Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a ValóVilágról?...

Mit gondoltok a ValóVilágról? Tönkreteszi az emberi értékeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írom, mert a kérdésem az emberi értékekre vonatkozik.


Szörnyű azt látni, hogy most, illetve amikor még csak elkezdődött a ValóVilág, az eddig okosnak és műveltnek hitt barátaim a képernyő elé szegeződtek, és mindig ezt nézik.

Persze ettől a barátaim még ugyanazok maradnak, de (és ezzel nem akarok senkit se megbántani) értelmes ember nézi ezt?

Jó, persze én is néha-néha belenézek, hiszen ez egy aktualitás, mindenki erre figyel mostanában... De hogy a napi rutin részét ez tegye ki?!...


2011. jan. 17. 06:57
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
22%

De miért is gátlástalanok ezek az emberek? Azért érdemes a dolgok mögé nézni. A lakók mindegyike olyan környezetből jött, hogy szüksége van a nyereményre. Kinek ne lenne? Ha pedig nyerni akarnak(márpedig akarnak), akkor úgy kell alakítaniuk emberi kapcsolataikat, hogy erre azzal együtt esélyesek legyenek, hogy mellé nem idegenítenek el mindenkit. Ma még nagy barátok, de a következő kiszavazáson már ellenségek lesznek. Annyira különböznek ebben a többi embertől? Nem, és aki mást állít, az hazudik és képmutató.

Egy állásinterjún előre engeded a többi jelentkezőt, félrehúzódsz, hogy másoknak egyenlő esélyeik legyenek, vagy pedig előretörsz, hogy biztosítsd a megélhetést és boldogulást? Ha esélyed van jobbá tenni gyermeked életét, akkor inkább megadod az esélyt másoknak is, hogy az ő gyerekük boldoguljon, vagy keményen lecsapsz a kínálkozó lehetőségre?

Aki nem áll ki magáért, az úgy jár, mint az Ildikó: kétségbeesetten próbálkozott elfogadtatni magát, de az erősebb személyiségek simán elnyomták, hiszen nem volt képes időben kiállni magáért és az elveiért. Meg is lett az eredménye.

Tehát ne beszéljünk már gátlástalanságról, mert lefogadom, hogy itt már mindenki kivette a maga részét az életből ezen a téren, és fogja is ezután is.

2011. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
47%
nem kell nézni, nekünk évek óta nincs tévénk se ;)
2011. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
47%

lassan 5 éve hogy a tv-m anyáméknál pihen,már nem is biztos hogy működik...olyan jó nélküle:)

anno még a vv1-et láttam (de lehet bigbrother volt),nézhető volt,nem produkálták magukat annyira,az ténylegesen arról szólt hogy be vannak zárva,hogy viselkednek


a mostaniról csak annyit tudok amit a kollégák (értelmiség papiron) mesélnek...sajnos napi 2 órát kitesz a munkaidőből,már eljutottam odáig,hogy ha belekezdenek,akkor felteszem a fülest és zenét hallgatok...

2011. jan. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 Tinker Bell ***** válasza:
6%

Kedves kérdező! Te most komolyan egy műsor alapján határozod meg az ismerőseidet és az országot?! Lenézel azért egy embert, mert ezt a műsort nézi? Remélem tudod, hogy ez nem az ismerőseidet és az országot minősíti, hanem téged!


És mégis mi kivetnivaló van ebben? Dettó ugyanúgy élnek odabent, mint ahogyan az itteni világban mindenki!


Arról nem is beszélve, hogy bevallottad, te is nézed. Akkor miről beszélünk? Akkor te sem vagy értelmes? Hogy is van ez?


Ez pont ugyanolyan, mint amikor a Győzike show ment a tévében és mindenki szidta mint a bokrot, de azért azok az emberek mind ott ültek a tévé előtt anikor a műsor kezdődött!

2011. jan. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim válasza:
59%

személyszerint én szánalmasnak tartoma valóvilágot...

nemtudom menyi embert látszólag öszezárnak1 házban.

1. miközünk van nekünk ahoz hogy hogyan élik a napjukat?

2. akit leköt az beált a máádia birkái közé.. nemtudom mi jó abban hogy x embereket néznek ahogy szerencsétlenkednek..

3. megvan rendezve. ha nemlenne megrendezve akkor online lehetne nézni 0-24 óráig. de nemlehet:)

2011. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 Okoska törp válasza:
58%
Azt gondolom remek pótcselekvés annak akinek éppen nincs más dolga. Mint bármely más TV műsor. Az emberi értékeket nem teszi tönkre....szerintem egy átlagember van annyira intelligens, hogy ne egy műsor befolyásolja az értékítéletét. Én nem nézem mert más elfoglaltságokat preferálok, de egyáltalán nem zavar, ha valaki nézi, nem hiszem, hogy ez "értelmesség" kérdése lenne.
2011. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
50%
Aki szappanoperákat néz, Barátok köztet és társait az értelmes ember? Értelmes ember néz olyat? Ez egy szappanopera, csak spontán módon alakul, tudatosan összeválogatott karakterek által. Nem tartom magam buta embernek én sem, de meg kell hogy mondjam hogy ha tehetem megnézem, mert érdekel. Egy kicsit tükröt tartanék a kérdezőnek. És azok akik állandóan azt hangoztatják hogy ez mekkora egy sz@r, azok akkor többnek érzik magukat azoknál az embereknél akik nézik? Milyen jogon ítélkezel és helyezed magad felém, csak azért mert nézek egy TV műsort?
2011. jan. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
42%

Én képtelen vagyok megérteni, miért jó, és büszke rá valaki, hogy nem néz tv-t, sőt, nincs is neki? Ő nem olvas újságot sem, vagy az internetet csak a "gyakori kérdések" miatt használja? A tv-ben rengeteg csatornán tájékozódhatunk a világ dolgairól, tudományos és természetfilmek, főzőműsorok, különféle hobbival, egészséggel, pszihológiával foglalkozó műsorok, sportcsatornák állnak a rendelkezésre, melyekből ha legalább egy témával nem foglalkozik a tv mentes életére büszke egyén, akkor valószínű nem is a Földön él. Ő még egy filmet sem néz meg soha? Rendben van, hogy könyvekből is sok mindent megkap, - azzal biztosan tele van háza - de azért mégis a XXI. századot írjuk. Nem valószínű, hogy amiatt nem hajlandó tv-vel élni, mert nem képes szabályozni tv előtt eltöltött időt, és szelektálni a különböző műsorok és csatornák között, mert akkor lemondani sem tudna a tv-ről.

A Való Világot én is és többnyire a diplomás párom is nézi. Nem érzem azt, hogy ez a személyiségünkön bármit is megváltoztatna. Ha egy felnőtt embert egy ilyen műsor kibillent a már rég kialakult személyiségéből, ott már nagy gondok vannak. Ez egy szórakoztató műsor, és bizonyos mértékig jellemtanulmány. Szavazni viszont nem szoktam.

2011. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
14%
Ja, és még annyit, hogy megnézem a Barátok közt-öt is, és a nyáron elkezdtem nézni egy mexikói sorozatot is. Ennek ellenére nem érzem azt, hogy emiatt hülyébb lennék az életükből ezt egyértelműen kizáró "öntudatos" emberektől, és azzal is tisztában vagyok, hogy ezek a filmek nem feltétlenül a realitáson alapulnak, de néha mégis jó kikapcsolni és egy kis "mesevilágba" csöppenni felnőttként is.
2011. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
23%

* persze én is néha-néha belenézek


Na, akkor tönkreteszi az értékeidet vagy nem?

Ezzel meg is válaszoltad a kérdésedet.

2011. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!