Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihathat ez a további életben...

Kihathat ez a további életben valamire? Ha igen, mire?

Figyelt kérdés
Ha egy gyerek folyton rettegésben él, apja iszik, veri az anyját, veszekszenek, nap, mint nap...(ritkán, de megtörténve, h éjjel pizsiben szökés az apa elől, anyja elvágja az erét a gyerek előtt,...) Majd az apa megváltozik, és javul a helyzet, de az addig megtörtént dolgoktól, ami évekig tartott, szerintetek kihatással lehet a gyerekre évek után? Lehet ettől túl érzékeny, sírós? Depis?
2011. jan. 4. 17:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok gondja lehet későbbi életében. Gondolom zárkózott is, nehezen illeszkedik be, kevés barátja van, érzékeny, hajlamos elzárkózni a külvilágtól, stb. Esetleg agresszív is lehet. Elég mély nyomot tud hagyni egy gyerekbe. De ha mondjuk ez 1-3 éves korában történt lehet, hogy nem emlékszik később rá.
2011. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre. Az élethez való alapvető hozzáállására. Sokszor nem is nyilvánul meg egyértelműen, hogy erről van szó.

Felnőttkorban, ha a gyerek felismeri ezt, akkor sok utánaolvasással és erős akarattal a háttérbe tudja szorítani ezeket az érzéseket. Vagy ha egyedül nem megy, akkor szakember segítségét is igénybe veheti.

De sajnos sokan fel sem ismerik, mi a gond, vagy egyszerűen nem vallják be maguknak.

2011. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Majdhogynem biztosan az egész életére.

De ha ez még korán megváltozik, és utána minden ok, és sokat kommunikálnak vele a szülők, mindent megmagyaráznak, sok a nevetés, szóval csak jó példát lát, akkor valószínűleg valamennyire vissza fog tudni állni a norma szinthez.

Teljesen ép lelkű ember szerintem nem lesz, de lesz annyi + élménye, tapasztalata is, hogy talán afelé el fog tudni menni és le fogja tudni választani a - dolgokat.

2011. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
sajnos igen.én is egy ilyen családban nőttem fel.most 34 évesen jött ki rajtam minden.pánikbetegség,depresszió.és hozzáteszem az életben sosem találtam meg a helyem,mert mindíg visszahúzódó voltam.pont a szülők miatt.
2011. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 tetris ***** válasza:
Talán ez a gyerek felnőttként levonja a konzekvenciát, és tanul az esetből. A negatív példa is példa.
2011. jan. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mindenre kihathat. Talán nem is látszik rajta, talán ő maga sem tudja, de nagy hatása van az ilyen gyerekkori traumáknak. Lehet, hogy tudja majd kezelni, de sok ember nem, és náluk bizony komoly gondokat okozhat. Tapasztalat sajnos...
2011. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Anyum folyton kérdezi, h mi bajom, miért sirok állandóan... szerintetek megmutassam Neki ezeket a válaszokat? Talán akkor rájön, h miért vok zárkózott, miért nem érdekel senki és semmi, miért sirok nap mint nap, miért nem látom értelmét az életemnek...
2011. jan. 4. 18:37
 8/24 anonim ***** válasza:
Fiú vagy, kérdező?
2011. jan. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az miért lényeg? Kül. lány.
2011. jan. 4. 18:56
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alapjaiban befolyásolja a gyerek teljes személyiségét, és a viszonyát más emberekhez. Zárkózott, bizalmatlan felnőtt válik belőle. És nem hiszem, hogy ezeket meg tudja változtatni később, mert ez nem úgy megy, hogy holnaptól kezdve nyitottabb leszek.. Ez ő maga.

Az én családom nem volt ilyen problémás, de a szüleim folyton veszekedtek, idegeskedtek, és mindezek tetejébe kora gyerekkoromtól kezdve sorra haltak meg olyan rokonaim, akiket szerettem. Ezek a körülmények határozták meg az egész életszemléletemet.

2011. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!