Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leendő anyósomnak vagy nekem...

Leendő anyósomnak vagy nekem kellene főzni?

Figyelt kérdés
A pároméknál vagyunk hétvégenként, mert nem tudjuk másképp megoldani. Az anyukája mindig elénk teszi a reggelit, ebédet, vacsorát.. a párom azt nehezményezi, hogy én az elkészítésben nem nagyon veszek részt. Szerintetek ez jogos? Ha nálunk lennénk én egyáltalán nem várnám el, hogy segítsen anyunak, meg sem fordulna a fejemben.
2010. dec. 28. 12:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
70%
Mintha öcsém barátnője írta volna ezeket a sorokat. Négy hónapig "vendégeskedett" nálunk, pénzt nem adott, segíteni nem segített és még fel volt háborodva, ha néha meg lett kérve arra, hogy mivel hazafele jövet úgyis két bolt mellett jön el ugorjon már be egy kiló kenyérért. Csodálkozik, hogy kiutáltuk, ingyenélő szuka az ilyen.
2010. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
71%
Úgy tűnik a kérdezőnek annyi hozzátennivalója van a hozzászólásokhoz, hogy jól lepontoz mindenkit.
2010. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan lepontozhatja bárki az összes hozzászólást, mindegyik igaz, és az is marad, nulla százalékosan is.
2010. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
76%
Ha ez hétvégenként megy, akkor illene segíteni. Viszont a párod csak akkor nehezményezheti azt, hogy nem segítesz, ha ő az első felszólításra nekiáll krumplit pucolni, mint a kisangyal.
2010. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az elvárás, hát ez az elvárás. Tényleg illene megkérdezned, hogy tudsz-e valamiben segíteni, hogyha már mindent a feneketek alá raknak. Ha nem is a főzésben (mert gondolom nem vágysz napi 2-3 óra fix elfoglaltságra), akkor mondjuk utána elmosogatni, letörölni az asztalt, ilyesmik. Egyébként ha nekem a párom ilyet mondott volna, akkor elvártam volna tőle, hogy ő is ugyanúgy jöjjön nekem (nekünk) segíteni.


Minálunk ugyanez a helyzet, napokat vagyok itt egyhuzamban és "anyós" minden elénk tesz. Én magamtól kérdezgettem, hogy tudok-e segíteni valamit, de mindig nemleges választ kaptam, nem hagyták, hogy bármit is csináljak... Ha meg pénzt akartam volna adni, azon biztosan vérig sértődnek. Ezért mondom, hogy ahány ház,annyi szokás. Ettől függetlenül ha látom a sok mosatlant mindig elmosogatok, illetve magam után is. A párom szobáját rendben tartom.


DE amikor én rendet rakok, vagy mosogatok, akkor a barátomnak (vőlegényemnek) is kutya kötelessége segíteni, hiszen mindketten ugyanazt a kényelmet élvezzük.


Tehát szerintem mindenképpen kéne valamit segíteni, de nem úgy, hogy a párod közben meg csak növeszti a seggét. Régen elmúlt már az az időszak, amikor csak a nőknek kellett házimunkát végeznie.


22/L

2010. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!