Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék Én is. A...

Olivér80 kérdése:

Segítséget kérnék Én is. A párom nem eszi meg azokat az ételeket mik a családban szokottak, de még meg sem kóstolja őket?

Figyelt kérdés
Ez miatt hatalmas harcok dúlnak az asztalnál az édesanyám és a kis párom miatt lassan 5 éve. Mi ilyenkor a legjobb mindenki számára? És persze mindenki marad nem költözök senki, se a mama se az asszony:D.
2011. jan. 3. 15:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem ennyire vicces, kérdező, hogy D betűket írogass a végére. Az biztos, hogy én sem kajálnék máshogy senki kedvéért, de nem is kényszeríteném senkire a saját ízlésemet. Természetesen vendégségben szó nélkül megeszem, amit elém raknak, évente 2-szer. De napi szinten hadd döntsem el én, hogyan táplálkozom.
2011. jan. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

A zsírral főzéssel nincs semmi baj. Az olaj sokkal egészségtelenebb.

Nem akarom ismételni a többieket,de mit eszik akkor a párod?

Ha külön főz magának,akkor te kinek a főztjét eszed?

Ha a mama házában laktok,akkor érthető,hogy a mama nem akar elköltözni,de az asszony (ő gondolom a feleséged) miért nem akar,feltéve,ha lenne hova?

Amit írtál,abból az következik,hogy két makacs asszony élvezi,hogy naponta veszekedhet.

Egyszerű a megoldás: vagy külön költöztök,vagy egyik nap a mama főz,másik nap a feleséged.

2011. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 tetris ***** válasza:

Olikám! A lényeg az, hogy a családtagok szeressék egymást, jól meglegyenek együtt. Ha egyik nem eszi a másik főztjét, hát na bumm! Ennél nagyobb gondotok soha ne legyen!

Sztem egyen mindenki azt, amit szeret, de étkezzetek közösen, anyukád is legyen ott, a párod is! Nem az a lényeg, hogy ki mit eszik, hanem az, hogy ki mit érez.

2011. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk párom családja igazi régi vágású, vidéki, állattartó família, húst hússal esznek, minden tocsog a zsírban. Én meg vegetáriánus vagyok:)

Amikor megyünk hozzájuk látogatóba, anyukája külön készít nekem is valamit, puszta figyelmességből és szeretetből. Szerintem ez a normális hozzáállás. Igaz mi nem élünk ott... Ha együtt élnénk velük, valószínűleg főznék magamnak külön. Ha ezek után is beszólogatnának, az már marhára jogtalan lenne. Senkire nem lehet semmilyen kaját rákényszeríteni. Ha elvárná hogy külön főzzenek rá, akkor igaza lenne a mamának hogy kibukik, amúgy viszont semmi köze hozzá. Helyedben ebben az esetben leállítanám a kedves mamát.

2011. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat nagyon,de nehéz úgy ,hogy a párom roma és magyar(többnyire az utsó)mi pedig olasz és magyar.Egyáltalán nem hasonlít a kettő,vagy három nemzet szokása.ja és a papa olasz.(szerintem inkább én is.)
2011. jan. 3. 16:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Így még érthetőbb, hogy szegény miért nem akarja megenni a teljesen más ételeket. Ha nem tudtok külön költözni és közösen rájönni, hogy milyen kajákat tudnátok csinálni, amit mindketten megesztek (pedig az lenne a legegészségesebb), akkor tényleg mindenki főzzön magának. Én voltam többször egy volt barátomnál több napot is egyhuzamban, egy szomszédos országban. Akkor az anyukájánál ebédeltünk. A túrós tésztán és a rizibizin kívül mindent, amit főzött csak udvariasságból ettem meg, de minden falat visszakívánkozott. A végén már óvatosan megjegyeztem, hogy nagyon finom, de én máshogy kicsit jobban szeretem és segítségképpen el is készítettem magamnak a halat és a húst. De hosszabb távon nagyon nehéz lett volna elviselnem.
2011. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

főz mindenki magának...

bár mi mindannyian magyarok vagyunk,de párom mamája olyan szárazan és csipősen főz,hogy ahányszor ettem még mindig fájt 2 napig a hasam tőle...

az évek alatt hozzászoktam hogy ha sértődik ha nem,csinálok magamnak olyat amit megeszek


mondjuk szerencsére párom jól hozzászokott ahhoz amit én főzök..

2011. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!