Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meglátogassam?

Szerintetek meglátogassam?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy apám bekerült a kórházba, de viszont nem tudom, hogy meglátogassam e.

Már vagy 4 éve nem láttam, mert nem jön el meglátogatni.

Igazából előtte se nagyon találkoztunk. (évi 1X)

Nekem ő olyan mint egy másik ember. (annyival másabb, hogy az ő génjei vannak bennem)

Nem is ismerem annyira. Azt tudom, hogy hány éves, meg a tulajdonságait. Még gyerek tartást se fizet.

Ha én kerülnék kórházba akkor ő meg sem látogatna.

Ha meghal annyi változik, hogy akkor tudom, hogy biztos nem látogat meg. Most ez annyival másabb, hogy van esély, de tudom, hogy úgyse jön el.

Nem is biztos, hogy felismerne.

Jobban ismerem nála akár a szomszédot is.


2011. jan. 2. 17:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
tisztelet csak annak jár,aki megérdemli!!!
2011. jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Ha most sem kíváncsi rád, legalább egyértelmű lesz, hogy kizárhatod az életedből.
2011. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, de lehet hogy nem. És amiket írt nekem már az elég ahhoz, hogy ne kelljen tisztelnie az édes apukáját... aki nem hajlandó gyerektartást fizetni, az nagy ember lehet.


Ja persze én is voltam lázadó tini, de nem azért nem tisztelem anyámat, hanem amiért tönkretette az egész életem... aztán mikor depressziós lettem nem engedett orvoshoz. Kész csoda hogy élek még egyáltalán (és boldog házasságban vagyok anyucikámtól jó messze). Persze aki kívülről szemlélt, az azt hitte milyen drága jó anyám van... szóval tudom miről beszélek

2011. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
76%

Ha annyira beteg, hogy a halálán van menj el, ne miatta hanem magad miatt. Nehogy később furdaljon a lelkiismeret.

Ilyenkor félre kell tenni minden haragot.

Szomorú, hogy csak genetikailag van az embernek apja. Ismerős a helyzet.

Az én apám áprilisban halt meg, ő is csak genetikai apa volt, de senki nem szólt milyen beteg, ha szóltak volna félretéve minden rosszat elmentem volna meglátogatni én is.

2011. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
60%
Látogasd meg! Hisz mégiscsak az apád! lehet, hogy nem törődött veled, de azért meglátogathatod! :))
2011. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

17:45-ös válaszoló: de sejtem a Te szüleid foglalkoznak veled, és kíváncsiak rád, és terelgetik az életed, ahogy azt egy igazi szülő teszi, amitől egy szülő szülő lesz..


Szeretem és tisztelem a Szüleimet, de a kérdést feltevő fiatal joggal tette fel a kérdést szerintem.


Lehet egyszerűbb lenne nem mennie, de én lehet már csak kíváncsiságból is mennék, hogy mit szól hozzá, hogy ott vagyok, és attól függően, hogy milyen az állapota, lehet még kérdeznék is tőle ezt-azt...

De persze ez sok dologtól függ..


Kíváncsi lennék pl, hogy mennyi idős vagy, kedves kérdező, illetve előtte milyen volt a kapcsolat.. stb..

2011. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj be hozzá ha komoly a helyzet. Ha akkor sem viselkedik veled normálisan, vagy nem érzed jól magad úgyis elmehetsz akár 5percen belül is tőle. De legalább Te megpróbáltad. Nehogy később e miatt legyen lelkiismeret furdalásod. 5perc az egész és túl vagy rajta. De ha nem mész, lehet, hogy egész életedben bánni fogod.
2011. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Aki gyerektartást se fizet, és nem érdeklődik a gyereke után az nem apa, egy hitvány selejt.

Ha lázadó tini is a kérdező, a biológiai apja nem érdemel tőle semmiféle törődést és tiszteletet.

2011. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Csak akkor látogasd meg, ha úgy érzed, később megbánod. Magadért. Ha már felvetődik benned a kérdés, akkor lehet jobb, ha elmész, mert ha most nem is komoly a baj, de más miatt nem szánod rá magad és a halálhíre jön majd legközelebb, lehet azon fogsz rágódni, hogy mi lett volna, ha... de ha csak azért vetődik fel benned, mert úgy tanítottak, h ez a helyes és nem akarsz menni, akkor ne. Ugyanannyi lett volna Neki is felvenni Veled a kapcsolatot.
2011. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, h most sokan nem fognak velem egyet érteni, de szerintem nem a gyerektartáson van a hangsúly, hogy fizeti -e, vagy sem. A leírtak alapján, szerintem az lenne a legkisebb gond, hogy nem fizet, ha normális kapcsolatuk lenne. Az nem pénz függő. hogy akarod -e tartani a kapcsolatot a SAJÁT gyerekeddel. De mivel még csak látni sem szeretné, az ilyen ember (már bocsi), de egy link alak, aki nem érdemli meg, hogy szeresse vagy tisztelje a lánya/fia. Ettől függetlenül én bemennék hozzá, hogy megmutassam, mennyivel különb vagyok nála. illetve, hogy ne nekem legyen utána rossz érzés, hogy "még akkor sem mentem be hozzá....".
2011. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!