Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen lányról?

Figyelt kérdés
26 éves, még sehol nem dolgozott, szüleinél lakik, ők látják el mindennel. Most csinálja a második diplomáját, az elsőt költségtérítéses rendszerben, tehát fizettek érte. Otthon semmit nem segít, mosogatni is más mosogat utána (bár múltkor anyukája büszkén újságolta, hogy a saját szobáját ő takarítja...).
2011. jan. 17. 11:05
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
73%

Mi az, hogy semmi köze hozzá?


Megnézném, hogy hány itteni válaszoló mosolyogna kedvesen, ha a sógornőnek ilyen húzásai lennének. Érdekes, itt mindenki hihetetlenül toleráns...


Ez egyértelműen nem normális. Nem azt mondom, hogy muszáj 12 órában dolgoznia főiskola mellett, de azt gondolom ennyi idősen minimum egy részmunkaidős állást illene elvállalni. Az pedig a minimum, hogy besegít otthon.

Nekem is van egy ilyen ismerősöm. A legjobb (fiú) barátom és a nővérei ilyenek. Igaz, ők besegítenek a háztartási munkában, de 26-28 évesen még semmilyen munkájuk nem volt (pedig a fősulit levelezőn végezték el), nincs egy Ft tartalékuk sem. Teljes mértékben a szülőktől függenek és ami a legdurvább, hogy a szülők soha nem mondanak semmit, hogy ideje lenne már dolgozni vagy valami. A barátom legalább besegít a családi vállalkozásban, de nincs bejelentve, nem kap fizetést, szóval nem sokat ér vele.


Majd nagyot fognak az ilyen emberek koppanni, amikor már nyugdíjba mennek a szülők vagy már nem fognak élni.

2011. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Igen, irigy vagyok, mert baromi fáradt vagyok, és látom, hogy ő éli vígan világát. Elmondani senkinek nem tudom, kinek mondanám? Férjemnek, aki szerint mivel a húga, bármit megtehet, mert testvérek. Igen, csak jól ki akartam panaszkodni magam. Azért a válaszolók közt kíváncsi vagyok, hányan írtatok már be panaszkérdést pl. az anyósotokkal, szomszéddal, bárkivel kapcsolatban. Nem gazdagok, fűtésre nincs pénzük, anyjának gerincsérve van, mégis természetes, hogy a lánya nem segít semmit.
2011. jan. 17. 17:49
 33/39 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a kérdezőnek van igaza. Nekem most végezte a fiam az egyetemet, (nem egy büfé főiskolai szakot), rengeteget kellett tanulnia, ráadásul fiú, mégis volt nem egyszer, hogy reggel betettem a ruhát, s megkértem, ha lejár a gép teregessen ki, mindig megcsinálta. Volt, hogy rábíztam az egész lakás porszívózását, természetesnek találta, hogy megcsinálja. Sőt, fiú létére nem egyszer várt vacsorával bennünket, tv-ből tanult meg főzni, és nem esett le a gyűrű az ujjáról. A szemetet kiviszi, maga után mindig elmosogat, rendet tart, s mégis kitűnően végezte az egyetemet.

Egyébként még vizsgaidőszakban is kell néha kikapcsolódni, a sok tanulás mellett egy kis házimunka kifejezetten kellemes tud lenni. 26 évesen pedig már nem gyerek, 2 diplomával ideje lenne dolgozni mennie.

Ez már intelligencia,tolarencia és empátia kérdése is, hogy nem a beteg anyámtól várok el mindent. ,

2011. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%
Én ezt mind megértem, csak azt nem, hogy a kérdezőnek mi köze van ehhez?Ott lakik velük?Akkor tűrjön.Ha meg nem, akkor ne avatkozzon bele más dolgába.
2011. jan. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Nem lakunk együtt, havonta egyszer jövünk ide hétvégére. Csak anyósom mindig engem szid, meg panaszkodik, hogy neki milyen nehéz fiatalsága volt, mennyit kellett dolgoznia, a mai fiatalok bezzeg semmit nem csinálnak, nekem is milyen jó dolgom van. És ezt mondja mindenkinek. (Ismétlem: 8 óra munka, 2 részállás, háztartás, egyetem.) Férjem is munkanélküli, ő se segít semmiben otthon, ezt tanulta. Mikor mondtam, hogy még kéne valami másik állást is vállalnom valahogy, mert elúszik a lakás a hitel miatt, beszól anyósom, hogy álljak ki az utcasarokra... Na mindegy, tényleg semmi közöm hozzá, csak felidegesített ma is, hogy sógornőm lehozta az edényeket, mikor mosogattam, és odatette a többi közé (ők is járnak hozzánk - volt olyan, hogy ő mosogatott, mindenkiét elmosta, csak az enyémet nem).
2011. jan. 17. 18:56
 36/39 anonim ***** válasza:
na látod, itt a lényeg. Miért nem a link férjedet írtad ide be? Egy felnőtt férfi miért nem tudja magát hasznossá tenni? Miért nem főz, mos, mosogat? Milyen ember az ilyen? A sógornőd legalább tanul. Nézd inkább meg a férjedet és fogd be munkára, és ne mártírkodjál itt nekünk!
2011. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Ja hogy így áll a helyzet.

Talán ráncba kéne szedni a férjed.

Az én párom is anyuci pici fia volt, de keményen átneveltem. Igaz, előtte már egyszer befürödtem egy hasonló pasival, volt miből tanulnom.

Ha munkanélküli, akkor tessék szépen foglalkozni vele, tanítsd meg, hogy kell mosogatni, mosni, teregetni, vasalni, takarítani. 1-2 hét után pedig tessék mindent rábízni.

Onnantól a sógornődet is könnyebben viseled majd...

2011. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Nem, a férjem azért néha segít, neki annyiból volt szerencséje, hogy időben elkerült otthonról egyetemre. Az öccse is itthon lakik még, 18 éves, ő se csinál semmit, egy ágyban alszik az apjával, az anyja meg a "gyerekszobában". Mindegy, ez van, nem idegesítem magam rajtuk.
2011. jan. 18. 12:49
 39/39 anonim ***** válasza:

"Férjem is munkanélküli, ő se segít semmiben otthon, ezt tanulta."


akkor most h is van ez?szerintem fejezd be a panaszkodást, és örülj, h nem kell velük laknod.

2011. jan. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!