Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítséget kérnék Én is. A...

Olivér80 kérdése:

Segítséget kérnék Én is. A párom nem eszi meg azokat az ételeket mik a családban szokottak, de még meg sem kóstolja őket?

Figyelt kérdés
Ez miatt hatalmas harcok dúlnak az asztalnál az édesanyám és a kis párom miatt lassan 5 éve. Mi ilyenkor a legjobb mindenki számára? És persze mindenki marad nem költözök senki, se a mama se az asszony:D.
2011. jan. 3. 15:00
1 2
 1/17 spyke93 ***** válasza:
Ez szerintem makacsság kérdése
2011. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki főzzön magára.

Önszántából még senki nem halt éhen, nem kell ezen idegeskedni.

Miért nem eszi meg?

2011. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha vki nem szeret vmit nem lehet belétömni. Én is válogatós voltam az exem anyukája szerint...mert nem voltam hajlandó minden nap pörköltet, meg ilyen zsíros ételeket enni.
2011. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
kérdező ezek milyen ételek? vegetáriánus a barátnőd? a vallása tiltja? esetleg van vmi ételallergiája? pl. én sem eszem meg a zsíros kajákat, és nem szeretem a halakat. ez máris válogatás... vagy főzzön külön magának, vagy maradjon éhen. én más alternatívát nem látok.
2011. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Ilyenkor a párod gondoskodjon magának megfelelő kajáról, és ő egye azt (szó nélkül!). Ez a minimum, amit meg kellene tennie.


Én sem tudtam megenni apósom főztjét (két évig laktunk náluk) mert iszonyú fűszeresen főz és húsosak, én pedig vegetáriánus vagyok. Minden étkezéskor a magamnak készített ételt ettem, amikor húsos menü volt. Ennyire egyszerű.


Ja, és az "Én"-t nem kell nagy É-vel írni :)

2011. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Makacsság, igen, de mindkét fél részéről.

De megindokolja a párod, hogy miért nem eszi meg a mama főztjét?

2011. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne főzzetek rá. Főzzön magának amit szeret, és egye azt. Én nem erőltetném, főleg nem erősködnék, hogy egyél már, kóstold már meg!
2011. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt éltek a pároddal is, a mamával is már ennyi ideje, ideje külön költöznötök a mamától, de legalábbis külön életet, háztartást kialakítani. Főleg, ha ebben a mama és az asszony nem egyezik. Sajnos akkor lehet, hogy a mama sértődik meg. De ez az élet rendje egy párkapcsolatban: többé-kevésbé elszakadunk a mama szoknyája mellől. Nem kell persze teljesen, csak annyira, hogy legyen egy saját életterünk, ki tudjuk alakítani a saját szokásainkat.

Ha csak ketten vagyunk a párunkkal, még akkor is nehéz összehangolódni, hát még akkor, ha az egyikünk mellett állandóan van egy mama...! :)

Vagy pedig maradunk mamakisfia-kislánya és akkor nem hozunk asszony-embert a házhoz.

2011. jan. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem enném meg azokat az ételeket amiket nemszeretek,még a párom kedvéért se...
2011. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Nehéz helyzet, de nem megoldhatatlan.

Gondolom a mama még a nokedli-pörkölt-rántott hús-krumpli ételeket főzi, és ha régi vágású háziasszony, mindezt zsírral. A párod meg modernebb, nem kell feltétlen vegetáriánusnak lenni, de ő kímélőbb ételeket enne, diétázna, jobban vigyázna az alakjára.

Nálunk az anyósom ilyen, mindent zsírral főz, házi tyúkhúsleves méteres zsírral a tetején, és ha nem eszel legalább két tányérral, csak összepiszkoltad a tányért, nem is ettél.

A párodnak kellene picit rafináltabbnak lenni, új recepteket, ételötleteket mutogatni, esetleg együtt főzni az anyukáddal. Amikor anyóspajtásék nálunk esznek, csak azért is könnyebb, "modernebb" fogásokat készítek, és eljutottunk oda, hogy ez is finom, és ő is kipróbálja, főleg most, hogy kiderül, apósom cukorbeteg.

2011. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!