Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki 17 évesen teherbe...

Ha valaki 17 évesen teherbe esne, el lehetne veteni ha ő nem akarja? (lenn)

Figyelt kérdés

A lány szülei feltudnák jelenteni a fiút?Börtönbe vinnék?

A lány oda költözhetne a fiú szüleihez?


Szó ne essék,nem rólam van szó.


2010. jún. 16. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
14 év feletti lánnyal kavarás miatt nem csuknak börtönbe. Saját testéről/gyermekéről pedig mindenki önmaga rendelkezik, ha már nem kiskorú.
2010. jún. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet a srácot feljelenteni, mert a beleegyezés korhatára 14 év. 14 év alattiról hiába mondják, hogy beleegyezett, nem számít, de 14 év felettinél már igen.

A lányt elvileg haza lehet vitetni, amíg nem nagykorú, sőt, ha valaki 18 éves kora előtt szül, akkor az is könnyen megeshet, hogy a baba nagyszüleit nevezik ki gyámnak. Persze ez nem mindig van így. A lány abban az esetben mehet el otthonról, ha nagykorúvá nyilvánítják, pl. ha összeházasodik a fiúval. Ezt kérvényezni kell. Ha férjhez ment, akkor nagykorúvá válik, és akkor ugyan azok a dolgok vonatkoznak rá, mint minden 18 év fölötti állampolgárra.

2010. jún. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvetetni nem tudjak a szulok,ha a lany nem egyezik bele, de erdemes jol atgondolni,hogy mi legyen!

Ha kiskoruan elkoltozik otthonrol a lanyka, akkor komoly bajba hozhatja azokat, ahova koltozik.

A fiut terhesseg miatt feljelenteni nem lehet, ha nagykoru akkor kotelezhetik talan az eltartasra.

2010. jún. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

akár kiskorú, akár fiatalkorú, akár nagykorú valaki, senki nem kényszerítheti abortuszra, nem tudom honnan terjedt el ez a marhaság, de egyre többet olvasom


a fordítottja viszont igaz, mármint, ha nem nagykorú személy abortuszt akar, akkor ahhoz kell a törvényes gyám (szülők) beleegyezése

2010. jún. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésben írtad,hogy rólad van szó.Na mind1.

Nem vetehetik el a babát,az anya(terhes nő/lány)beleegyezése nélkül.

2010. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért írtam hogy nem rólam van szó,mert nem akartam volna azt hallgatni hogy ilyen vagyok meg olyan,mert 17 évesen teherbe estem.

Köszönöm a válaszokat.

2010. jún. 17. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Mivel az illető betöltötte a 14.et nem vinnének senkit börtönbe. Elvetetni szülői aláírással lehet. Oda költözni pedig szülői engedéllyel. Remélem segítettem.
2010. jún. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Segítettél:)Köszönöm!
2010. jún. 17. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!