Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarnál egy évig gazdag lenni?

Akarnál egy évig gazdag lenni?

Figyelt kérdés

Tegnap jutott eszembe a dolog. Szóval: egy évig mindened meglenne. Bármit megengedhetnél magadnak, a legfelsőbb körökben mozognál, amit még el lehet képzelni, stb. Viszont az egy év lejárta után minden visszaállna a régi kerékvágásba, minden pontosan olyan lenne, mint előtte. Szóval nem rakhattál titkos bankszámlára pénzt ez idő alatt; szigorúak a szabályok. :)

Vállalnád így? Vagy nem, mivel egy év után nem tudnál visszatérni a régi kerékvágásba és rosszabb lenne, mint előtte, hisz már láttad a jólétet?

Kicsit gondolkozz el a kérdésen, mielőtt rávágod a választ. Én elmerengtem, hogy milyen lenne egy év minden jó után újra visszajutni a rajthoz...

22L


2011. márc. 24. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Persze!
2011. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Szerintem kipróbálnám, mert ha amúgy nem engedhetnék meg magamnak semmit előtte és utána sem, akkor az mégis milyen élet.ú

Abban az egy évben bejárnám az egész világot.

2011. márc. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Simán :) Csak nagyon rossz lenne visszatérni ebbe az állapotba :S
2011. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Második:

Igen, én is azon gondolkodtam, ha tárgyi emlékem nem is maradhatna, akkor utazásokkal tölteném az évet. Az élményeket úgysem veheti el senki. :)

2011. márc. 24. 16:43
 5/27 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ha veszek egy luxuslakást, azt is visszaveszik? :) Vagy megtarthatom, amire költök? :)

Nem tudom, elgondolkodnék rajta, hogy milyen élményeket adhat ez nekem, ami miatt megéri. De végülis miért ne? Ki lehet próbálni, csak jól kell hozzáállni :)

2011. márc. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk én arra törekszem, hogy ne csak egy évig, hanem úgy általában gazdag legyek. De ha ezt nem nézzük, és mondjuk szegény lennék, akkor igen. Ds amit az az egy év alatt vásárolok, mondjuk veszek egy Maseratit, azt is vissza kellene adnom vagy mi? Amúgy úgy is vállalnám akár. Egy év hosszú idő.
2011. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:

Igen, határozottan.

Ha letelne az egy év, és mindent vissza kellene adni, egy dolgot nem tudnánk visszavenni: a tudást.

Gondolj csak bele, ha a legfelsőbb körökben mozognál csomó olyan emberrel találkoznál, akiknek "sikerült", nem úgy lettek gazdagok, hogy "csak úgy lett a pénz magától"

Ha letelne az egy év, talán ezt a tudást felhasználva a saját erődből legyél gazdag és nem egy évig, hanem életed végéig.

2011. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

hát én vállalnám,végül is nem vesztenék semmit. Mivel úgyis előre tudnám,h egy év, nem érne meglepetésként,hogy vége, viszont az alatt az egy év alatt el tudnék menni pl kirándulni olyan helyekre,amiről most csak álmodhatok, elvinném a barátaimat,családomat is jó helyekre,kirándulni,vacsorázni,szórakozni, amire amúgy nincs esély.

Mégiscsak jobb lenne 1évig gazdagnak lenni,mint soha. Persze gondolom nem lenne könnyű visszaszokni,de szerintem még így is megéri. Mondjuk az elit körökben mozgás annyira nem vonz, bár ha belegondolok talán tudnék olyan kapcsolatokat szerezni, amik megmaradnának a gazdagság után és talán még jól jönnének később is :)


Plussz kifizetném minden tartozásunkat - lakáshitel stb és már annyival kevesebb gondom lenne később :)

2011. márc. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Én nem. Utána hiányozna az az életforma. Inkább várok, és dolgozom, amíg nem jön össze, hogy magamtól-amíg én el nem rontom-gazdag legyek.
2011. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Persze. Utazgatnék egy csomót, elmennék különleges helyekre, kipróbálnék mindenféle finom, drága kajákat, édességeket, borokat (tehetném, mivel ha aztán minden a régi lenne, ha elhíznék is visszafogynék ugye... ). :)
2011. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!