Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tinik! Nektek soha nem nézik...

Tinik! Nektek soha nem nézik meg a szüleitek a gépeteket?

Figyelt kérdés

Az eszem megáll, mennyi felelőtlen, szemtelen gyerek használja az oldalt. Olyanokban kérnek néha "segítséget", hogy csak na. Egészen elképesztő dolgokkal találkozni néha.

Mivel magam is szülő vagyok, és tisztában vagyok vele, mivel találkozhat a gyerek a neten, így rendszeresen átnézem az előzményeket, a lementett dolgokat, milyen oldalakat dob ki a böngésző, ha beírok egy-egy betűt.

A kitörölt előzmények-- hát az eleve bukta, akkor már ott olyasmi volt nézve, amiről nem kéne tudnunk.

Férjem is átnézi, ha épp este ő ül a gépnél.

Leszögezem, hogy két "átlagos dolgozó" szülő vagyunk, nem rendszergazda, meg hasonlók. :D


Kedves Tinik! Főleg, akik kevésbé kedvesek, és itt kérnek tippeket szökéshez, lógáshoz, puskázáshoz, ármánykodnak és kibeszélik a nemi életük.

A ti szüleitek soha nem nézik meg, mit műveltetek a számítógépen?


2011. jan. 21. 16:09
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim válasza:
90%
Az én szüleim sosem nézik meg mit csináltam a gépen, habár ezt nem is tudnák megnézni, mivel le van jelszavazva a gépem és természetesen nem férhetnek hozzá mindenhez. :)
2011. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 anonim ***** válasza:
75%
Remélem miután elmúlt a gyerek 12-13 éves leszoktok erről, azért ez elég erősen belenyúlhat a magán jellegű dolgokba, ti sem avatjátok be a gyereket minden magánügybe nem? Egy kis tiszteletet/bizalmat vissza felé is meglehet adni, főleg hogy a neveléstől és az otthon tapasztalt dolgoktól függ milyen ember lesz, láthat az a gyerek akármit a neten.
2011. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/102 anonim ***** válasza:
69%
Ja és az ilyen szülők gyerekeiből lesznek akik titokban szednek fogamzásgátlót, vagy épp fogalmuk sincs hogyan kell védekezni, mert olyantól nem fogják megkérdezni, akiben nem bíznak. Aztán majd 16 hetesen elmondja, hogy terhes. Vagy épp ők fognak titokban lerészegedni és még sorolhatnám...
2011. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
84%

Nem nyomozni naplót olvasni kell...Gáz ha naplóból akarjuk a gyermeket,tinit megismerni,mert nics bizalom,én naponta törlöm az előzményeket.Nem titkolózás miatt,hanem mert nincs rá szükségem,porfogó.Ha vaalki ebből azt szüri le,hogy sunyitok,az nem bizik bennem,keresni akar valamit,és ha nem talál,akkor a szívja a fogát,hogy na kitörölte az előzményeket akkr biztos sunyít...


28N

2011. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
78%

Nem...

2 érzés kavarog bennem ezt olvasva. Az egyik a düh, hogy mi jogon nézi meg a szülő (többek között ti is), hogy a gyereke mit csinál a gépen, szerintem ahhoz semmi köze nincs. Ha gyerekét úgy nevelte, hogy ne csináljon olyat a gépen, ami esetleg nem kulturált, akkor feltétel nélkül megbízok benne és nem kutatok utána... számomra ez azt jelenti, hogy a saját szüleim nem bíznak bennem! És azért mindkettőtöknek nem kéne megnézni, elég ha apuka megnézi és ha olyat talál, ami nem tetszik neki, akkor szól anyukának és kész.


A másik. Igazad van, másfelől. Sose tudhatjuk, mit csinál a gyerekünk a gép előtt ülve és jó, hogy azért törődtök a gyerekkel, hogy ha nem megfelelően van nevelve, időben megtudjátok állítani abban, hogy rossz útra térjen.


Véleményem szerint, akárki lehet nagyon fiatal, attól még nem biztos, hogy felelőtlen. Arra még nem gondolt senki, hogy vannak értelmes, felelősség teljes tinik is? És ez az oldal arra van, hogy bárki bármilyen kérdést feltegyen, kieressze búját, baját, esetleg a szexuális életét kibeszélje, ha az esik jól neki. Persze itt nem csak a tinikre gondolok...

Szóval, ha a szüleim megbíznak bennem, akkor nem nézik meg mit csináltam tegnap a számítógépen, miközben ők a ház másik felében voltak.

Részemről és bármikor megmutatnám az anyukámnak, hogy mit csinálok és ha van egy kis eszem nem megyek olyan részeire az oldalnak, ami 18-as.

Szóval egyrészről ellene is vagyok a véleményednek és mellette is.


16, nem cigiző, nem drogozó, otthon ülő, jó tanuló lány...

2011. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
62%
Van nemiéleted amúgy mert lehet az irigység jön ki igy,hogy másoknak már 15 évesen van miről beszélgetni.
2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim válasza:
78%

Nekem egyszer nézték meg (kb 4 évvel ezelőtt)... azóta képtelen vagyok megbízni bennük ilyen téren, mível ők se bíztak meg bennem! Ergó: Kicsit utánajártam, úgy verem át őket, ahogy akarom ebben a kérdésben (na persze egy rendszergazda-tanoncnak nem egy nagy etwas) + most már én kutakodok utánuk xD visszanyalt a fagyi :P


19F


ui.: remélem, ha a gyermeke(i) rájön(nek), olyan oldalakat fognak nézegetni, hogy később Önök is belepirulnak xDDD

2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
90%

Nekem már akkor is jelszavazva volt a számítógépem amikor még tizenéves voltam.


Egyébként az előzményekből lehet külön is törölgetni az egyes oldalakat, nem muszáj az összeset egyszerre:)

2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes hogy pont az ilyen szülők gyerekei csinálják néha a legdurvább dolgokat. Nem mellesleg eléggé ellehet így hidegülni a szülőtől, hogy semmi bizalom..
2011. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel vagy egy burokban nevelt beteges palántát uszítasz a világra, vagy elrontod az egész viszonyotokat. És valóban veled van a baj, ha megkérdezed a gyereked, és nem válaszol, illetve ha a válasza után van képed megnézni, hogy igazat mondott-e. Amúgy a mai gyerekek nem hülyék, könnyűszerrel kicselez téged. :D

Bár már nem vagyok annyira a tini kategória, de ha anyám beesik a szobámba, akkor időnként elszörnyülködik, hogy jaj, már megint skype, facebook, gyik.hu...? Köze hozzá semmi. :D Amúgy saját gépem van, jelszóval levédve. Normális és életképes ember lettem, elég szélsőséges helyzetekben is megállom a helyem, mert volt lehetőségem a saját fejem után menni. Hadd csináljon hülyeségeket a gyerek, majd megtanulja.

És még mindig: bizalom. Ha eljátszod, vége.

2011. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!