Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a ValóVilágról?...

Mit gondoltok a ValóVilágról? Tönkreteszi az emberi értékeket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azért ebbe a témakörbe írom, mert a kérdésem az emberi értékekre vonatkozik.


Szörnyű azt látni, hogy most, illetve amikor még csak elkezdődött a ValóVilág, az eddig okosnak és műveltnek hitt barátaim a képernyő elé szegeződtek, és mindig ezt nézik.

Persze ettől a barátaim még ugyanazok maradnak, de (és ezzel nem akarok senkit se megbántani) értelmes ember nézi ezt?

Jó, persze én is néha-néha belenézek, hiszen ez egy aktualitás, mindenki erre figyel mostanában... De hogy a napi rutin részét ez tegye ki?!...


2011. jan. 17. 06:57
1 2 3 4 5 6
 41/54 Antóniaa ***** válasza:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:48


Tökéletesen igazad van...sajnos!

2011. jan. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
72%
Dehogynem lehet belőle tanulni! Persze nem nagy dolgokat, csak az élet apróbb dolgait. Én pl. soha nem értettem, hogy a barátnőim kivétel nélkül soha nem veszik észre, ha egy férfi képmutató és manipulálja őket. Komolyan azt hittem, hogy velem van a baj, de amit Alekosz művel Évával, az mindenre megadta a magyarázatot. Ahogy egyik kezével - átvitt értelemben - magához húzza, a másikkal meg ellöki... csak azt nem tudom, hogy nála ez tudatos vagy tudattalan, vagy tanulta, valahogy ráérzett az ízére, mert amit művel, az valami hihetetlen manipuláció.
2011. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg ponthogy Éva vezeti az orránál fogva Alekoszt, csak erről szegény fiú nem tud.Érdekes, Éva csak az utóbbi időben van ennyire odáig Alekoszért...nyilván azért, mert az ő hátán akar minél tovább bentmaradni.
2011. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

12:24-nek!

Én pl. nem azt állítottam, hogy ez a normális és elvárható viselkedés az életben, mint amit a műsorban láthatunk. Sajnos ez a tapasztalatom az életben is. Ha Te ebből semmit nem érzel, valóban nagyon szerencsés környezet vesz körül, engem viszont ennek alapján lehet sajnálni, mert legalább az 50 %-a a körülöttem élőknek gátlástalanul törtető, pénzéhes ember. Egyébként honnan tudod, mi történik a műsorban, ha abszolút nem is nézed?

2011. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
49%
Azért azt még hozzá kell tennem, hogy nyilvánvalóan nem lehet az igazán nagy értékeket képviselő emberek közül egy ilyen műsorhoz szereplőket találni, de a lakosság nagyobb részét nem is ők képezik. Ezzel senkit nem akarok bántani, hisz én sem sorolnám magam a kivételesen értékes emberek közé, bár a szerénység is komoly érték a szememben.
2011. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
32%
Hát, tudod, a bent lévők közül talán csak Laci nem defektes, az összes többi használhatatlan. Egyébként, ha ezek az emberek szimbolizálják a mai magyar társadalmat, akkor hamarosan végleg lehúzhatjuk a rolót.
2011. jan. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
42%
hát én sajnálom azokat, akik számára ez a való élet. hálistennek az én környezetemben még vannak értékek (becsület, erény, segítőkészség, empátia, oltalmazás, stb)
2011. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
43%

"hát én sajnálom azokat, akik számára ez a való élet. hálistennek az én környezetemben még vannak értékek (becsület, erény, segítőkészség, empátia, oltalmazás, stb)"


Csak nem te voltál az a fiatalember, aki feláldozta magát a bűneinkért?


Van egy ember, aki egész nap dolgozik. Este fáradtan hazamegy, és mondjuk nem Spektrumra meg ismeretterjesztésre vágyik, hanem szórakozásra. Hogy a fárasztó nap után ne kelljen gondolkodni. Szerinted ez az ember miután 1 órányi ValóVilágot látott, másnap fellöki a néniket és leköpi az embereket az utcán? Az én környezetemben is megvannak ezek az értékek, csak nekem nem nőtt lufi nagyságúra a fejem a beképzeltségtől, és annyira erősek ezek az értékeim, hogy egy tévé műsor nem fogja a személyiségem alapjait romba dönteni.

2011. jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%

nem ezzel az eggyel van gond, kedves előző... hanem azzal, hogy ilyenekkel van tele a tévé. és azért úgy már igenis tud fiatal korban és gyengébb, befolyásolhatóbb egyéniség esetén szemléletet formálni! persze, lehet menekülni az igazság elől, és letagadni, de akkor is ez van.

A híradó is leginkább már Kékfény! Pedig ha tudnád, hogy mennyi pozitív és értékes hír van. És ne mondja senki, hogy annak nincs hírértéke. Legalább 1-2 ilyen pozitív hír elhangozhatna. Csodálkozunk, hogy a kapcsolatok olyanok amilyenek? amikor az egész média (kezdve a hülye braziloktól) a kavarós, felszínes, számító, megcsalós kapcsolatokat mutatja? Csodálkozunk, hogy intoleráns és agresszív az emberek jelentős része? azt látjuk a médiában, hogy az a kutya b.szik, aki erősebb... aki kitudja a másikat csinálni, aki jól intrikál, aki a másikat megzsarolja... amikor szinte az egész hiradó abból áll, hogy "leütötték-megerőszakolták-megölték-kirabolták"... néha kinézek a hiradó után az utcára, hogy maradtak-e életben még rajtam kívül emberek :irónia: ... csodálkozunk, hogy agresszívak az emberek? ha én csak ilyen híreket hallgatok és elfogadom, hogy ilyen a világ, akkor ez hatással van a viselkedésemre.


a média hajszol minket, hogy minél többet szeretkezzünk (ma már a heti 7x szex, az kevés), ne akarjunk gyereket (mert hát a mai modern nő, az független és szexi és dolgozik és 35-40 évesen szül gyereket), a válás ma már divat (hisz úgyis mindenki megcsalja amásikat, és önző)...


... és sokan el is hiszik, és ez alapján élik az életüket.


Ismétlem: én későbbre tolnám ezt a műsort (ValóVilág). Aki akarja felnőttként megnézi (egészségére), a fiatalok és gyerekek meg ne akadjanak bele.


És nem, nem vagyok beképzelt. És nem én váltom meg a világot a bűneitől. De nem is akarok egy "modern, divatos" ember lenni, aki olyan, amilyennek fenn leírtam. És az én környezetemben senki sem ilyen. Madarat tolláról, embert barátjáról. Van más, értelmes dolog, amit tudok csinálni esténként és hétvégén.

2011. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
0%

"a média hajszol minket, hogy minél többet szeretkezzünk (ma már a heti 7x szex, az kevés), ne akarjunk gyereket (mert hát a mai modern nő, az független és szexi és dolgozik és 35-40 évesen szül gyereket), a válás ma már divat (hisz úgyis mindenki megcsalja amásikat, és önző)..."


Egy ember szexuális étvágyát vagy annak hiányát NEM fogja befolyásolni a média.

Egy nő gyermek iránti vágyát NEM fogja befolyásolni a média.

Egy szerelemben élő házaspár NEM fog elválni a média miatt.


Annyira jó lenne, ha te is meg a hozzád hasonlók abbahagynák ezt a "divatozást". Divat lehet a bubi, a magasszárú csizma. Egy ember nem fog divatból egy olyan életet élni, ami nem tetszik neki. Mindig is voltak olyanok, akik sokat akartak szexelni, olyanok is, akik nem akartak gyereket, és olyanok is, akik el akartak válni, mert szenvedtek. Csak nem volt róla szabad nyíltan beszélni, mert egyesek lenézik őket.

Senkit nem lehet rávenni, hogy olyasmit cselekedjen, ami a személyiségével nincs összhangban. Pláne nem olyan piti indokkal, hogy az "divat".

2011. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!