Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el anyukámnak?

Hogyan mondjam el anyukámnak?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves felnőtt nő leszek, de még mindig úgy gondolja anyukám, hogy az van amit ő mond és ha valami nem az ő elképzelései szerint megy akkor nem is tudom mi történik a világgal...

A probléma a következő: érettségi után elkezdtem az egyetemet, de időközben rájöttem, hogy nem biztos, hogy én ezt akarom tanulni így következő évben elkezdtem okj-n is tanulni valami mást (mivel csak ott tanítják ami érdekel). Arról szó sem lehetett, hogy az egyetemet abbahagyom. Tavaly passzívon voltam, csak okj-ra jártam, de idén kötelező volt visszamennem egyetemre különben kiraknak.

Most itt vagyok a vizsgaidőszak közepén, gyűlölöm az egyetemet, abba akarom hagyni. Csak az idő megy vele, mert addig okj-n is rontok, mert nem tudok két iskolában tökéletesen teljesíteni. Tavaly kitűnő voltam, de idén az egyetem miatt rontottam... Arról nem beszélve, hogy mindenki utál amiért egyetemre merek járni. Az osztálytársaim, a tanárok...

Nem tudom hogyan mondjam el anyukámnak, hogy abba akarom hagyni az egyetemet, mert nem érdekel, gyomoridegem van tőle, mindenki utál miatta és nem azzal akarok elhelyezkedni.

Szerinte a mi családunkban kötelező a diploma... És mindig azzal jön, hogy majd jönnek a rokonok kárörvendve, hogy mégse sikerült...

Ma szeretném elmondani, tanácsokat várok.

Előre is köszönöm aki ír és bocsánat, hogy hosszú lett.


2011. jan. 10. 14:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
48%

szia!

én még csak 17 vagyok, de elég hasonló problémával kűzdök. mindenképp az egészségügyben szeretnék elhelyezkedni, és orvos akartam lenni, de mostmár nem, mert most már rájöttem h nővér szeretnék lenni.

mondtam is anyumnak ezt, aki azt mondta h "azt kezdek az életemmel amit akarok" de közben meg azért közölte hogy ha nővér leszek akkor sokkal alább adom a képességeimnél és hogy ő nem erre tanított.....

nem fogok jövőre az orvosira jelentkezni és ezt meg is mondtam neki így, konkrétan. most még nem szólt semmit de tudom h jövőre nagy viták lesznek ebből. viszont anyumnak és a te anyudnak is meg kell értenie hogy nem az ő döntésük... szerintem mondd meg neki h félévkor otthagyod az egyetemet ÉS KÉSZ! már ha biztos vagy abban, amit akarsz...visszamenni már nem fogsz tudni.

17/L

2011. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Miért ne tudnék visszamenni? Újrajelentkezek és kész. A képzés attól még nem szűnik meg, hogy otthagyom.
2011. jan. 10. 15:28
 23/38 anonim ***** válasza:
77%

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy mégis mi az, ami ekkora nagy különbség a kettő között, hogy az egyiket imádod, a másikat meg egyenesen gyűlölöd??

Egyébként meg tennék édesanyám véleményére, kiiratkoznék anélkül, hogy megkérdezem, főleg ha államin vagyok, mert akkor nem is ő fizette. El kell költözni emiatt? Akkor menj! Úgyis rengeteg állás között válogathatsz! Aki meg lenéz az egyetem miatt, az szánalmas és sötét, mint az éjszaka...

2011. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

A szülésznő szakma inkább csak szimplán nem tetszik, nem érzem magam szülésznő típusnak, nem érzem jól magam a szülészeti osztályon. Ami miatt viszont gyűlölöm az ami az egyetemmel jár. Ez az állandó idegeskedés és 0-24 tanulás. Egy olyan dolgot tanulok ami nem is érdekel egy olyan rovására ami érdekel (más egy kisbabával és más egy terhes, hormonokkal küzdő kismamával). Sokan lenéznek és utálnak miatta. Amit az egyetem művel velem állandóan (sokszor kics*sztek már velem).

Nekem nem éri meg.

Ha elvégezném az egyetemet akkor sem helyezkednék el a szakmában.

2011. jan. 10. 16:03
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

a szülésznő egy nagyon jó szakma, jól kereshetsz vele és azért nem áll olyan távol az OKJ-s szakmádtól. nem akarlak bántani, de szerintem akkor hibáztál, amikor párhuzamosan kezdted el, mert elhiszem, hogy egyszerre nem lehet bírni.



de hogy a kérdésedre válaszoljak: ha mindenképp eldöntötted, hogy abbahagyod az egyetemet, akkor csak mondd el neki, hogy ne a rokonokon rágódjon, a Te szempontjaidat próbálja megérteni és magyarázd el, hogy nincs értelme, hogy két suliban bukj, mert megoszlik a figyelmed.

2011. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nagyon is távol áll a két szakma. A szülésznő egy felnőtt ápolói szakma és köze sincsen a kisbabákhoz. Amint megszületik a baba, a gyerekápoló kezébe kerül.

Gyerekápolóival pedig millió osztályon el lehet helyezkedni.

Nyári gyakorlaton voltam szülészeten, láttam szülést és ugyan nagyon érdekesnek találtam, de nem akarok szülésznő lenni. az újszülött osztályon jobban éreztem magam. Minden nap alig vártam, hogy másnap újra mehessek. A szülésznői szakmával nincsenek ilyen érzéseim.

Ráadásul most is van az osztályban egy szülésznő aki kénytelen gyerekápolónak tanulni, mert nem egy helyen kopogtatva se kapott munkát. Belőle is gyerekápoló lesz.

De tényleg: ha meggondolnám magam, még újrakezdhetem. De ebbe nem akarok belebukni.

2011. jan. 10. 16:18
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
Első üzenem neked sokan három diplomával a valagukat törlik ki,mert arra jó...
2011. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Uncsitesóm is igy volt orvosira kényszeritette orvos apja,anyja,aztán mikor a csajt a elküdték mert folyton elájult a vér láttán,leesett apucinak is hogy talán megkellet volna kérdezni hogy kar -e orvosira menni és nem belezsarolni abba,elpocsékolt sok évet az életéből a semmire...Most az tanulja amit szeretett volna de már nem olyan a kapcsolatuk a szüleivel 200 kmre költözött havi egy telefon...Majd anyukád is rájön erre,mikor őt fogod okolni az időpocsékolásért,mert őt fogod az biztos,és erre rámegy a kapcsolatotok majd,ami ahogy irod eddig sem volt fényes,valószinű neki nem jött össze annó,és te rajatd akarja az ő álmát beteljesiteni,de az nem a te álmod...
2011. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

én a helyedben mindkettőt elvégezném. jelentkezz át estire esetleg; aztán lediplomázol úgyis :) mellette meg elvégzed az okj-t és abban elhelyezkedsz, ha meg estin vagy akkor melózni is el tudsz menni..persze értelek hogy nem akarsz szülésznő lenni stbstb. de h már belekezdtél csináld meg és akkor max lesz egy diplomád. mást nem veszíthetsz.. így talán mindenkinek jó lesz, mert anyud is megnyugszik és te is :)

mennyi van még a fősuliból amúgy?

2011. jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Vagy passziváltathatsz az egyetemen egy évet, hogy ne kelljen egyszerre csinálni, és otthagyni se.

Mit szólsz?

2011. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!