Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leendő anyósomnak vagy nekem...

Leendő anyósomnak vagy nekem kellene főzni?

Figyelt kérdés
A pároméknál vagyunk hétvégenként, mert nem tudjuk másképp megoldani. Az anyukája mindig elénk teszi a reggelit, ebédet, vacsorát.. a párom azt nehezményezi, hogy én az elkészítésben nem nagyon veszek részt. Szerintetek ez jogos? Ha nálunk lennénk én egyáltalán nem várnám el, hogy segítsen anyunak, meg sem fordulna a fejemben.
2010. dec. 28. 12:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
92%
Alapvető udvariasság, hogy ha családnál vagyunk vendégségben akkor segítsünk a háziaknak. Márpedig a leeandő anyósod a családod, ugye, nem hinném hogy hatalmas erőfeszítés lenne segíteni neki....
2010. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
38%
12:54es vagyok, 20 éves lány. a párom sosem segít a konyhában, hanem inkább kimegy apukámmal szerelni a fűnyírót, feltenni a polcot, behordani a fát, fűteni stb. ergo felajánlja a segítségét, amiben lehet... én pl el sem várnám, hogy betegye a lábát a konyhába, ott úgyis csak galibát tud csinálni...
2010. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
50%
Persze , hogy kéne.addig mit csinálsz még anyósod gő?A körmöd fested?Hülye p*csa.
2010. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
60%

Ha jól értem, hétvégente ott éltek. Adsz valami pénzt akkor? ha már nem segítesz? Vagy nem? Na drágám, akkor téged hívnak ingyenélőnek. A párodnak ki kéne hajítani. Örülj, hogy még csak szólt a dolog miatt. Tképpen hotelben laksz náluk és a konyhában sem segítesz hálából? Szánalom. Szedd össze magad, mert anyóspajtás elvágja a románcod a fiával - és milyen jól fogja tenni! Kinek kell ilyen feleség/meny?


-.-

2010. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%

" Ha nálunk lennénk én egyáltalán nem várnám el, hogy segítsen anyunak, meg sem fordulna a fejemben"


A tiédben? Kit érdekel a te fejed, ha anyukád főz? Az övében talán megfordul. Talán az is, hogy a saját lánya segíthetne néha. Ekkora debilt...

2010. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anno ugyanez volt a szitu. Én - amikor volt rá időm - mindig segítettem apósomnak (nálunk anyós nem élt már, mikor összejöttünk, csak apósom, és ő főzött - nem is akárhogy) mindenben. Mosogatni, zöldséget pucolni, teríteni, szóval amiben csak lehetett. Sőt, felajánlottam neki, hogy anyagilag is beszállok az "eltartásomba", de abba nem ment bele!! 3 évig éltünk így nála...
2010. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk úgy működik, hogy felváltva vagyunk egymásnál. Amikor a barátom van nálunk, akkor én látom el őt anyukámmal (tehát általában anyukám főz, de a reggeli, vacsora az én dolgom), ha meg én vagyok a barátomnál, akkkor a barátom segít az anyukájának. Ha viszont mindig csak én lennék náluk, akkor nekem természetes lenne, hogy segítsek az édesanyjának. Szerintem te is legalább kérdezd meg, hogy nem segíthetsz-e valamit. Lehet, hogy azért egy terítést, kenyér szelés az anyukája is rád bízna. Hidd el rosszul jársz, ha ennyire kiskirályányt játszasz.
2010. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%

Jesszusom, ez szerintem igenis alap, hogy felajánlod a segítségedet! Sőt, ha visszautasítja, még akkor is illik ébernek lenni, és ha úgy látod, hogy valamit tudsz segíteni, akkor azt megtenni!

17 éves voltam, mikor az első barátommal összejöttünk, és nem aludtam ott soha, de egész napokat töltöttem ott, mégis csomószor ajánlkoztam, és segítettem is, pl törölgetni, vagy ilyesmi. Persze én ilyen légkörben nőttem fel, ahol a családban mindenki besegít kicsit a házimunkába és mindenki előzékeny. De aki eleve abból indul, hogy ő se várja el, hogy segítsen anyucinak, na az valóban elég szegény ahhoz, hogy ne jusson eszébe segíteni...

2010. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
63%

Kedves Kérdező!


Engem érdekelni, hogy a párodnak mit szoktál válaszolni ilyenkor, mikor nehezményezi a dolgot? Mert nyilván mondasz rá valamit. De mit?

2010. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
75%
Az én fiam csak évente kétszer tud hazajönni külföldről a barátnőjével.Ilyenkor kitüntetett figyelemmel kezelem őket, bármit kérnek, megkapják.De a kismenyem (még nem az, de még lehet)nehezen engedi, hogy kiszolgáljam őket.Csinál mindent, felmos,mosogat.Őt arra kell kérni, hogy legalább ilyenkor pihenjen,élvezze,hogy kiszolgálják.
2010. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!