Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragtartóak vagytok?

Haragtartóak vagytok?

Figyelt kérdés

Csupán annyi a célom, hogy felmérjem, ki mennyire haragtartó a családtagjaival szemben. Természetesen privát alapja is van, de mégis, általánosságban hogy vélekedtek? És mi lenne az az ok, amiért többet nem is állnátok szóba velük (akár anya, férj, testvér, gyerekkel)?

Sokan írjatok, nincs rossz válasz, akármit írhattok! Köszi


2011. jan. 18. 08:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én igen.

Olyanokat üvöltözött, amiért többé nem állok szóba vele. Soha. Ez tuti.

Nehezen, de el lehet vesziteni a bizalmamat teljesen. És akkor vége. Eddig 2 embernek (barátnak) sikerült ez, most anyámnak.

2011. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Ha nagy dolgokról lenne szó lehet, de nálunk ilyenek nincsenek szóval nem tudom. Akkor nem állnék szóba velük többé, ha nem támogatnának, sőt hátráltatnának a jövőmmel, terveimmel kapcsolatban. 19L
2011. jan. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer apámra nagyon megharagudtam, mert részegen azt mondta nekem, hogy r.ohadék vagyok( nem szokott amúgy inni).

Nem beszéltem vele, vagy 2-3 évig, és a szemébe mondtam párszor, hogy mennyire gyűlölöm...

Mosmár úgy elvagyok vele, de nem érdekel különösebben, nem mondhatnám, hogy jó a kapcsolat, de legalább köszönünk egymásnak, meg nem megy a gyűlölködés...

2011. jan. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Párommal szemben nem vagyok haragtartó, neki ergo mindent megbocsájtok elég gyorsan (kivétel megcsalás, hazugság agresszió ezeket nem bocsájtanám meg), akkor is ha "teszem magam", hogy nem.

A tesómra rá tudok haragudni elég sokáig, de alapjában neki is mindig megbocsájtok. Anyum-apum-nagyszüleim dettó.

2o-L

2011. jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnőm volt eddig akik csúnyán átvertek nekik sosem fogok már megbocsájtani, ha igen akkor is csak nagyvonalakban. Eljátszodták a bizalmamat, kihasználtak. Egyik évben az egyik, másik évben a másik. Nem is csoda, testvérekről van szó:-S

A családtagjaimmal nem volt komolyabb konflitusom, de eltudom képzelni, hogy ha nem állnának ki a párom mellett, vagy kritizálnák akkor hagynám őket, hadd csinálják, de nélkülem. Előző voltam

2o-L

2011. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Egy szép szó, vagy kedves nézés és vége a haragnak.

20/L

2011. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nem, de apám nagyon. Már egy éve nem beszél velem, most ok nélkül, előtte másfél évig nem beszéltünk egy szót sem, mert nem kedvelte az akkori barátomat. Családi idill...
2011. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de sosem felejtek. Az állandó harag csak felőrli az embert.
2011. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok haragtartó. Számomra a megbocsátás létkérdés. Én hívő vagyok. Van egy ima, amely Jézus tanításaiból van, és ott egy ilyen sor:"Bocsásd meg a vétkeinket, hogy annak mintájára mi is megbocsáthassunk azoknak, akik ellenünk vétettek." A "Miatyánk"-ban is hasonlóan van: "Bocsásd meg vétkeinket, ahogy mi is megbocsátunk azoknak, akik ellenünk vétettek." És még van a Bibiliában egy példabeszéd, ami arról szól, hogy nem hétszer, de még hetvenszer, vagy hétszázhetvenhétszer is meg kell bocsátanunk. Akit mindez nem érint meg, annak azt fűzöm hozzá, hogy mindaddig, amíg a haragot dédelgetjük magunkban, az ott forrong, fortyog, mérgezi a lelkünket, szomorítja az életünket, eszi a májunkat, mérgezi a vesénket.Azt hisszük jól kitolunk azzal, akire haragszunk, de közben mi magunk válunk rabbá,a haragunk rabjává.


De hogyan szabaduljuk meg a haragunktól? Váljunk megalázkodó nyuszikává, akin mindenki taposhat? Nem! Nem erről van szó egyáltalán. Ellenkezőleg. Aki megbocsát, az ezáltal fölébe emelkedik annak, akinek megbocsátott, sőt a régi önmagának is fölébe emelkedik.


Coli T. Tipping Sorsfordító megbocsátás c. könyve mindezt nagyszerűen elmagyarázza.

2011. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
Én csak akkor vagyok haragtartó, ha a hátam mögött kibeszélnek, vagy xart kavarnak. Na de akkor nagyon. Egyik legjobb barátnőm tett így, és ment a süllyesztőbe, lassan 10 éve nem beszélünk. Családtagra nem tudnék haragudni, pedig Apám mondott már 1-2 kellemetlen megjegyzést rám, de Ő az Apám! Tisztelem ŐT! Amúgy is hirtelen felindulásból mondta, ráadásul ittas állapotban volt. Legszebb dolog a megbocsájtás ugye, de kizárólag csakis a szűk családomban teszem! Mással kegyetlen vagyok! Volt, hogy egy fiú barátom teregette ki a dolgaimat elég nagy közösségnek, vele csak érdekből tartom még a kapcsolatot, várom mikor lesz a leggyengébb, és akkor egy pofásat belerúgok! :D Hát.. ki mit érdemel! :D
2011. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!