Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen teherbe esni?...

18 évesen teherbe esni? Korai? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és 2 éve vagyok együtt a párommal.Velem egy idős. 12 éves korunk óta ismerjük egymást,osztálytársak voltunk és nagyon jó barátok mielőtt összejöttünk :) Most már ott tartunk hogy szeretnénk egy kis babát viszont sokan elitélik az olyan lányokat akik 18-19 évesen szülnek.Iskolába járunk mindketten viszont én már mostis távoktatásos iskolába járok szóval a baba mellett is ugyanúgy tudnék tanulni és a családom is mellettem állna főleg az anyukám(félre ne értsetek nem anyukám nyakába akarok varrni egy kisbabát) Nektek mi a véleményetek erről a dologról?:) Előre is köszi a válaszokat :)
2011. szept. 6. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjatok!

18éves 21hetes kismama.

2011. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azért mert szóba jött már az eljegyzés és az esküvő is. :) Neked viszont Gratulálok a babához :)
2011. szept. 6. 23:06
 3/15 Ceyla ***** válasza:
100%

Szia! Te döntésed. Régebben ez természetes volt, de akkor még más idők jártak.

Szerintem látogass meg a környezetedben egy pici babás családot és figyeld meg egy napjukat. Azt hinné az ember, hogy csak eszik meg alszik, de nem! nagyon sok munka lehet egy pici babával, nem beszélve arról, hogy pillanatokon belül mindent lerámoló totyogó lesz, akivel játszani kell, enni kell neki adni, stb. Persze nem lehetetlen, mindent meg lehet oldani, de ha mégis jóval nehezebb lesz mint gondolnátok visszacsinálni már nem lehet.

2011. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom, van egy 2 éves hugom bár nem együtt élünk mert a szüleim elváltak. De tudom milyen ugyanis sokat vagyok apukáméknál.
2011. szept. 6. 23:14
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
18 évesen már megvan mindenetek ami egy babához kell? Nehezen tudom elképzelni. Van saját lakás, babának saját szoba, berendezés, mindenre van pénz? Arra is hogy te otthon maradhass évekig vele? Mert ha igen akkor semmi gond. Bár az is igaz hogy még fiatalok vagytok, ilyenkor még könnyen vége lesz egy kapcsolatnak mert jön más, vagy unalmassá válik, főleg ha még a baba is ott lesz időtök sem lesz elég egymásra. Pedig ilyenkor még inkább egymásra kellene leginkább figyelni, együtt szórakozni, utazgatni, kirándulni, stb. A baba még ráér... én sem értem minek ilyen korán.
2011. szept. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Én meg tudom egyet értek a kérdezővel,mindenki a pénzzel jön,meg mi minden kell a babának,sok minden kell az tény,de 9 hónap alatt nincs az az isten aki nem tudna mindent megvenni,meg ha vmi hiányzik a gyermekágyi pénzből megveszi.Ha szeretitek egymást,miért is ne.Ráadásul a sulit se hanyagolnád,hisz tudnád a baba mellett is csinálni.Hidd el megértelek,és teljes mértékben egyet értek veled.Sok sikert hogy minél hamarabb összejöjjön.


Ui:A házasság is szerepel a terveikben így nem lehet semmi rosszat mondani.

2011. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy baba mellett épp úgy tudod élni a normális mindennapjaidat! A tanulás még a távoktatás esetében is többedrendűvé válik.

Ti döntitek el, de a véleményem: várjatok legalább addig, amíg a sulit befejezitek.

2011. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai. Én is 19 évesen szültem anno... nagyon sok áldozattal, lemondással is jár, amit utólag már nem tudsz bepótolni, visszahozni. Örüljetek a boldogságotoknak, amit babára költenétek, inkább utazásra fordítsátok. Amúgy lehet, gyerekkorotok óta ismeritek egymást, de ilyenkor még rengeteget formálódik, változik az ember... ha mégis bevállalod, az csak a Te döntésed, de csak úgy tedd, ha egyedül is fölnevelnéd szívesen adott esetben. Egy baba nagyon sok konfliktust is hoz a kapcsolatba, és végtelen fáradtságot, szinte csak a babára lesz időd, se magadra, se másra... Biztos ezt akarod 19 évesen?..
2011. szept. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is várjatok. Persze tanulni lehet a gyerek mellett is, de hogy ugyanúgy? Az nem igaz (: Sokkal nehezebb. Én a fiam mellett diplomáztam le, vért izzadtam miatta.

21 évesen szültem, ez is veszettül korai nem még a 18. Pár évet várjatok, nem maradtok le semmiről! (: Sőt!

2011. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 sumergo ***** válasza:
100%
Legalább 2 évet dolgozz előtte, juttatásokban így jobban jársz, és érettebbek is lesztek, nem mellesleg tudtok spórolni a babára is. Aztán ha még mindig szeretnétek, akkor hajrá. Ha véletlen becsúszna mást mondanék, de szándékosan ne nehezítsd meg a fiatalságotokat. 2-3 év múlva sem lesztek lemaradva semmiről. :-)
2011. szept. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!