Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leendő anyósomnak vagy nekem...

Leendő anyósomnak vagy nekem kellene főzni?

Figyelt kérdés
A pároméknál vagyunk hétvégenként, mert nem tudjuk másképp megoldani. Az anyukája mindig elénk teszi a reggelit, ebédet, vacsorát.. a párom azt nehezményezi, hogy én az elkészítésben nem nagyon veszek részt. Szerintetek ez jogos? Ha nálunk lennénk én egyáltalán nem várnám el, hogy segítsen anyunak, meg sem fordulna a fejemben.
2010. dec. 28. 12:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem illene segítened valamit neked is,elhiszem,hogy így kényelmes,de úgy volna a helyes ha legalább felajánlanád a segítséged,aztán vagy elfogadja vagy nem.
2010. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
59%
Azért egy leendő anyós jó néven venné, hogy felajánlod a segítséged, bármiben. Főznek rád, ellátnak, ennyi igazán a minimum amit megtehetsz.
2010. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ha minden hétvégén ott esztek,naponta háromszor, akkor neked is részt kell venni a főzésben,vásárlásban,mosogatásban.Vagy legalább egy összeget adni neki,hogy havonta négyszer teljes ellátást biztosít. Ez már nem vendégség.
2010. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%
Én nem tudnám elviselni, hogy mindent elém tesznek. Szerintem jogos a párod nehezményezése. Nyugodtan kérdez rá, hogy segíthetek? Ha igen akkor tudod a dolgod, ha viszont kedvesen mondják, hogy nem...ne erőltesd. viszont ebéd végén szó nélkül összepakolhatsz az asztalon.
2010. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%

Ahány ház,annyi szokás,lehet azért nehezményezi,mert anyukája szólt neki,hogy segíthetnél...

Mi 4 éve vagyunk egy pár,de anyós még mindig elénk tesz mindent ha náluk vagyunk. Többször akartam segíteni,azt mondja,hogy én csak pihenjek(jelenleg állapotos vagyok),mert úgyis olyan ritkán vagyunk náluk,hogy ő ezt szívesen csinálja(kb havonta egyszer esünk be 2 napra).Ha hetente mentek,akkor viszont én kérdezgetném anyósjelöltet,hogy segíthetek-e valamiben. Egyébként te a fiú vagy a lány vagy?Azért az se mindegy....

2010. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
23%
Feltételezem,hogy Te a lány vagy. Akkor pedig jogos, hogy a párod szóvá teszi, amiért nem segítesz az ételek elkészítésében. Sőt, továbbmegyek. Segíthetnél a mosogatásban, az ebéd, vacsora, reggeli előtti, utáni takarításban, felmosásban is. A párod anyukája ugyanis nem a szobalányod. A helyében én már rég szóltam volna, ha már magadtól nem jut eszedbe, hogy segíts.
2010. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
85%

"Feltételezem,hogy Te a lány vagy. Akkor pedig jogos, hogy a párod szóvá teszi, amiért nem segítesz az ételek elkészítésében."


- És fordítva miért nem volna az? A kérdező párja mennyit segít a konyhában, ha már ekkora az egyetértés a válaszokban?

2010. dec. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
70%

"Ha nálunk lennénk én egyáltalán nem várnám el, hogy segítsen anyunak"


Anyunak? Tehát otthon sem te csinálod a dolgokat? Hát azért mozdulj már meg. A te érdeked is, mert azt fogod magadról sugározni, hogy nem csinálsz házimunkát (nem lehet messze az igazságtól). A párod révén kissé közös az a háztartás, így segítened kell. Én amúgy is elhánynám magam a tudattól, hogy valaki kiszolgáljon. Hogy bírod nézni, hogy cselédeskedik körülötted? Roppant érdekes személyiség lehetsz...

2010. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
ha jól értem, benned fel sem merült, hogy egyáltalán segíts... mennyi idős vagy? otthon végzel bárminemű házimunkát? fel ILLIK ajánlani a segítségedet, maximum azt mondja, h tedd ezt, vagy azt, esetleg, hogy nem tudsz most segíteni, elvan egyedül is. amúgy nagyon könnyen lehet, hogy a párod azért nehezményezi, hogy nem segítesz, mert az édesanyja már szóvá tette.
2010. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
17%
ha jó viszonyt akarsz az anyóssal,akkor segítesz,de előtte kérdezd meg,hogy ő hogyan szokta csinálni,jó így ahogy te csinálni akarod?!Így elérheted,hogy előbb-utóbb te főzhess neki,pld gombát...MÉRGES GOMBÁT!!!...csak vicc,légy jó viszonyban vele mert az anyósok sokat tudnak ártani.
2010. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!