Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha 14,15,16 évesen...

Mit tennél ha 14,15,16 évesen teherbe esnél?

Figyelt kérdés
Teherbe esnél, úgy hogy a szüleid nem tudják hogy már nem vagy szűz. Mit tennél? Szüleidnek hogy adnád elő?
2011. jan. 20. 18:30
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
61%
Ha akkor jó volt, legyen jó később is, a szexből gyerek lesz, ez az élet rendje, ha valaki szexel, ezt íratlan szabállyal bevállalja, hogy besikerülhet. Megszülni, tisztességgel felnevelni.
2011. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
94%

Természetesen minél hamarabb közölném velük.

Azt, hogy elvetetném-e vagy sem, nem tudom, már jóval túl vagyok ezen az életkoron, de amikor annyi idős voltam és most is mindig védekezek.

2011. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
73%

eléggé meglepődnék.


15F

2011. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
92%

közölném velük,de hozzátenném azt is,hogy abortuszra akarok menni.Nem tenném tönkre az életemet,így eszembe sem jutna ennyi idősen ilyen felelőtlennek lenni..

Én ha egyszer gyereket szülők azt csakis magamnak és a férjemnek szülném..és nem tennék ekkora terhet a szüleim nyakába..Jó emberek de ez nekik is sok lenne.

16/L

2011. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%

Ami a baba elvetetését, vagy megtartását illeti, az egy nagyon nehéz helyzet. Én teljességgel abrtuszellenes vagyok, viszont 14-16 évesen még az anyuka maga is gyerek, tehát valószínűleg hivatalosan nem is ő fogja majd eldönteni, hogy megszüli-e a babát, hanem a szülei.


Miért mindig csak utólag gondolkodnak az emberek, amikor már nem lehet jó döntést hozni???

2011. jan. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
62%
Szaladtam volna mamához. Mama szülésznő volt, meg tudta volna mondani, hogy biztos-e,ne csak vaklárma legyen. Utána mentem volna a szülők elé. Viszont nem tartottam volna meg, most 22 évesen sem tartanám meg, 16 évesen még ennyire sem akartam volna, pedig most sem akarok isten mentsen.
2011. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
100%

Szóltam volna anyunak és bár ellenezte volna de elvetettem volna. Egy iskolához éretlen voltam, mármint megérteni és megtanulni az anyagot, nemhogy egy gyerekhez...

23/N

2011. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
100%

Igaz már nekem nem aktuális, de az is igaz, hogy én érettségivel vártam a szexszel, mert véletlenül sem akartam anyukám ilyen helyzetbe hozni, de az osztálytársaknál volt egy két ilyen lány. Nos aki nem mondta el az anyukájának időben, hanem amikor az abortusz már késő volt, na őt az anyukája kidobta, nem azért mert nem vetette el, hanem mert meg sem adta az esélyt, hogy beleszóljon. Időközben kibékültek, apukával elváltak az útjai a lánynak.

A másik lány abortuszra ment, anyukája nem örült neki, de anyagilag nem bírták volna, így hagyta. Szerintem ilyenkor a legjobb tervvel készülni és elmondani mit is szeretne az ember. Most feltételezem ez nálad a helyzet, szóval semmiképpen ne az legyen az alap terv, hogy majd ők neveljék. Ha meg akarod szülni, mondd meg, hogy örülnél, ha amíg tanulsz tudnak segíteni, vagy örökbe adnád, a másik meg az abortusz. Szerintem a fiúval is meg kell beszélni és ha abortuszra kerül a sor, akkor az ő szüleinek is illene fizetni a felét, vagy hogy akarják-e a gyámságot, mert csak nagyszülők ők is. Biztos, hogy örülni nem fognak, de legalább éreztesd velük, hogy fontos a véleményük és adj esélyt nekik ahhoz, hogy a döntésben részt vehessenek, ne szólj későn. A fiú hány éves és Te hány éves vagy?

2011. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 A kérdező kommentje:

Nem, én nem vagyok terhes. Csak kíváncsi voltam hogy ha véletlenül valakivel megesne ez mit tenne :)

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 20. 19:10
 20/49 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nem tudom, hogy lenne-e szívem elvetetni, de biztos, hogy nem tartanám meg. Vagy elvetetném, vagy akkor örökbe adnám. Nem tudnám eltartani, meg gondoskodni róla. Nincs pénzem, munkám, nekem még iskolába kell járnom, anyukámra nem akarnám ráterhelni, szóval nagy felelőtlenség lenne ha megtartanám.
2011. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!