Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ha 18-20 évesen nem találja...

"Ha 18-20 évesen nem találja meg vki a párját, akkor utána csak egyre nehezebb lesz. " Tényleg?

Figyelt kérdés

Sok olyan ismerősöm van aki 15-16 éves kora óta együtt van a barátjával (5-6 éve) és szerintem ők már együtt is maradnak: összeköltöztek már, tervezik a közös jövőt stb.


Tényleg könnyebb az embernek megtalálnia a párját tizenévesen?


2011. jan. 18. 23:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is könnyebb tizenévesen ismerkedni, de csak azok maradnak együtt, akik tényleg egymáshoz illenek és elég érettek egy párkapcsolathoz. Érettséget értem főleg érzelmi téren, persze hozzá jön még az általános intelligencia is.

15 évesen azért nagyon korainak tartom, 17-18 évesen nem annyira, de itt is vannak kivételek.


Én 17 évesen ismertem meg a páromat, negyedik éve, hogy együtt vagyunk, mi is szándékozunk egymással maradni.

Igaz a tizenéveim alatt eléggé idióta dolgokon veszekedtem és borultam ki, ma már hülyeségeken nem akadok ki, mint ezelőtt 2-3 évvel. A mi kapcsolatunk túl élte a változásokat, sőt túl élt másfél év távkapcsolatot is eddig.

Nem azt mondom, hogy késő ismerkedni 2o évesen mert nem, de azért 3o előtt jó megtalálni az "igazit" mert akkor már azért nehezebb...


És nem vagy még elkésve:)

2011. jan. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
77%

"...Sok olyan ismerősöm van aki 15-16 éves kora óta együtt van a barátjával (5-6 éve) és szerintem ők már együtt is maradnak: ..."


"Egy nagy fenét, pont ellenkezőleg! "


a környezetemben rengeteg ilyen pár van. a szüleim, a párom szülei, a nagyszüleim, párom bátyjáék, mindannyian gyerekkoruk óta vagyis kb 16-18 éves koruk óta vannak együtt, boldog házasságban...25-5o év házassággal a hátuk mögött.

Szóval igen-igen nagy általánosításnak tűnik a Te 99%-od. Főleg mert én is azt tapasztalom, hogy nagyon jól működik...

Szóval csak óvatosan az általánosításokkal:)

2011. jan. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Régen az volt a szokás, hogy az "elsővel" maradtak. Ma már nem. Lehet 15 évesen barátja/barátnője de biztosan nem ők lesz az utolsó is egyben! Az én jelenlegi barátom is ilíen cipőben járt előttem! Majdnem 6 évig volt együtt a bnőjével( akkor volt a lány 14 éves, párom 17) Nem is kell mondanom fiatalok voltak! Volt ott megcsalás megcsalás hátán! Ennyi idősen nem lehet azt elhatározni, hogy örökkön örökké csak ő! Szakítottak és jöttem én! 23 vagyok ő 25! Ennyi idősen azért az emberek többsége jobb esetben már érettebben gondolkodik, nem úgy mint 15 évesen! Na mindegy, én remélem, hogy mi azért együtt maradunk! :)
2011. jan. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Bármikor megtalálhatja valaki a szerelmet, de egy biztos: a harmincon túli nőkön eluralkodik a pánik, ha még mindig nem találtak olyan férfit, akivel családot alapíthatnak, gyereket vállalhatnak. Ilyenkor sok elhamarkodott döntést hoznak, néhányan még gyereket is csináltatnak maguknak, mert kétségbe vannak esve, nem akarnak lemaradni. Végül ott maradnak 35 évesen egyedül, egy gyerekkel, és rájönnek, hogy ha nem találtak rá az igaz szerelemre, annak oka van, és nem mindig másokban keresendő a hiba.
2011. jan. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
tényleg... én 19 voltam mikor megismerkedtem a párommal...rögtön összecuccoltunk, és lassan 7 éve együtt vagyunk, ebből 1,5 éve házason... 26/nő
2011. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Áh, dehogy, hülyeség. Ezen ne görcsölj.
2011. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

"...a környezetemben rengeteg ilyen pár van. a szüleim, a párom szülei, a nagyszüleim, párom bátyjáék, mindannyian gyerekkoruk óta vagyis kb 16-18 éves koruk óta vannak együtt, ..."


Abban a korban ez volt a trend és akkor nem volt szokás válni, még ha gajra is megy a házasság.

Abban az időben családon belüli erőszak se létezett.

Szóval csak óvatosan azzal, hogy ebből bármire következtess.


Amúgy én ismeretségi körömben is van olyan aki gimiben jöttek össze és 35 évesen együtt vannak még.

Az már más kérdés, hogy mennyire boldog a kapcsolat.

A nő azt hiszi talán, de a férfi már nem ennyire. Igazából nem tenném tűzbe a kezem érte hogy nem jár el prostikhoz.

Ennek ellenére elválni nem fog, de jónak se mondanám a kapcsolatot.

Ez statisztikailag téged erősít, de tények szerint engem.


Azért ennyi idős fejjel láttam már pár kapcsolatot...

2011. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Lehet h kvára nagy tapasztalatod van párkapcsolatok terén. De akiket említettem, párom szülei nagyszüleim stb...

tényleg azért vannak együtt mert SZERETIK egymást és nem azért mert az volt a trend....


Lehet neked idegen az a fogalom, hogy boldogság és szeretet akár 25 év után...én hiszek benne, ilyen példáim voltak a szemem előtt. A párom szülei még most is annyira szeretik egymást, hogy majd elájulok mikor látom őket együtt. A mosolyukat, a pillantásokat, a szavakat...szóval mondhatsz nekem a tapasztalataidról, akkor csak annyit mondhatok, hogy elég baj, hogy ilyen tapasztalataid voltak...az már Rád nézve nagy kár...:-S


Szóval ne értsd félre amit mondok...persze nyilván sok esetben és az esetek nagy százalékában valóban külön válnak azok akik korán jönnek össze. De nem mindenki!!!!! hogy a fenébe lehet így általánosítani...talán ismered a populációnak legalább a felét, hogy ilyeneket mondasz?


Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, körülöttem sok boldog házasság van fiatal korból...

És sok barátom van aki 16-17 évesen ismerte meg a párját és nagyon jól megvannak 5-1o éve...

Szerintem nem kéne ennyire ítélkezni, mert a világ nem ennyire fekete v fehér.

Na üdv

2011. jan. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Nem kell személyesre venni, nyugi.

Nem csupán tapasztalat, hanem logika és pszichológia is amit írtam.

Egy 16 éves nem tud még életre szóló érett döntéseket hozni. Ennyi ez egy tény.

Persze beletenyerelhet a jóba és lehet szerencséje, de a pszichológia és az évek ellene dolgoznak, rosszak az esélyek.

És így nem kell ismernem az egész népességet hozzá, hogy ezt megértsem.

2011. jan. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Mondhatunk a saját környezetünkből példákat, de kívülről próbáljuk meg szemlélni, és azt nézzük, hogy milyen tényezők hatnak ellene és mellette, akkor nem lehet általánosítani:

A társadalom, az emberek változásával, a korral más-más az elfogadott, az ismerkedési lehetőségek, a kapcsolatok kialakulásának menete (az első együttlét, a kivárás, a vágyakozás időszaka...), a társak kora, párkapcsolati múltja (csalódások, azok feldolgozása), érettsége, gyakorlatiassága (életvezetés), kapcsolati mintaképe (szülőktől), és a társ iránti érdeklődés fenntartása, stb...

2011. jan. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!