Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak?

Hogyan mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves felnőtt nő leszek, de még mindig úgy gondolja anyukám, hogy az van amit ő mond és ha valami nem az ő elképzelései szerint megy akkor nem is tudom mi történik a világgal...

A probléma a következő: érettségi után elkezdtem az egyetemet, de időközben rájöttem, hogy nem biztos, hogy én ezt akarom tanulni így következő évben elkezdtem okj-n is tanulni valami mást (mivel csak ott tanítják ami érdekel). Arról szó sem lehetett, hogy az egyetemet abbahagyom. Tavaly passzívon voltam, csak okj-ra jártam, de idén kötelező volt visszamennem egyetemre különben kiraknak.

Most itt vagyok a vizsgaidőszak közepén, gyűlölöm az egyetemet, abba akarom hagyni. Csak az idő megy vele, mert addig okj-n is rontok, mert nem tudok két iskolában tökéletesen teljesíteni. Tavaly kitűnő voltam, de idén az egyetem miatt rontottam... Arról nem beszélve, hogy mindenki utál amiért egyetemre merek járni. Az osztálytársaim, a tanárok...

Nem tudom hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abba akarom hagyni az egyetemet, mert nem érdekel, gyomoridegem van tőle, mindenki utál miatta és nem azzal akarok elhelyezkedni.

Szerinte a mi családunkban kötelező a diploma... És mindig azzal jön, hogy majd jönnek a rokonok kárörvendve, hogy mégse sikerült...

Ma szeretném elmondani, tanácsokat várok.

Előre is köszönöm aki ír és bocsánat, hogy hosszú lett.


2011. jan. 10. 14:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
Én anyukád helyében azért lettem volna mérges, hogy nem tudod eldönteni, hogy mit akarsz. Gondolj bele, mennyi energiát, pénzt beleöltek már abba az egyetembe, és most jut eszedbe, hogy nem tetszik?
2011. jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok.Eggyetértek z utolsó válaszolóval.Tényleg akkro csak kidobták a pénzt az ablakon.És nem utálnak hanem irigyek.
2011. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Hát azért basszus... A szülésznők jól keresnek, (nálunk a fogadott szülésznőm 5 szülést vállal be havonta -ennyit engedlyeznek nekik, és átlag 30 ezret kap egy szülésért, még a fizuján felül az anyukáktól). A csecsemőgondozó fizetése tudod mennyi?


Ezek alapján még nyomatékosabban mondom, hogy nem hagynám abba az egyetemet!!!

2011. jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Milyen pénzt? Első félévben akartam már otthagyni csak nem engedték. Aztán még egy félévet megcsináltam.

Most okj-n vagyok. És egyetem másodév félévében.

Mi ebben a rengeteg pénz? Államin vagyok, nem fizetős. Egyik sem fizetős.

2011. jan. 10. 15:03
 15/38 A kérdező kommentje:

Jó, csak cs*szhetem, hogy hány szülést vállal meg mennyi a fizetése ha nem kapok vele munkát.

Tudom mennyi a gyerekápolói fizetés, ott is van hálapénz ha érdekel...

2011. jan. 10. 15:04
 16/38 A kérdező kommentje:
Amúgy meg vajon mennyire leszek jó szülésznő ha nem érdekel a szakma?
2011. jan. 10. 15:08
 17/38 anonim ***** válasza:
Akkor csinálj amit akarsz. Miért kérdezel másokat? Hogy mondd el anyukádnak? Így, ahogy nekünk. Egyszerűen, őszintén. Vagy mutasd meg neki ezt a fórumot.
2011. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Gyere a DOTE Eü-i főiskolai karára. Ott mindenki elvégzi a szülésznői szakot. Nálunk ezt nem egyetemi szinten oktatják, haném főiskolain. Te hol tanulod egyetemi szinten?

Egyébként ez a két szakma annyira közel áll egymáshoz, hogy kifejezetten érdemes együtt tanulni.

2011. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem ellenségeskedést vagy ítélkezést vártam, hanem tanácsot.

Sajnálom, hogy egyesekből csak ennyi tellett.

Aki rendesen válaszolt annak hálás vagyok!

2011. jan. 10. 15:13
 20/38 A kérdező kommentje:

Sotéra járok.

Egyébként ha annyira megváltozik minden, hogy tényleg meggondolom magam, vagy történik valami... nem dőlt össze a világ. Még újrakezdhetem. Csak legalább ebbe nem bukok bele. Ebbe, ami tényleg érdekel. Amit szeretek.

2011. jan. 10. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!