Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a ValóVilágról?...

Mit gondoltok a ValóVilágról? Tönkreteszi az emberi értékeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írom, mert a kérdésem az emberi értékekre vonatkozik.


Szörnyű azt látni, hogy most, illetve amikor még csak elkezdődött a ValóVilág, az eddig okosnak és műveltnek hitt barátaim a képernyő elé szegeződtek, és mindig ezt nézik.

Persze ettől a barátaim még ugyanazok maradnak, de (és ezzel nem akarok senkit se megbántani) értelmes ember nézi ezt?

Jó, persze én is néha-néha belenézek, hiszen ez egy aktualitás, mindenki erre figyel mostanában... De hogy a napi rutin részét ez tegye ki?!...


2011. jan. 17. 06:57
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
68%

22:17 hozzászólóval értek egyet. Az egyén személyiségét születésétől fogva még saját szülei sem tudják feltétlenül akaratuk szerint formálni, akkor mégis mit befolyásolna egy ilyen viszonylag ártatlan műsor, mondjuk az egyébként sokkal durvább vérengző, vagy horrorfilmekhez képest.

Egy nő manapság azért kell, hogy a karrierjét felépítse gyerekszülés előtt, mert manapság sajnos nem általános dolog, hogy egy család tisztességesen meg tudjon élni egy fizetésből, a gyerekeit normálisan nevelni, taníttatni tudja.

A tv és média miatt szaporodott el az erőszak?

Melyik volt az a kor, amelyikben erőszakmentes világot éltek? Valószínűleg visszamehetnénk akármeddig, de bizonyítottan nézzük csak a sötét középkort, amikor a szent inkvizíció nevében válogatott kínzásokkal gyilkolták halomra az embereket. De nem is kell ennyire visszamenni, tv még a második világháborúban ugye nem volt nagyon elterjedt? Különleges kínzások alkalmazásáról bőven van ez

időről is értesülésünk.

Egy egészséges lelkivilágú egyén személyiségét nem szabad, hogy ezek a dolgok rossz irányba tereljék, ellenkezőleg, ha én, vagy akár a gyerekeim erőszakról szóló híreket lát, vagy hall a médiában, inkább mély együttérzést tanusítunk, és nem indulunk el, hogy mi is ugyanígy cselekedjünk.

2011. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 Antóniaa ***** válasza:

"A híradó is leginkább már Kékfény! Pedig ha tudnád, hogy mennyi pozitív és értékes hír van. És ne mondja senki, hogy annak nincs hírértéke. Legalább 1-2 ilyen pozitív hír elhangozhatna."


Ez igaz teljesen. Nem csak a rosszat kellene sugározni, hanem a jó dolgokat is...

2011. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

csak azt felejtitek el, hogy tiniként a szülőre hallgatni, amikor értékről "papol", az gáz, ciki és jusztsem.

A tévében látott emberek a tiniknek meg legtöbbször, a menő, trendi, "énisolyanakaroklenni, énisaztaruhátakarom, énisúgyakarokviselkedni, énisannyinőtpasitakarok" kategóriát képviselik. Ezeket a példaképeket (ld. ValóVilág, vagy mindenhol melleket mutatogató celebek (nem sztárok)) akarjuk a fiataljaink elé tárni? hogy ezek legyenek nekik a menők?


És akármit mondtok, ebben nagyon sok van...


véget vetek a magam részéről ennek a meddő vitának, sok lúd disznót győz. nagyon boldog vagyok, hogy az én világom más, mit a tiétek és mint a VV.

2011. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
9%

Te mennyire voltál befolyásolható tinikorodban? Miért feltételezed, hogy aki fiatal, az hülye is? Ismersz egyáltalán mai tizenéveseket?


Mikor fiatal voltam, és Britney híres lett, a barátnőimmel rajongtunk érte. Mikor elkurvult, megjegyeztük, hogy mekkora ribi, és mást néztünk. Gyerekkorban kell belenevelni a gyerekbe, hogy tinikorában ne legyen befolyásolható.

De sokkal könnyebb nagyképű, önelégült, én-vagyok-a-legjobb-legszebb attitűddel állni a dolgokhoz.

23/L

2011. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!