Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leendő anyósomnak vagy nekem...

Leendő anyósomnak vagy nekem kellene főzni?

Figyelt kérdés
A pároméknál vagyunk hétvégenként, mert nem tudjuk másképp megoldani. Az anyukája mindig elénk teszi a reggelit, ebédet, vacsorát.. a párom azt nehezményezi, hogy én az elkészítésben nem nagyon veszek részt. Szerintetek ez jogos? Ha nálunk lennénk én egyáltalán nem várnám el, hogy segítsen anyunak, meg sem fordulna a fejemben.
2010. dec. 28. 12:42
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
89%
Nekem mikor a fiaim baràtnõi jönnek hozzànk,én nem vàrom el,hogy segitsen,majd fõzhet még eleget,ha férjhez megy.Viszont ha a mosogatàst felajànlja,hogy segit akkor megengedem neki,amugy a segitséget felajànlja magàtól bàrmiben.
2010. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
73%
A válaszokból ítélve itt nem azt találtad amit szerettél volna...:) de tetszik.
2010. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
52%
nolám megjelent a (leendő) anyós szekció. a jelek szerint jó néven veszik a segítséget. kedves kérdező, változtass a hozzáállásodon, különben nem lesz leendő anyósod...
2010. dec. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
14%
simán megköveznélek.De ha jó vagy az ágyban, akkormaradhtnál, de a neved kuss, és a helyed a sarokban.Ilyen hozzáállással.:)
2010. dec. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
89%
Sosem segítettél anyukádnak otthon?Mert ha szereted ezt a fiút,légy tisztelettudó az anyukájával,bánj úgy vele,mint a sajátoddal.Ergo ajánld fel a segíséged,vagy kaja után mondd,hogy szívesen elmosogatsz,pihenjen le addig. Én sajnos már keveset tudok segíteni az anyósomnak és anyukámnak is,mert mióta megvan a lányom,mindig őt kell szemmel tartanom (folyton jön utánam,alig tudok tőle valamit csinálni).De ha elaludt délben,akkor gyorsan megcsinálok mindent,amit tudok.Mosogatás,kerti munkák,stb.
2010. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
70%

11:13

Mit mond a barátjának?

Szerintem mossa magát, ahogy ilyenkor szokták ezek. "Jaj, de miért? nem is kérte, én meg nem akarom erőltetni, biztos nem akarná, úgyse bízna rám semmit".

Mivel nyilván azt nem mondja, hogy "lusta vagyok mint a disznó és nincs kedvem, inkább csak nézném", hiába ez az igazság :)

2010. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ki se mozdulj a szobából ilyenkor, hozasd ágyba a reggelit, ebédet, vacsorát, kávét, süteményt...Sőt, rendeld meg, hogy mit és hány órára kérsz. Anyós vasalja ki még a zoknidat is, amíg ott vagytok és csókoljon neked kezet, amiért egyáltalán ott rontottad a levegőt.

De buta vagy, te jó ég.....

2010. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahol rendszeresen töltesz időt, ott illik felajánlani a segítségedet. Így van ez akkor is, ha rokonoknál vagytok 1 hétig.. Ha pedig anyósnál minden hétvégén, akkor főleg! Végülis vele érdemes jó kapcsolatot ápolni. Nem írtad, hogy mennyi ideje vagytok együtt. Ha még rövid ideje, akkor érthető, hogy még nem szálltál bele a dologba, de a jelekből már látszik, hogy itt az ideje. Anyósod biztosan nem fogja a szemedbe mondani, mert nem akar haragot veled.. Ebéd után mosogatni, takarítani, főzésnél segíteni a zöldségeket megpucolni, asztalt teríteni ILLIK egy nőnek. Természetesen te is elvárhatod a párodtól, hogy nyírjon füvet nálatok, szereljen polcot, tologasson ruhásszekrényt.

Az, hogy otthon nem te főzöl, megint érthető, mert sok anya nem szereti kiadni a kezéből a gyeplőt. De remélem ott azért nem úgy megy, hogy kiszolgáltatod magad és a párod is! Végül is nem neki vitted haza a fiúd, gondoskodj te róla..

2010. dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
67%
Miis is anyosoméknál eszünk általában a hétvégeken,de csak ebédet.Mi ebédre odaérünk és ott a kaja(amit akkor is ugyanugy megfőznek ha nem megyünk,szóval alapba föznek csak van h megyünk mi is.)Apos meg anyos sem szeret eggyütt fözni,meg amugy sem nagy a konyha,ha megkérdezem segitsek sose kell semmit,így már nem is eröltetem.Viszont többször sütök valami finomat nekik és viszünk át,annak örülnek.
2010. dec. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
70%
A párod anyjának kell főzni, Neked viszont fel kell ajánlani, hogy segítesz, és ha nemet mond, akkor is segítened kell.
2010. dec. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!