Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akarnál egy évig gazdag lenni?

Akarnál egy évig gazdag lenni?

Figyelt kérdés

Tegnap jutott eszembe a dolog. Szóval: egy évig mindened meglenne. Bármit megengedhetnél magadnak, a legfelsőbb körökben mozognál, amit még el lehet képzelni, stb. Viszont az egy év lejárta után minden visszaállna a régi kerékvágásba, minden pontosan olyan lenne, mint előtte. Szóval nem rakhattál titkos bankszámlára pénzt ez idő alatt; szigorúak a szabályok. :)

Vállalnád így? Vagy nem, mivel egy év után nem tudnál visszatérni a régi kerékvágásba és rosszabb lenne, mint előtte, hisz már láttad a jólétet?

Kicsit gondolkozz el a kérdésen, mielőtt rávágod a választ. Én elmerengtem, hogy milyen lenne egy év minden jó után újra visszajutni a rajthoz...

22L


2011. márc. 24. 16:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
25%

Először arra gondoltam hogy igen,hiszen 1 év alatt sok mindent lehet csinálni..pL:

-befektetnék egy jól jövedelmező üzletbe amit eleve a fiam nevére íratnám,így 1 év letelte után a fiamnak megmaradna..Mert ugye csak én nem tarthatok meg semmit..Ugyanezt csinálnám a pénzzel..Olyan bankszámlákra utalnám ami nem az én nevemen van..De írtad,hogy semmi nem maradhat meg,és nem lehet senkire sem átruházni semmit..

Így arra gondoltam,hogy 1 év alatt bejárnám a világot kezdve Párizstól egészen Kínáig.Elmennék a Kalahári sivatagba,és Mongóliába is.Megismerkednék az arab országok kultúrájával is..Talán ezért vállalnám be..Ha letelt az 1 év akkor ezek után nem olyan nehéz visszazökkenni a megszokott életembe..hiszen nyaralásról utána sem kell lemondanom,csak akkor már azokra a csodás helyekre nem fogok tudni elmenni..De elmondhatnám,hogy a világ minden országában ott voltam..

2011. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Igen vállalom kedves kérdező,hogy 1 évig gazdag leszek!Mikor kezdjük?:)
2011. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%

Körbeutaznám a Földet, és közben (mivel jó gazdag vagyok) segítenék az embereken, adományoznék. Utóbbi azt hiszem még senkinek nem jutott eszébe. Nagy hiba!


15/L

2011. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

16:55

Persze, hogy nem jutott senkinek eszébe, hiszen egy év múlva akkor azok is visszakerülnének az eredeti állapotukba, akiken segítek, gondolom. Úgyhogy nem sokat érne a segítség.

2011. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
én azt mondom álmodik a nyomor de igen jó lenne
2011. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Persze, hogy akarnék! Az is egy élmény, amit ki kell próbálni, ha van rá lehetőség. A nyaralás után is mindig haza kell jönni és visszazökkenni a hétköznapokba, mégsem mondunk le a nyaralásról pusztán azért, mert az első pár napon az irodában még inkább a tengerparton heverésznénk munka helyett. Pláne ha az ember előre tudja, hogy a gazdagsága csak átmeneti, akkor semmilyen traumát nem okoz a visszaállás. Azt inkább akkor tudom elképzelni, ha valaki beleélte magát, hogy most már örökre lógathatja a lábát, aztán egy év múlva megint kuncsoroghat munkáért. Így viszont kivesz egy év fizetés nélkül szabit, és élvezi az ajándék évét.
2011. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szívesen lennék gazdag! Beutaznám a világot, biztosan nem tölteném unalmasan a mindennapjaimat. Sokkal inkább a szegénység unalmas bizonyos szempontból, hiszen meg van kötve a kezed. Úgy mondjuk sokkal izgalmasabb a dolog, ha tudod, hogy az a sok pénz és befolyás a te munkád gyümölcse, mintsem csak úgy van. Én pont ezt a célt tűztem ki magam elé.
2011. márc. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
77%

Az egy év alatt szerzett kapcsolati tőkét a felső körökben nem lehet elvenni.

Márpedig egy év alatt csak összebarátkozok pár milliárdossal akik később besegíthetnek kicsit az életben.

Mellesleg megismered őket, nekik mi jött be, utána többet fogsz tudni a világról.

2011. márc. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel nekem azzal,hogy ha egy évig gazdag valaki,annak az élete megváltozik valamilyen szempontból,és nagy valószínűséggel nem tud pont oda visszatérni,abba az életébe,amiben volt előtte.Valami mindenképp megváltozik benne(a világnézetében,életfelfogásában),vagy a környezetében.
2011. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

16:46:

A törleszteni nem lehetne. Mint írtam, pont ott tartanál utána, mint előtte. Szóval az adósságok is meglennének, ha vennél azalatt 20 ingatlant, utána azok sem lennének a tiéd.

16:52:

Mivel ez csak fikció, nem lehetne a fiad nevére sem íratni. Nyilván a valóságban ezer módon ki lehetne játszani, de én nem is ezt kérdeztem. Hanem ha tegyük fel, hogy utána újra csak annyid lenne, mint annak előtte.


Ja és a szerzett kapcsolatokat sem lehetne felhasználni később. Mondjuk úgy, hogy akik gazdagon körülvettek, utána már nem ismernek. :)

2011. márc. 24. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!