Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz az "ÉLET"?

Miért ilyen nehéz az "ÉLET"?

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok 1 éve.2008-ban szűnt meg a munkaviszonyom, utána még dolgoztam más állásban de csak rövid ideig.A férjem dolgozik.

Lényeg:fizetjük a lakáshitelt 43000ft.És:gondolkodunk, hogy a maradékból együnk vagy a számlát fizessük.Mindkettő nem megy...

Most is kijöttek a Vízműtől, hogy elmaradásom van.Aztán ott a villany.De ha kifizetem nem marad pénz kajára.Nagyon el vagyok keseredve...

Nagyon mennék már dolgozni, de semmi munkalehetőség nincs...

Még közhasznúakat sem vesznek fel most...


2011. jan. 19. 23:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én is lassan 1 éve ,hogy munkanélküli vagyok.(volt 2 hét bejelentett munkám, de átvertek) még pár hónapja bébiszetterkedtem, de már az sem jön össze :(

A párommal albérletben élünk, és decemberbe ott kellett hagynunk az álom albinkat ,mert nagy volt ,így a rezsi is.

Most egy pici galériás lakásban vagyunk. Még egy hónapja azt mondta a párom,hogy itt már ráérek munkát keresni mert kicsi a rezsi. De nem így van már mindenért én vagyok a hibás. Lusta vagyok,csak a pénzt költöm (kajára!) ő meg megszakad annyit dolgozik (persze eddig i ennyit dolgozott). Mindegy. Nem érti meg,hogy minden nap böngészem az expressz-t napi 5 önéletrajzot elküldök és még választ sem kapok :( legszívesebben hazaköltöznék vidékre vissza anyumékhoz, de az is kelet :( munkalehetőség egyenlő a nullával :(

Nem érti meg a párom ,hogy milyen nehéz munkát találni ,és milyen rossz érzés ,hogy senkinek sem kellek és már neki is csak az útjába vagyok.

Úgy érzem lassan kezdem az egészet feladni :(

Annyira szeretnék munkahelyet, helyrejönni anyagilag ,hogy ne a páromtól függjek! és ne kuss legyen a nevem azért mert nem adok haza csak 30 ezer ft-ot. :(

2011. jan. 20. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű!Anno én találtam magamnak munkát,nem is egy lehetőség állt előttem,pedig csak egy érettségim volt meg egy bolti eladói szakmám.Aztán kijöttem külföldre.Itt is van némi lehetőség,de nem túl sok(nem nagy városban élünk).Én mindenkinek csak azt tudom javasolni,hogy csomagoljon.Kilőve a gyerek miatt?Inkább megvárod,hogy elvegyék tőled,mert nem tudsz neki ételt adni?Inkább most vidd ki a jóba.Ilyen kicsiként csak úgy szívja majd az idegennyelvet magába.És ne is menjetek vissza Magyarországra.Ez a gyereknek is hatalmas lehetőség.Én a minimálbérnél is kevesebbet keresek az életkorom miatt,de így is átlagba,ha mindennap dolgozok hetente (átszámítva)70.000Ft-ot keresek.És nem drágább az élet kint.Sőt!!!Ha odafigyelsz,miket veszel,akkor jobban is jössz ki.
2011. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

24/N

Igen jól számoltad...és igen emiatt.Amíg gyesen voltam megtörténtek az iskolaösszevonások, felső nem is maradt abban a faluban ahol dolgoztam.Sok ember már akkor elküldtek.Engem csak mikor lejárt a GYES maradtak az idősek meg helyettem egy gyerektelen fiatal...:(

2011. jan. 20. 12:16
 14/21 A kérdező kommentje:
Ma 10,43:Hát azért még ott nem tartunk hogy nem tudok neki enni adni.A párom jól keres viszonylag csak most nem kapta meg azt a pénzt, amikor szabin volt 2 ünnep között.Inkább a számlákat tologatjuk.Meg az a baj, hogy 2001-ben mikor kezdtem dolgozni jól kerestem eléggé.A GYED is elég volt és utána 1 évig még dolgoztam egy jó helyen ahol pl karácsony előtt kaptunk 40e ft értékű utalványt.Szóval megszoktuk, hogy meg tudjuk venni a kicsinek a drágább joghurtot magamnak cola stb.És most nyilván nem a gyerek dolgairól mondok le.Szóval kaját azért tudok venni és tudom, hogy nálam sokkal sokkal szegényebbek is vannak.Csak nehéz mégis így is.Mert a számlákat se lehet húzni mert aztán csak nézünk ha kikapcsolnak valamit..
2011. jan. 20. 12:25
 15/21 A kérdező kommentje:

Ma03,22:Hú még aludni sem tudsz?

Az én párom is ideges mi is van hogy összeveszünk de aztán elmondja hogy csak azért mert nagy rajta a felelősség mert ha valami baja lesz ne adj1Isten akkor mi lasz vbelünk?

Nekünk ott a kicsi is.

Neked is biztos ilyen a párod csak ezt nem mindenki önti szavakba, beszélgess vele mikor kicsit jobb ahangulat az nem megoldás szerintem hogy ott hagyod...

Nehéz persze de kitartás neked is.

2011. jan. 20. 12:28
 16/21 anonim ***** válasza:
Én nénit ápolok. Elég sok az idős ember, akihez nincs egy családtag. Persze, olyan kell, aki megengedheti magának. Az itteni orvos szólt, hogy visznek haza valakit a kórházból, és nincs alkalmas családtag...
2011. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Aki kint van külföldön: Mi is gondolkodtunk ebben. Kiment a párom, elég jó szakmája van, vizvezetékszerelő. Szóval kiment, mert elmaradtunk a lakáshitellel, és valamiből fizetni kellett. Felvettünk erre a célra provident hitelt, hogy neki is legyen mit enni, és mi se maradjunk éhen az első hónapban, mert mindkettő nem ment volna. Na meg persze a kiutazás. Szóval ott volt dolgozni 8 napot. Utánna hazajött a csapat, hogy a munkát befejezték, kimennek máshova. Nem mentek, hitegették őket, a pénzüket nem fizették ki, a felmondásra nem reagáltak, munkapapirjaikat nem kapták vissza. MI is többek között azért vállaltuk volna azt, hogy ő kint legyen, hogy jobb legyen anyagilag a családnak. Ehejett ott volt még az a kölcsön, amit a gördülékeny indulásra vettünk fel, amit a fizetésből kacagva ki tudtunk volna fizetni, de 0 bevételből már nem megy. És a kilátástalanság. ez 3 éve történt, de semmire nem haladtunk. A párom nem tud papirok nélkül dolgozni, nem veszik fel sehova. Munkaügyi pert egyből megnyertük, de nem megyünk vele semmire. "Az államnak nincs pénze, hogy a behajtást finanszirozza" ezt a választ kaptuk, mikor még reménykedtünk állami segitségben. Mi is megkerestünk behajtócégeket, hogy a megitélt kártérités fejében szerezzék vissza a férjem papirjait. Azt mondták, hogy 1-2 millió Ft nekik nem tétel, ilyen kicsi összeggel nem foglalkoznak. Hát, köszi. Nekem 1-2 milla rendesen helyretenné az életem. Én sem dolgozom, nem vettek fel sehova. Szóval vannak nehézségek. De azt mondom, hogy most kőgazdagok vagyunk a 3 évvel ezelőtti állapothoz képest, mert most még van mit enni, és a számláim is többé-kevésbé rendezettek. (bár, nemsokára kikapcsolják a netet, és a tv-t ha nem tudok valahogyan csodát tenni. Szóval ez van, a külföldi meló sem megoldás, és nagyon meg kell nézni, hogy mibe mászol bele. Mi is alaposan utánnanéztünk a cégnek, mégis belefutottunk. Persze az már később derült ki, hogy ezek a tulajok szinte évente csinálnak új cégneveket, hogy a disznóságaik rejtve maradjanak. Igy könnyü megőrizni a tiszta nevet.
2011. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
figyelj nyugi légy pizitív: úgyis lessz még jobb is
2011. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ne az "ÉLETTŐL" várd, hogy jobb legyen. Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.
2011. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem várom hogy jobb legyen.Hanem KÖNNYEBB.

Kösz a segítő választ, előző.

A többieknek viszont tényleg köszönöm :)

2011. jan. 22. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!