Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak?

Hogyan mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves felnőtt nő leszek, de még mindig úgy gondolja anyukám, hogy az van amit ő mond és ha valami nem az ő elképzelései szerint megy akkor nem is tudom mi történik a világgal...

A probléma a következő: érettségi után elkezdtem az egyetemet, de időközben rájöttem, hogy nem biztos, hogy én ezt akarom tanulni így következő évben elkezdtem okj-n is tanulni valami mást (mivel csak ott tanítják ami érdekel). Arról szó sem lehetett, hogy az egyetemet abbahagyom. Tavaly passzívon voltam, csak okj-ra jártam, de idén kötelező volt visszamennem egyetemre különben kiraknak.

Most itt vagyok a vizsgaidőszak közepén, gyűlölöm az egyetemet, abba akarom hagyni. Csak az idő megy vele, mert addig okj-n is rontok, mert nem tudok két iskolában tökéletesen teljesíteni. Tavaly kitűnő voltam, de idén az egyetem miatt rontottam... Arról nem beszélve, hogy mindenki utál amiért egyetemre merek járni. Az osztálytársaim, a tanárok...

Nem tudom hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abba akarom hagyni az egyetemet, mert nem érdekel, gyomoridegem van tőle, mindenki utál miatta és nem azzal akarok elhelyezkedni.

Szerinte a mi családunkban kötelező a diploma... És mindig azzal jön, hogy majd jönnek a rokonok kárörvendve, hogy mégse sikerült...

Ma szeretném elmondani, tanácsokat várok.

Előre is köszönöm aki ír és bocsánat, hogy hosszú lett.


2011. jan. 10. 14:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg rám, de anyukáddal értek egyet. Nekem is van egy kislányom, és én is voltam 21 éves, úgyhogy megértem mindkét oldalt mostmár. Anyukád jót akar. Az hogy mindenki utál, amiért egyetemre jársz, ezt nem gondolnám. Inkább irigyek. :) Ha abbahagyod, tényleg kárörvendeni fognak. Inkább irigyeljenek mint sajnáljanak, vagy kárörvendezzenek rajtad, nem igaz?


Arról nem is beszélve, hogy egy diplomával a zsebedben sokkal könnyebb dolgod lesz az életben, mint "csak" egy OKJ-s papírral. Véleményem szerint csináld végig az egyetemet is, és az OKJ-t is!!! Ebből biztosan nem lesz károd.

2011. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Vagy, iratkozz át egy másik egyetemre (főiskolára) ahol olyat tanulhatsz, ami tényleg érdekel!!! (első válaszoló).
2011. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Velem szinte ugyan ez történt mint veled, annyi különbséggel hogy én végülis nem iratkoztam be fősulira.

Iszonyat nagy veszekedések és hiszti árán sikerült eljuttatnom az agyukig, hogy én nem ezt szeretném és eltudom én dönteni hogy mit akarok kezdeni az életemmel.


Sajnos csak ennyit tudok ajánlani, hogy állj ki amellett amit szeretnél, mert 21 évesen el tudod már dönteni mit szeretnél és nem kell hozzá anyu segítsége. Kész és pont.

És ha ez nem elég akkor sajnos muszáj belemenni a vitákba, mert lehet csak így érti meg.

Majd írd meg mi volt kérlek, nagyon érdekel hogy ez másnál hogy műkdik:P


20/L

2011. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Nem tanítják egyetemen ami érdekel. Utánanéztem.

És tudom, hogy nem jutnék előbbre a diplomával, mert egészségügyben tanulok és ott eleve nem szeretik a diplomásokat mert ugyanazért a munkáért kéne nagyobb fizetést adni.

Ha anyukám jót akarna nekem nem kényszerítene bele olyasmibe amit nem szeretek.

2011. jan. 10. 14:31
 5/38 anonim ***** válasza:
56%

Én nem értek egyet se az első válaszolóval, se az anyukáddal... A közelemben mindenki többre ment egy egyszerű okj-s papírral, mint diplomával. A párom bátyja pl. több százezret keres egy egyszerű programozó okj-s papírral, míg a diplomás ismerőseim még csak el sem bírtak helyezkedni. Ráadásul én is otthagytam az első képzésemet mert szörnyen éreztem ott magam, és sokkal jobban járok a mostani szakmámmal.

Egyébként is mindenkinek a maga dolga hogy alakítja az életét, 21 éves korban már mindenkinek szíve joga, mihez akar kezdeni 21/L

2011. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
Szerintem olyasmit tanulj, ami érdekel. Ha ez nem diplomás képzés, akkor sem dől össze a világ. Nem biztos, hogy diplomával nagyobb esélye van elhelyezkednie az embernek. Szóval, hajrá, állj ki az elképzeléseid mellett!
2011. jan. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Ráadásul mindenhol azt kapom vissza, hogy úgyse kapok ezzel a diplomával munkát. Az okj-mmal, meg már most a tanulmányaim alatt is sorban, de szó szerint sorban jönnek az állásajánlatok!
2011. jan. 10. 14:40
 8/38 anonim ***** válasza:
Miért, mi ez az OKJ-s szakma? És mi az egyetemi szakirányultságod?
2011. jan. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Egyetem: szülésznő

Okj: csecsemő és gyermekápoló

2011. jan. 10. 14:55
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemet ne hagyd abba!Azzal sokkal többre mész mint egy vacak okj-s papírral.Ha muszály azt hagyd abba.Az egyetemet ne.Egyetem nélkül nemkezdesz sok mindent az életeddel...Sokkal könnyebben találsz munkát ha egyetemet végeztél.Ez csak az én véleményem,de fontold meg. :)
2011. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!