekedni, inkább titkolja. Ezzel az a baj, hogy az anorexia az esetek 10%-ban halálos.

Ez érvényes arra is, ha egy kamasz rendszeresen kutyákat kínoz és öl meg. (Nem, nem az enyém, mielőtt félreérti a sok rettentő értelmes kamasz.) Nem fog vele otthon eldicsekedni, de azért nem árt 1: leállítani és elbeszélgetni vele, mielőtt kap két év letöltendőt, 2: időben elvinni pszichológushoz, amíg CSAK állatot kínoz. (Kolléga gyereke volt egy oldalon, ahol több képen szerepelt, titokban sem tarthatta, mert olyan munkatársa mutatta meg neki a képeket, akivel nem kedvelik egymást. Másnap mindenki tudta.)

2011. jan. 21. 17:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!