Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha el akarnál tűnni pár...

Ha el akarnál tűnni pár napra, hová mennél?

Figyelt kérdés
Mondjuk nincs rokonod, sem barátod, aki éppen befogadna, mert nincs rá lehetőségük. Téged otthon mindig bántanak, megvernek, verbálisan is terrorizálnak, de fiatalkorú vagy, így nem költözhetsz el. Mit tennél? Hova mennél? Tudod, hogy a szüleid visszafogadnának, de pár napot nélkülük akarsz eltölteni, hogy eldönthesd, mi lenne a legjobb.
2011. jan. 20. 11:35
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
17 vagyok, vidéki. Nincs rokonom aki befogadna, de nagyon szeretnék elmenni:S Csak pár napra...
2011. jan. 20. 12:04
 12/27 anonim ***** válasza:
77%

A helyettes szülői hálózat azt próbálja megoldani, ha egy gyereknek, aki még nem felnőtt szüksége van elhelyezésre egy konkrét ideig, ami letelte után újra a szüleivel fog élni. Ha mondjuk csak egy szülője él, és nincs senki rokonuk elérhető, és ez az egy szülő kórházba kerül, akkor.


Az állami gondozásba vétel alternatívája. Annyiban más, hogy ha állami gondozásba kerül valaki, akkor onnan a gyámügy dönt arról, hogy visszakerülhet-e? És ez néhány nehéz helyzetű családnál gondot jelenthet, mert a körülményeik miatt a gyámügy úgy ítélheti meg, hogy a gyerek egészséges fejlődése nem biztosított ott. Az alapítvány vezérelve ezzel szemben az, hogy a gyereknek a legjobb a saját szüleivel, ha rosszak is a körülmények.


Dióhéjban ennyi.

2011. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nem akarok beleszólni, úgyhogy csak a kérdésre válaszolok:


Keress valami olcsó kollégiumot, egy-két napra szerintem nem olyan vészes. Ott kapsz ágyat, sőt, zuhanyzó is van, jobb helyeken még konyha is.

2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Engem ne etess ezzel az "eldönthesd" dumával.

1. Mivel fiatalkorú vagy, NINCS választásod, nem kell semmit eldönteni.

2. Ha úgyis arra játszol, hogy visszafogadnak, felesleges elmenekülni.

Ha vernek, besétálsz a gyámhivatalba (de minimum szólsz az osztályfőnöködnek). Ha meg nem, akkor meg tűröd.

2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

lehet, hogy pocsék anyád van.

De ez a szülő

2011. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

De ez a szülő MEGZSAROLÁSA! :(

és nem mindenhol vált ki olyan reakciót (belőlem sem váltana), mint a filmekben.

és még azt mondják, hogy a média nem befolyásolja a gyerekek gondolkodását... pff... dehogynem. az ilyen ostobácskák azt hiszik, hogy ezzel minden meg lesz nekik bocsájtva, a szülő majd megijed és elgondolkodik, és onnantól aranyéletük lesz.

ostobább szülőnél ez igaz 3 hétig. aztán minden visszaáll majd, édesem, a megszokott kerékvágásba.

máshol kell keresni a megoldást, nem az elszökésnél!

2011. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

a filmek szépen befejeződnek mindig a gyerek megkerülésénél, és a hatalmas megbocsájtásoknál. De azt m ár nem mutatják, hogy mi történik 2 hónap múlva, volt-e változás.

A legtöbb esetben ninsc... kérdezz meg egy családvédelmist.

2011. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel fiatalkorú vagy, NINCS választásod, nem kell semmit eldönteni."


Mindig van választás. Mindig döntünk. Ha úgy döntünk, nem döntünk, az is egy döntés. Nem lehet a döntések elől elmenekülni. Dönthet valaki úgy, hogy elfogadja a világot olyannak, amilyennek mások mondják, hogy olyan. Meg akár elindulhat felfedezni saját maga is. Legfeljebb, amíg kicsi, visszahozzák. Mert nem felelős magáért és a döntéseinek a következményeiért. Ez azonban egy másik vetület. Szerintem Te erre gondolhattál, itt kicsivel feljebb, nem? ;)

2011. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vagy 18, most gyorsan megjátszhatod, hátha...

De ha elmúltál ennyi, és nagykorú vagy, oda mész, ahová akarsz.

Én kölyköm lennél, bizisten nem kerestetnélek, csinálj, amit akarsz.

Aztán lehet pattogni, nem kell többé megfelelni senkinek, azt csinálsz, amit jól esik.

Úgyhogy húzzál bele, még lehet őket azzal zsarolni, hogy fiatalkorú vagy, minden sz.rt el kell neked nézni, de ez hónapokon belül lecseng. Ahhoz se lehet egy szavad se, ha kirakják a cuccaid az ajtó elé, és mehetsz, amerre látsz.


Aztán nincs kizárva, ha már most elküldött anyád melegebb éghajlatra, csak ezt várják.

Mellesleg annyira a rendőrök sem fognak keresni, hogy meg is találjanak. Majd valami járókelő rád bukkan tavasszal, ha leolvad rólad a hó...

2011. jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Kedves csicska 13.45!


Anyám azért mondja rám a dolgokat, mert szerelmes vagyok egy fiúba. Nyáron vele veszítettem el a szüzességemet, és nemrég szakítottunk. én még szeretem, és anyám szerint ezért egy rib@nc vagyok. Amúgy meg tornacsuka+farmer+pulcsi a szerelésem általánosságban. Megvetem és leköpöm a rib@ncokat...és a hozzád hasonlókat is.

2011. jan. 20. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!