Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak?

Hogyan mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves felnőtt nő leszek, de még mindig úgy gondolja anyukám, hogy az van amit ő mond és ha valami nem az ő elképzelései szerint megy akkor nem is tudom mi történik a világgal...

A probléma a következő: érettségi után elkezdtem az egyetemet, de időközben rájöttem, hogy nem biztos, hogy én ezt akarom tanulni így következő évben elkezdtem okj-n is tanulni valami mást (mivel csak ott tanítják ami érdekel). Arról szó sem lehetett, hogy az egyetemet abbahagyom. Tavaly passzívon voltam, csak okj-ra jártam, de idén kötelező volt visszamennem egyetemre különben kiraknak.

Most itt vagyok a vizsgaidőszak közepén, gyűlölöm az egyetemet, abba akarom hagyni. Csak az idő megy vele, mert addig okj-n is rontok, mert nem tudok két iskolában tökéletesen teljesíteni. Tavaly kitűnő voltam, de idén az egyetem miatt rontottam... Arról nem beszélve, hogy mindenki utál amiért egyetemre merek járni. Az osztálytársaim, a tanárok...

Nem tudom hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abba akarom hagyni az egyetemet, mert nem érdekel, gyomoridegem van tőle, mindenki utál miatta és nem azzal akarok elhelyezkedni.

Szerinte a mi családunkban kötelező a diploma... És mindig azzal jön, hogy majd jönnek a rokonok kárörvendve, hogy mégse sikerült...

Ma szeretném elmondani, tanácsokat várok.

Előre is köszönöm aki ír és bocsánat, hogy hosszú lett.


2011. jan. 10. 14:20
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Egyetemen eleve levelezőn vagyok szóval ez nem megoldás. A gond az, hogy mindkét helyen egyszerre van vizsgaidőszak és múlthéten is 8 vizsgám volt. Ezen a héten 4 lesz.

Vagy egyik helyen bukok meg, vagy a másikon.

Nem szeretném ha pont az lenne amit szeretek.

Majd visszajövök ha meggondolom magam. Egy szakmával és sok tapasztalattal magam mögött. Szerintem nem dől össze a világ ha nem 23 évesen hanem mondjuk 28 évesen leszek szülésznő. Ennyi.


Egyébként megmondtam anyunak és bár nem repes az örömtől, nagyon megértő és kedves volt. Egészen meglepődtem. Nem támadott, hanem támogatott a döntésemben.

Örülök, hogy így alakult :)

Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 10. 19:22
 32/38 anonim ***** válasza:
Tudsz a kérdéseimre válaszolni? Nagyon érdekel a szakma (csecsemő- és gyermekápoló). Hogyan alakul a 3 év? Mennyi gyakorlat van? Milyen tantárgyak? Mit kell csinálni a gyakorlatokon? Hol vannak a gyakorlatok? Nehéz a suli? Esetleg valami érdekesség? Előre is köszönöm!
2011. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Hát én most egy újfajta képzésben vagyok amit most meg is szüntetnek.

Előttem való évfolyamoknak úgy ment, hogy egy évig általános tárgyakat tanultak amik ugye gyerekekhez kapcsolódtak és 1 év után lehetett választani, hogy gyerekápoló vagy bölcsődei gondozónő leszel.

Én mind a 3 évemben gyerekápolónak tanultam és már első év félévétől folyamatosan kint vagyunk gyakorlaton, heti 1 napon (bölcsiben is voltunk, de most már csak kórházban vagyunk).

Az utánunk következő évfolyam már 2 évig sima ápolónőnek tanul és utána válik szét a kettő ápolóra és gyerekápolóra. Nem tartom túl jó ötletnek, mert elég összetett és tartalmas a képzés. A tananyag 90%-a a gyerekekkel kapcsolatos és van amit össze se lehet hasonlítani a felnőttekkel (kifejezett gyerekbetegségek, tünetek, ápolás, gondozás és általánosságban a viselkedés a gyerekekkel stb).


Mi első év félévétől vagyunk gyakorlatok heti egy napot. Voltunk szakellátásban, alapellátásban és bölcsiben. Nyári gyakorlaton koraszülött osztályon és újszülött osztályon.

Idén úgyszint heti egy napot vagyunk, csak kórházban (sokan már fizetésért dolgoznak is ha van idejük én az egyetem miatt nem vállaltam be). Nyáron megint lesz egy 3 hetes gyakorlatunk, még nem tudom, hogy hol.

Harmad év első félévében heti 3 nap gyakorlat lesz már és utolsó félévben már csak kórházban vagyunk.

Változó, hogy miket csinálunk. Újszülött osztályon sok dolgunk volt (fürdetés, etetés, szülésekre mentünk be asszisztálni is, oltásoknál segítettünk stb, de ez még első év), most másodévben belgyógyászati gyakorlaton vagyunk és pl már vért is veszünk, gyógyszerelünk és nagyon sokat babázunk. Szóval van dolgunk :)


A tananyag nehézsége csak tőled függ. Én imádom a szakmát ezért lelkes vagyok így viszonylag könnyű, de sokan vannak az osztályban akik bukdácsolnak vagy már ki is buktak.

Ha bármi kérdésed van még, akkor írj nyugodtan! Szívesen válaszolok!

2011. jan. 10. 20:24
 34/38 anonim ***** válasza:
Köszi a gyors választ! Annyira durva dolgok nincsenek gyakorlaton, ugye? Te akkor gyakorlatokért nem kapsz pénzt? Szerinted könnyű vele elhelyezkedni iskola után is? Asszisztálás mit takar? Sok gyerekre kell egy embernek figyelni? És csak picikkel vagytok? Gyakorlaton hogy vagytok beosztva? Gondolom többen vagytok egy helyre beosztva. Szóval akad segítség, ha elakadsz?:) Éjszaka is kell gyakorlatra járni? És mennyit vagy naponta gyakorlaton? Mindent mesélj el, amit fontosnak gondolsz:) Nagyon köszi!:)
2011. jan. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Eddig még nem találkoztam durva dolgokkal. Bár szülészeten volt, hogy majdnem meghalt egy baba... Meg a koraszülött osztály se volt túl vidám a 600 grammos babáival... Meg volt már fogyatékos gyerekkel is dolgom, de ő halál jófej volt, pedig eleinte tartottam tőle :)

De inkább érdekességek vannak.


A heti egy napért nem kapunk pénzt, csak a nyári gyakorlaton, hiszen ott logikus, hogy többet tudunk segíteni. Bár ott se viszik túlzásba, de végül is tanulni megyünk. Ez nem egy olyan szakma amiben már rögtön az elején annyit tudnál segíteni, hogy megérné tisztes fizetést adni. A bámészkodásért, szerintem pont elég :)


Szerintem nagyon könnyű elhelyezkedni hiszen mondom, már most, hogy még el se végeztük a szakmát, másodévesek vagyunk, még így is sorban jönnek az állásajánlatok. Hihetetlen nagy a hiány a szakápolókból és sima ápolóival nem engednek gyerekosztályra ha nem tanultál gyerekgyógyászatot.


Az asszisztálás kb annyi volt, hogy rögtön mi vettük át a megszületett babát és fürdettük és öltöztettük, még ott a szülőszobán. Meg volt, hogy segíteni kellett anyukának kapaszkodni, tartania magát stb. Eszközöket adogattunk, ilyesmi.


Hogy sok gyerekre kell-e figyelni... relatív. Ez attól függ, hogy milyen osztályra kerülsz. Újszülött osztályon 20 baba volt a kezem alatt (persze első évben azért felügyelve vagyunk, volt még kb 5 nővér :)plusz 20 baba, de ők a másik tanulónővérre voltak szétosztva). Most endokrinológián vagyok, ahol viszont nincsenek olyan sokan, meg nem is nehéz esetek mert ott már nagyobbak is vannak. Tehát nem csak kicsikkel vagyunk. A gyerekápolói szak 0-tól 18 éves korig foglalkozik gyerekekkel.


Most párosával vagyunk beosztva egy osztályra, de van ahol nem volt hely és egyedül vannak tanulók, de ez ritka. Átlag max 3 ember van egy helyen.



Segítségem bőven van ha elakadok. Egy gyerekápoló nővérnek olyan is a mentalitása, hogy benne van a gondoskodás, szóval meglepően kedvesek velünk (persze sajnos van kivétel, akit még az eü-től is eltiltanék).


Mi még nem lehetünk éjszakásak, bár a törvény szerint 18 éves kortól van rá lehetőség. De heti egy gyakorlati nap mellett minek? Nyári gyakorlaton engedik, de nem kötelező.

Harmadikban viszont lesznek kötelezően éjszakás műszakban eltöltött gyakorlatok is.

A heti egy napos gyakorlaton 8 órát szoktunk lenni, de a nyári gyakorlaton 12 órát (nem lenne kötelező, de így hamarabb vége a gyakorlatnak és kezdődik a nyár:))

2011. jan. 10. 21:21
 36/38 anonim ***** válasza:
76%
Köszi a választ! Ha valami kérdésem van még, akkor írok:)
2011. jan. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol tanulsz csecsemő- és gyermekápolónak? Köszi!:)
2011. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Szia! Lehetne pár kérdésem a képzéssel kapcsolatban?
2011. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!