Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy sok családban...

Tudom, hogy sok családban okoz problémát az alkohol, ezért szeretnék segítséget kérni. Van még remény, hogy megváltozik, vagy ne is erőlködjek?

Figyelt kérdés
Az apám alkoholista. Most válnak, anyuval nagyon jó a kapcsolatom szerencsére. Mikor bejelentették a válást elmondtam apámnak, hogy nagyon elszúrta az életét, és, ha azt akarja, hogy én tartsam vele a kapcsolatot a jövőben, két dolgot kell megígérnie. 1. Legalább havonta egyszer rámemeli a telefon. 2. Nem iszik. Nem válaszolt, de láttam rajta, hogy ezt nem teszi meg értem. (teszem hozzá diplomás, értelmiségi ember, akitől sokkal többet vártam volna) 4 hete született meg a kisunokája, azt hittem, ha a felesége és a gyereke nem ér ennyit, talán a kis csöppség észre téríti. De csalódnom kellett. Talán nem kellene, hogy érdekeljen, de fáj, és nagyon rosszul esik. Haragszom rá, és tele vagyok indulattal, ugyanakkor bőgni tudnék, hogy miért ilyen.
2009. aug. 26. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt kell mondanom,hogy aki alkoholista azon már nem lehet segíteni..Az unoka sem fogja érdekelni,egyszerűen nem is akarnak tudomást venni a való világról.Az anyám alkoholista.Három unokája van,de évek óta nem látta őket.A legkisebb unokáját pl:soha nem látta(pedig a kislány már 6 éves,és tündéri),de nem is foglalkozik vele.Apám amikor az öcsém lánya megszületett(az ő kislánya a 6 éves)elvitte a fényképet megmutatta neki.Erre ő visszadobta,hogy a poronty nem érdekli.Az én fiam 15 éves,de őt is utoljára 10 évesen látta,a nővérem lányát meg lassan 15 éve nem látta.Igaz mi sem tartjuk vele a kapcsolatot,mert egy alkoholistával nem lehet semmiféle kapcsolatot kialakítani.Nyugodj bele,hogy ez a helyzet,hisz jobb úgyse lesz..Később meg talán jobb is ha nem tartjátok a kapcsolatot,legalább nem látja a gyermeked,hogy milyen alkoholista a nagyapja.
2009. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyet kell,h értsek..tapasztalatból írom,h egy alkoholistával nem fogsz tudni szót érteni,és azt nem várhatja el senki,hogy a saját életét tegye fel arra valaki,hogy megváltoztassa a másikat.Mert a másik nem akarja..
2009. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy gondolom, hogy változhat még, láttam rá példát a családomban. De ha egyedül nem megy neki, akkor segítségre lesz szüksége.
2009. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Az alkoholizmus nagyon súlyos betegség. Én nem ítélem el őket. Sajnos közeli családtagommal szenvedem nap mint nap végig és látom, hogy ez tényleg mennyire egy ördögi kör. Iszik mert szar az élet, utána azért iszik,mert elcseszte az életét, kábítják magukat, hogy ne is vegyenek tudomást a problémákról.. Ők önbizalom hiányos emberek, akik azt hiszik, hogy nem képesek kilábalni ebből. Nagyon jó addiktológust ismerek, akihez járhatna az apukád, de csak is önként!!!! Ha nincsenek életcéljai és egyedül él, akkor a motiváció hiányában lehet hogy nem is akar kikeveredni ebből, vagy nem érez elég erőt rá, vagy okot amiért megtegye. Ilyenkor általában kell nekik valami kapszkodó, ami miatt elkezdik az abbahagyást, aztán a folyamatos célok...
2009. aug. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
81%

Kedves Kérdező!

Ebbe sajnos bele kell nyugodnod...mert aki alkoholhoz nyúl huzamosabb ideig az függő lesz.Hiába szeretme leszokni a szervezete nem engedi.Az én apám is az,de legalább mikor dolgozik akkor józan.Sajnos én is így nőttem fel,de egy idő után már az se érdekelt,hogy mi van vele...te is így leszel vele,mert az ilyen ember csak önmagát szereti és erre szép lassan ráfogsz jönni!ÉS a szeretet helyére nagyon sok gyűlölet fog költözni!Hidd el én is nagyon szerettem apámat,de már minden megváltozott bennem..és nem is bánom,h anya elvált tőle,mert most legalább nyugodt körülmények között élhetünk:)Édesanyád a válás után szép lassan összeszedi magát és újra szép családi életed éltek:DNeked pedig az kívánom,h legyél szerencsés az életben,nehogy véletlenül ilyen embert fogjál ki:(KITARÁS!Ha bízol magadban menni fog minden!

2009. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Már 10 éve azon erőlködünk, hogy neki segítsünk, de elutasít minden próbálkozást. Most utoljára még felajánlottam neki, hogy keresek egy jó orvost, és ha úgy könnyebb el is kísérem, de át sem gondolta. Próbáltam rá azzal hatni, hogy ha az unokáját látni szeretné, akkor változzon meg, de semmi...Nagyon úgy néz ki, hogy ebbe bele kell törődnöm.

2009. aug. 27. 07:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok remény. Az én szüleim is nem sokkal az unoka születése előtt váltak el. Az apám nem iszik mégsem törődik az unokájával. Neki a pénz ment az agyára. 50 éves.
2009. aug. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!